تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 22 June , 2024
3

نوزادی که پس از ۴۵ سال بدنیا آمد!!

نوزادی که پس از ۴۵ سال بدنیا آمد!!

خبر زایمانی عجیب به سرعت همه جا را فرا گرفت، در کمال ناباوری و حیرت پزشکان، زنی که آرزوی مادر شدن داشت بالاخره موفق شد فرزندش را در آغوش بگیرد.

نوزادی که پس از ۴۵ سال بدنیا آمد!!

زایمان پیرزن ۷۰ ساله، ۴۵ سال پس از ازدواج

در سنی که اکثر زنان یا مشغول بازی با نوه های خود هستند یا مدتها از بچه دار شدنشان گذشته است، یک زن ۷۰ ساله هندی به تازگی اولین فرزند خود را با کمک روش درمان ناباروری با تکنیک IVF به دنیا آورد.

“جیووبن والابهای رابری” و همسرش از زمان ازدواج یعنی ۴۵ سال پیش تا کنون ،برای بچه دار شدنشان راه و روش های بسیاری را امتحان کرده بودند اما هر تلاش آنها بی نتیجه بود تا اینکه چند سال پیش، خانم رابری ، با پزشک متخصص زنان در مورد احتمال آزمایش روش IVF تماس گرفت تا در نهایت به رویای خود برای بچه دار شدن برسد.

این پزشک متخصص، به چند نفر از اعضای خانواده این زن کمک کرده بود تا باردار شوند و موفقیت های این پزشک دراین زمینه، ” رابری” را متقاعد کرده بود که او هم می تواند همین کار را برای بچه دار شدندش انجام دهد.

علی رغم دریافت پاسخ های منفی و رد شدن درخواست او و شنیدن این حقیقت که اقوام وی بین ۴۵ تا ۵۰ سال سن دارند و مانند او به ۷۰ سال نرسیده بودند، ” رابری ” تصمیم خود را گرفته بود و میخواست به هر نحوی شده صاحب فرزند شود.

زایمان پیرزن 70 ساله

درمان ناباروری با IVF، پیرزن ۷۰ ساله را مادر کرد

طولی نکشید که خبر زایمان باورنکردنی زن ۷۰ ساله از طریق IVF در کوچ گجرات هندوستان، منتشر شد و این زن پس از ۴۵ سال تلاش و تست روش های مختلف درمان، موفق شد یک پسر بچه به دنیا آورد. در سن ۷۰ سالگی، احتمال باردار شدن به دلیل یائسگی تقریباً وجود ندارد اما امید این زن، غیرممکن را برایش ممکن ساخت.

پزشک معالج این زن گفت:”هنگامی که او و همسرش برای اولین بار نزد ما آمدند، به آنها گفتیم که نمی توانند در چنین سن و سالی بچه دار شونداما آنها اصرار کردند. آنها گفتند که بسیاری از اعضای خانواده آنها نیز این کار را کردند، با این وجود، این روند به دلیل سن و عوامل دیگر مربوط به آن برای ما چالش برانگیز بود و دوره درمان چند مرحله ای را باید پیش می بردیم. تمام مراحل تک به تک پیش رفت و در نهایت در کمال حیرت، این زن ۷۰ ساله برای اولین بار مادر شد. “

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=117163

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0