تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024
0

۱۰ نمونه از اشتباهات رایج هنگام لاک زدن ناخن

۱۰ نمونه از اشتباهات رایج هنگام لاک زدن ناخن

انجام دادن بعضی از کارها باعث آسیب رساندن به لاک ناخن می‌شود، پس بهتر است در ادامه روش‌هایی را که ممکن است با باعث آسیب به لاک ناخن موجب ماندگاری کمتر آن روی ناخن شود را با همدیگر بررسی کنیم .

۱۰ نمونه از اشتباهات رایج هنگام لاک زدن ناخن

۱۰ اشتباه برای لاک زدن ناخن

دوش آب گرم بلافاصله بعد از لاک زدن

هرگز بلافاصله بعد از مانیکور یا لاک زدن از دوش آب گرم استفاده نکنید. لازم است بعد از لاک زدن مدت زمانی را برای خشک شدن لاک ناخن‌های خود اختصاص دهید. توجه داشته باشید که قرار دادن لاک ناخن در معرض گرما و بخار دوش می‌تواند باعث ایجاد حباب یا لکه روی آن شود. پس بهتر است یک ساعت کامل بعد از لاک زدن جهت خشک شدن لاک انگشتان خود صبر کنید.

خوابیدن بعد از لاک زدن

اگرچه بعد از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه فاصله از لاک زدن به نظر می‌رسد، لاک ناخن ها خشک شده‌اند؛ اما در واقع خشک شدن لاک ناخن ۲۴ ساعت زمان نیاز دارد. برای کوتاه کردن در این زمان می‌توانید از تکنیک‌های گوناگونی استفاده کنید. به عنوان مثال بعد از لاک زدن به مدت ۵ دقیقه صبر کنید، سپس کاسه‌ای از آب سرد را آماده کرده و دستان خود را به مدت سه دقیقه داخل آب سرد قرار دهید. این روش به شما کمک خواهد کرد تا علاوه بر اینکه لاک ناخن‌ها زود خشک شود، ماندگاری آنها هم بیشتر شود.

نکات لاک زدن

حذف تاپ کت

بعد از انجام دادن مانیکور و لاک زدن به ناخن‌های خود عدم استفاده از تاپ کت نه تنها باعث از بین رفتن براقیت ناخن می‌شود، بلکه ماندگاری آن را هم کاهش می‌دهد. پس یکی دیگر از اشتباهات مربوط به لاک ناخن حذف تاپ کت است.

فراموش کردن بیس لاک ناخن

علاوه بر تاپ کت که آخرین مرحله از لاک ناخن است، استفاده از بیس لاک ناخن باعث می‌شود سطح روی ناخن‌های شما صاف و بی‌عیب و نقص دیده شود.
همچنین استفاده از لاک به چسبندگی بیشتر و دوام لاک کمک می‌کند. اگر مشکل زرد شدن ناخن‌ را بعد از استفاده از لاک دارید برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید از بیس لاک استفاده کنید. به کمک این محصول آرایشی رنگدانه‌های موجود در لاک به ناخن‌های شما نمی‌چسبد و در نتیجه رنگ طبیعی آن‌ها حفظ خواهد شد.

استفاده از لایه‌های ضخیم لاک ناخن روی هم

یکی دیگر از اشتباهاتی که هنگام لاک زدن به آن مرتکب می‌شویم، اعمال لایه‌های ضخیم روی هم دیگر است. به یاد داشته باشید اگر دوست دارید از چند لایه لاک ناخن استفاده کنید لازم است لایه‌های نازکی از آن را با فاصله و صبر روی یکدیگر بزنید.

زمانی که لایه‌های ضخیم را روی همدیگر بلافاصله قرار می‌دهید، زمان زیادی لازم است تا آنها خشک شوند و هر چقدر زمان مورد نیاز برای خشک شدن لاک ناخن بیشتر شود، احتمال خراب شدن یا لکه دار شدن لاک بیشتر خواهد شد. برای جلوگیری از این اشتباه لازم است لایه‌های نازکی از لاک را با فاصله زمانی مطلوب روی هم بزنید.

