تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024
0

مغزت رو تضمینی تقویت کن

مغزت رو تضمینی تقویت کن

برای تقویت حافظه و افزایش تمرکز راههای گوناگونی وجود دارد، مثل تغذیه مناسب و فعالیت هایی که نیاز به فکر کردن آرامش اعصاب دارند میتواند تاثیر گذار باشد.

مغزت رو تضمینی تقویت کن

بازی هایی که برای تقویت مغز فوق العاده موثرند

بازی های تمرینی برای مغز بازی های هستند که باعث می شوند تا بازیکنان بتوانند وظایفی را در طول بازی به انجام برسانند و مهارت های ذهنی خاصی را به کار بگیرند که باعث تمرین حافظه، افزایش تمرکز، توجه منطقی و فکر سریع می شود.

فعالیت های تمرینی مغز می تواند شامل پازل، بازی های ویدئویی و بازی های روی تخته باشند و همگی درجات مختلفی از سختی را دارند و علاوه بر این که سرگرم کننده هستند، فواید زیادی هم برای مغز به همراه دارند. از جمله اینکه به توانایی حل مسئله و مهارت های استدلال کمک می کند و باعث می شود که چشم شما نیز تیزبین تر باشد و جزئیات را راحت تر پیدا کند.

بازی فکری

اگر بخواهیم که این موضوع را ساده برای شما توضیح دهیم، باید بگوییم که بازی فکری یک پازل یا بازی ذهنی است که قسمت جلوی مغز را درگیر می کند؛ یعنی شما باید آن را حل کنید و از فکر غیر مستقیم اما خلاقانه خود کمک بگیرید.

راه حل دقیقاً پیش روی شما نیست. سطوح مختلفی از سختی و آسانی برای این بازی ها وجود دارند که هدف اصلی آن ها این است که کاری کنند تا قدرت ذهنی افزایش پیدا کند، حافظه شما قوی تر شود و همچنان سرگرم هم باشید.

معما

انواع مختلفی از معما ها وجود دارند که می توانند شامل یک عبارت، سوال یا چند جمله باشند که از شما یک پاسخ می خواهند و باید آن را حل کنید. معما های چالشی تمرین های بسیار جدی برای مغز محسوب می شوند که توانایی شما را برای حل مسائل سخت در زمان کوتاه بالا می برند. شما می توانید از معماهای کودکانه برای فرزندتان هم استفاده کنید.

کودک

پازل منطقی

پازل منطقی انواع مختلفی از جمله پازل های ماتریکس، پازل های رمزآلود همراه با سرنخ یا حتی پازل های بصری مانند سودوکو دارد که نمونه هایی از آن مثل پازل های منطقی لاجیک ذهن شما را همراه با ارائه دادن مجموعه ای از سرنخ ها به چالش می کشد و این وظیفه شما است که راه حل را پیدا کنید و باید ببینید که چگونه می توان از سریع ترین راه به بهترین راه حل رسید که باعث بهبود ذهن منطقی و مهارت حل مسئله در شما می شود.

بازی فکری تصویری

انواع مختلفی از بازی های فکری تصویری وجود دارند که پازل هم جزء آن ها است و فکر بصری شما را بهبود می بخشد. در آن بازیکنان معمولاً با یک تصویر مواجه هستند که الگوی خاصی در آن رعایت شده است و باید چیز های خاصی را در آن تشخیص دهند تا بتوانند به جواب برسند. فواید پازل های تصویری بسته به نوع پازلی که انجام می دهید و یا تصویری که به دنبال راه حلش هستید، متفاوت است اما به طور کل خلاقیت و مهارت تفکر و حل مسئله را در شما بالا می برد.

بازی فکری

پیدا کردن نکته نامربوط

در این بازی ها شما چند تصویر یکسان را مشاهده می کنید و از شما می خواهند یک نکته نامربوط در این تصویر را بفهمید یا این که بگویید کدام تصویر با دیگری متفاوت است و علتش چیست. با انجام این کار ذهن تان گرم شده و به چالش کشیده می شود و در نتیجه مهارت حل مسئله و توجه به جزئیات در شما بالا خواهد رفت.

شناسایی تفاوت ها

احتمالا این بازی را مشاهده کرده اید که دو تصویر بسیار مشابه را به شما نشان می دهند و اکثرا می خواهند که تفاوت های موجود در این تصویر را پیدا کنید. با انجام این بازی توجه شما به جزئیات افزایش پیدا می کند و قسمت راست مغز تان فعال می شود که مسئول جهت یابی، توجه و درک فضایی است.

پازل سودوکو

پازل سودوکو کاملاً منطق شما را درگیر می کند و نیاز به این دارد کهمهارت ریاضی داشته باشید. انواع مختلفی از سطوح در این بازی از نوع آسان تا سخت وجود دارد. همه چیز بستگی به سطح مهارت و تجربه شما در بازی دارد. فقط باید در هر ردیف عدد یک تا ده را پر کنید و در هر ستون هم این کار را انجام دهید.

بازی سودوکو

پیدا کردن چیز های پنهان

تصویر هایی که در آن شما مجبور هستید، چیزهای پنهان را پیدا کنید و توانایی شما برای پیدا کردن یک چیز منحصر به فرد را در تصویر به چالش می کشد. آن چیز پنهان معمولاً چیز ساده ای است و ممکن است یک گربه، سگ یا یک خرگوش کوچولوی بامزه باشد اما به دلیل اینکه اشکال، رنگ ها و سایز های مختلف در تصویر وجود دارند، کار شما سخت می شود و همین ذهن تان را به چالش می کشد.

پیدا کردن کلمه

معمولا در این بازی ها شما با تعدادی از حروف به هم ریخته مواجه هستید که لابلای آن ها باید کلمه هایی را با ترتیب افقی، عمودی و یا مورب پیدا کنید و به یک لغت معنادار برسید. این بازی ذهن شما را به چالش می کشد اما مهارت حل مسئله، دیکته، شناسایی لغات و توجه به جزئیات را بالا می برد.

بازی ریاضی

بازی ریاضی انواع مختلفی دارد. بعضی از آن ها پازل های اعداد بوده که کاملاً غیر مستقیم هستند و شما باید ترکیبی از آن ها را حل کرده و به راه حل برسید. بعضی پازل های منطقی بوده و باعث می شود که شما یک الگو را در بازی پیدا کنید. بعضی دیگر فقط یک تصویر را در اختیار شما قرار می دهند که از طریق راه حل های ریاضی به جواب برسید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=117304

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0