تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024
2

هرگز مسواکتان را در توالت نگذارید

هرگز مسواکتان را در توالت نگذارید

بسیاری از بیماری های ویروسی، باکتریایی و عفونی خطرناک از طریق مسواک هایی که در حمام و یا دستشویی (نزدیک توالت) نگهداری می شوند، به راحتی شیوع پیدا می کنند.

هرگز مسواکتان را در توالت نگذارید

مسواک گذاشتن داخل دستشویی ممنوع است

محققان دریافتند بیش از ۶۰ درصد مسواک هایی که نزدیک به توالت قرار داده می شوند، آلوده به میکروب های مدفوع هستند و به این نتیجه رسیدند که این موضوع می تواند تا ۸۰ درصد احتمال بروز عفونت را در بدن بالا ببرد.

در یک کاسه توالت حدود سه میلیون میکروب وجود دارد که این میکروب‏ها می‏توانند تا دو متر جابه جا شوند و روی زمین، دیوارها و روی مسواک قرار بگیرند.

محققان می گویند هرگز مسواکتان را در توالت نگذارید. بررسی های محققان آمریکایی که مشروح نتایج آن در مجمع عمومی انجمن میکروبیولوژی آمریکا ۳۱ می تا ۲ ژوئن مطرح شد نشان می دهد قرار دادن مسواک در توالت مخصوصا توالت هایی که بیش از ۹۹ نفر از آن استفاده می کنند باعث آلوده شدن مسواک می شود.

مسواک

قرار دادن مسواک در توالت

محققان دانشگاه quinnipac پس از بررسی مسواک هایی که در توالت گذاشته می شدند اعلام کردند از هر ۱۰ مسواک ۶ مورد آلوده است وحتی اگر فرد مصرف کننده کاملا نکته های بهداشتی را رعایت کرده باشد و مسواک را خوب شسته و خشک کرده و در محافظ قرار داده باشد مسواک تا ۸۰ درصد آلوده به ویروس و انگل هایی است و می تواند بر سلامت دهان و دندان فرد مصرف کننده اثر منفی بگذارد.

متخصصان پیشنهاد می کنند برای پیشگیری از هر نوع مشکل و ابتلا به بیماری هایی مانند اسهال، هرگز مسواکتان را در توالت قرار ندهید و قبل و بعد از مصرف نیز آن را با آب گرم بشویید و هر ۳۳ ماه یک بار آن را تعویض کنید. بعد از هر بار مسواک زدن نیز برای آنکه از سلامت دهان و دندان خود اطمینان یابید حتما از دهانشویه استفاده کنید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=117949

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0