اشتباهات رایج در هنگام لاک زدن

استفاده از فرچه لاک

اگر به نحوه کار مانیکوریست‌های حرفه‌ای دقت کرده باشید، آنها از چند حرکت برای لاک زدن روی ناخن‌ها استفاده می‌کنند. لاک تنها با یک حرکت فرچه نمی‌تواند به طور کامل دور تا دور ناخن را پوشش دهد و این کار باعث ناقص دیده شدن لاک ناخن خواهد شد. به همین علت توصیه می‌کنیم برای داشتن لاک زیبا روی ناخن‌های خود از چند مرحله برای لاک زدن استفاده کنید برای اینکار ابتدا از نزدیکی کوتیکول لاک ناخن را به سمت بالا بکشید، سپس از همان قسمت با یک حرکت دیگر سمت چپ ناخن و بعد از آن با حرکت سوم قسمت راست ناخن خود را لاک بزنید.

حتماً بخوانید:
9 روش طبیعی پاک کردن لاک بدون استون و پد

۹ روش طبیعی پاک کردن لاک بدون استون و پد

استفاده از روش های طبیعی برای پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از استون و پد در ادامه با ما باشید .

لاک برای ناخن چرب

اگر قبل از استفاده از لاک، ناخن‌های خود را به خوبی شستشو ندهید، چربی موجود روی ناخن باعث پوسته پوسته شدن لاک خواهد شد. لاک ناخن روی سطوح روغنی و چرب چسبندگی ندارد؛ اما اگر دوست دارید خشکی پوست دست را بعد از مانیکور از بین ببرید، می‌توانید پس از خشک شدن لاک ناخن از روغن‌های درمانی یا کرم‌های مرطوب کننده برای اطراف ناخن و کوتیکول آن استفاده کنید.

چه کارهایی لاک ناخن شما را خراب می‌کند؟

استفاده از لاک ناخن قدیمی

از جمله اشتباهاتی که بسیاری از افراد مرتکب آن می‌شوند استفاده از یک لاک ناخن قدیمی است که به علت علاقه شدیدی که به رنگ آن دارند مدت زیادی مورد استفاده قرار می‌دهند. هر چقدر لاک مورد استفاده شما قدیمی و کهنه باشد، حلال داخل آن تبخیر می‌شود و در نتیجه لاک ناخن حالت سفت و خمیری به خود می‌گیرد. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است بعد از ۱۲ ماه لاک ناخن خود را دور انداخته و لاک ناخن جدیدی را جایگزین آن نماید.

لاک ناخن نامرتب

از جمله اشتباهاتی که هنگام لاک زدن بسیاری از افراد آن را انجام می‌دهند، لاک ناخن نامرتب است. به یاد داشته باشید که برای داشتن دستان زیبا و جذاب لازم است مدت زمان زیادی را برای لاک زدن صرف کنید. برای این کار بهتر است یک فاصله جزئی برای گوشت اطراف ناخن و سطح روی آن در نظر بگیرید. اگر لاک ناخن به نواحی اطراف سطح ناخن مالیده شود، می‌توانید با استفاده از یک گوش پاک کن آغشته به لاک پاک کن نواحی نامرتب را تمیز کنید.

10 اشتباه هنگام لاک زدن

استفاده از استون برای پاک کردن لاک ناخن

آخرین اشتباه مربوط به لاک زدن که در این مقاله مورد بررسی قرار می‌دهیم، استفاده از استون است که بسیاری از ما مرتکب آن می‌شویم. استفاده از استون باعث از بین رفتن رطوبت سطح ناخن و نواحی اطراف آن می‌شود و همچنین استفاده مکرر از آن باعث ایجاد لکه‌های سفید روی سطح ناخن شده و شکافی‌هایی را در لبه کوتیکول ایجاد می‌کند. برای جلوگیری از این اشتباه توصیه می‌کنیم از لاک پاک کن‌های حاوی مواد مرطوب کننده جهت پاک کردن لاک خود استفاده کنید.

منبع : بانی مد

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=119062

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0