تاریخ : پنجشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024
4

نکاتی برای کاشت دندان که باید بدانید

نکاتی برای کاشت دندان که باید بدانید

رئیس کنگره دندانپزشکی اظهار داشت کاشت دندان عارضه ای به همراه ندارد و فواید و منافع زیادی را نصیب بیمار در کوتاه مدت و دراز مدت می کند.

کاشت دندان _ کاشت دندان ایمپلنت _ درباره کاشت دندان _ همه چیز درباره کاشت دندان

نکاتی برای کاشت دندان که باید بدانید

بایدها و نبایدهای کاشت دندان 

رئیس کنگره دندانپزشکی نقش جهان گفت:افرادی که دندان از دست رفته دارند به شرط داشتن استخوان کافی وبافت نرم سالم، کاندید کاشت ایمپلنت هستند؛هرچند در صورت نبود این دو فاکتور، با انجام جراحی های اصلاحی می توان به شرایط مناسب برای کاشت ایمپلنت دست پیدا کرد. دکتر کورش رحیمی در آستانه برگزاری کنگره دندانپزشکی نقش جهان با اشاره به اینکه جایگذاری ایمپلنت در ناحیه بی دندانی مانع تحلیل استخوان فکین می شود، افزود:جایگذاری ایمپلنت در ناحیه دندان از دست رفته آسیبی به دندانهای مجاور وارد نمی کند؛ همچنین دربسیاری موارد جایگزینی دندان یا دندان های از دست رفته بنا بر تبحر دندانپزشک زیبایی مطلوبتری را تامین می کند.

وی اضافه کرد:جایگزینی دندان از دست رفته با ایمپلنت راحتی وقدرت جویدن بسیار خوبی را به بیمار می دهد؛ البته بیماری های سیستمیک اتوایمیون وبیمارانی که تحت شیمی درمانی وپرتودرمانی هستند منع درمان دارند. رئیس کنگره دندانپزشکی نقش جهان با تأکید بر اینکه ایمپیلت دربیماران دیابتی به شرط کنترل و پایین نگداشتن قند منعی ندارند، گفت:ایمپیلنت درافراد سیگاری حرفه ای سنگین و بی مبالات نسبت به بهداشت دهان منع دارند. نایب رئیس انجمن دندانپزشکی اصفهان اضافه کرد:درصورت رعایت اصول جراحی وجایگذاری ایمپلنت ورعایت بهداشت از سوی بیمار هرگز ایمپلنت پس نخواهد زد و درحقیقت درمان ایمپلنت در صورت رعایت اصول، موفقیت آمیزترین درمان دندانپزشکی است.

رحیمی با بیان اینکه مهمترین اصل برای حفظ ونگهداری ایمپلنت رعایت بهداشت دهان ودندان به شکل صحیح وایدآل است، افزود:کاشت دندان هیچ عارضه ای به همراه ندارد و فواید ومنافع زیادی را نصیب بیمار در کوتاه مدت ودراز مدت می کند. وی افزود:در صورت رعایت بهداشت از سوی بیمار وانجام کار ایدآل دندانپزشک ایمپلنت یک درمان مادام العمر است. البته بدیهی است بیماری های صعب که منجر به عوارض بافت نرم و استخوان فکین بیمار شوند حیات وطول عمر ایمپلنت را دستخوش تغییر خواهد کرد. رحیمی در ادامه با تأکید بر اینکه با افزایش تعداد فارغ التحصیلان دندانپزشکی و ایجاد شیوه های نوین درمانی اصول مطب داری و اخلاق حرفه ای بیشتر باید مد نظر قرار گیرد، گفت:نسبت به کشورهای پیشرفته جامعه پزشکی ما مقداری از این مبحث عقب است.

 

کاشت دندان

فواید یا عوارض کاشت دندان؟

 وی اظهارداشت:آغاز شهریور ماه امسال همراه با رویدادی عظیم و به یاد ماندنی برای دندانپزشکان اصفهان خواهد بود. رویدادی که نگاه جامعه دندانپزشکی کشور را به اصفهان تغییر خواهد داد.
رئیس کنگره دندانپزشکی نقش جهان ادمه داد:پس از برند سازی کنگره ، انجمن دندانپزشکی ایران به نام ‘اکسیدا’ حال دومین کنگره برند شده ایران را با نام زیبا و تاریخی و آشنای ‘نقش جهان’ معرفی می کند. همچنین حضور بیش از ۱۰۰۰ دندانپزشک از سراسر کشور و اساتید نام آور ایران و شرکت های بزرگ تجهیزات و مواد دندانپزشکی دنیا در ابتدای شهریور ماه خاطره ای بزرگ برای دندانپزشکان رقم خواهد زد.

وی با اشاره به اینکه پانل مطب داری و اخلاق حرفه ای در این کنگره مد نظر قرار گرفته است، گفت:جای این موضوع در کنگره های قبلی خالی بود و ما سعی کردیم مباحثی را به این امر اختصاص دهیم.
رئیس کنگره دندانپزشکی نقش جهان یادآور شد:با پیشرفت علم و افزایش میزان تقاضای بیماران، دندانپزشکان لازم بوده بیشتر با اصول پذیرش بیمار آشنا و با اخلاق مداری و اصول حرفه ای در صحنه رقابت با همکاران خود گام بردارند.

وی با بیان اینکه نسبت به کشورهای پیشرفته جامعه پزشکی ما مقداری از این مبحث عقب است، گفت:شاید پیش از این به دلیل تقاضای کمتر درمان و تعداد دندانپزشکان این موضوعات چندان مورد توجه نبود ولی اکنون با افزایش تعداد فارغ التحصیلان و شیوه های نوین درمانی اصول مطب داری و اخلاق حرفه ای بیشتر باید مد نظر قرار گیرد. اولین کنگره دندان پزشکی نقش جهان از اول تا سوم شهریور ماه درهتل عباسی اصفهان برگزار می شود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=117901

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0