تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
3

۱۰ نکته و حقیقت درمورد آرایش که نباید باورکنید

۱۰ نکته و حقیقت درمورد آرایش که نباید باورکنید

برخی از باورها و حقیقت هایی که سالهاست در مورد آرایش رعایت می کنید افسانه ای بیش نیستند و هیچ حقیقتی در آنها وجود ندارد.

۱۰ نکته و حقیقت درمورد آرایش که نباید باورکنید

۱۰ حقیقت در مورد آرایش که ساختگی و افسانه هستند

همه ی شما خانم ها نکاتی در مورد آرایش می دانید که احتمالا از دوستان یا سرچ در فضای مجازی به آنها رسیده اید اما آیا تمام این نکات حقیقت دارند ؟ بخش زیادی از این نکات ممکن است ساختگی باشند!بنابراین برای کمک به شما برای جداسازی نکات ساختگی از نکات مفید، لیستی از موارد ساختگی وحقایق لوازم آرایشی جمع آوری کردیم که ممکن است قبلا چندین بار آنها را شنیده باشید ولی صحیح نیستند. 

حقایق ساختگی و نادرست در مورد میکاپ و لوازم آرایشی

افسانه شماره ۱:پرایمرها و مرطوب کننده ها کارشان یکی است!

حقیقت: این دو محصول کاملا در فرمولاسیون با هم تفاوت دارند. پرایمرها با ایجاد یک سطح مسطحروی پوست، کاربرد کرم پودر را ساده تر کرده و همچنین موجب ماندگاری بیشتر آن می شوند. پرایمرخطوط مشخص را پر کرده و اندازه منافذ باز پوست را به حداقل رسانده و از چرب شدن پوستجلوگیری می کند. ولی در مقابل مرطوب کننده تنها پوست را آبرسانی کرده و خشکی آن را کنترلمی کند . پرایمر باید پس از زدن مرطوب کننده و قبل از زدن کرم پودر استفاده شود.

در مورد آرایش

حقایقی در مورد آرایش و نکات ساختگی و افسانه ای در این مورد  

افسانه شماره ۲:حجم دهنده لب سایز لب ها را افزایش می دهد!

اگر لب های نازکی دارید احتمالا عده ای به شما پیشنهاد حجم دهنده لب داده اند. این محصولاتحاوی فلفل تند، دارچین، منتول و کافئین است که می تواند موجب آزردن لب و در نتیجه خاصیتمتورم نشان دادن آن شود. این حقیقت که آنها یک درمان حساب شده و خاصیت بلند مدت دارنداشتباه است. حقیقت این است که آنها به صور موقت لب ها را حجیم تر نشان می دهند. تنها راه حل لب های باریک با خاصیت دایمی، استفاده از خدمات زیبایی و غیرجراحی پر کردن لب(لیپ اگمنتیشن) با پرتزهای اسید هیالورونیک است.  

افسانه شماره ۳:کرم پودر باید با هماهنگ کردن آن با پیشانی، گردن، گونه یا دست انتخاب شود.

حقیقت: پیدا کردن کرم پودر مناسب یکی از سخت ترین کارها در آرایش است. رنگ پوستپیشانی، گردن، گونه و دست ها کاملا با رنگ صورت متفاوت است. روبه روی آینه بایستید ودست تان را در نزدیک صورت نگه دارید، مشاهده خواهید کرد دستانتان تیره تر از رنگصورت تان است. هماهنگ کردن کرم پودر با این نقاط یکی از بزرگترین اشتباهات است.استرس، قرار گرفتن در معرض آفتاب، وضعیت آب وهوا همگی می تواند روی رنگ صورتتاثیر بگذارد. بنابراین بهتر است برای انتخاب بهترین رنگ کرم پودر، آن روی استخوان آروارهامتحان کنید و همچنین خوب است در زیر نور طبیعی باشد. 

افسانه شماره ۴:رژلب قرمز به همه نمی آید!

حقیقت: این مورد یکی دیگر از موارد ساختگی است که بسیاری از نوجوانان و تازه کارهای آرایشیآن را باور دارند ولی مطلقا اشتباه است و هرکسی می تواند از رژقرمز استفاده کرده و چهره ایخیره کننده پیدا کند. تنها نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که انتخاب رنگ قرمزمناسببستگی به ته رنگ پوست شما دارد. رژلب قرمز در سایه رنگ های متفاوتی در دسترس هستندولی قرمزهایی که ته رنگ آبی دارند معمولا برای همه نوع رنگ پوستی مناسب است. بنابراینفقط کافی است انواع رژهای قرمز را امتحان کنید تا بهترین آن را برای خود بیابید.

در مورد آرایش

۱۰ حقیقت جالب در مورد آرایش  

افسانه شماره ۵:پمپ کردن برس ریمل به داخل و بیرون ظرف، شما را از شر خرده های آن راحت می کند.

حقیقت: ریمل یکی از لوازم آرایشی است که به سادگی با استفاده مداوم خراب می شود. پمپ کردنبرس آن به داخل و بیرون تنها موجب پمپ شدن بیشتر هوا به داخل آن و در نتیجه سریع تر خشکشدن آن می شود و همچنین می تواند موجب جمع شدن باکتری داخل آن شود. بهترین راه برایخلاصی از خرده های ریمل چرخاندن دسته ریمل به داخل تیوب و سپس پاک کردن آن با دستمالپیش از زدن آن مژه هاست. 

افسانه شماره ۶:سایه چشم نباید همرنگ چشم انتخاب شود!

حقیقت:ایجاد تضاد بین آرایش چشم و رنگ چشم می تواند به راستی چشم ها را مشخص تر نشاندهد ولی این بدین معنی نیست که نمی توانید از سایه همرنگ چشم استفاده کنید. در حقیقت گاهی هماهنگ کردن رنگ ها با هم می تواند تاثیر چشم گیرتری نیز داشته باشند. 

افسانه شماره ۷:کرم پودر روشن تر از پوست انتخاب کنید!

حقیقت:کرم پودر محصول آرایشی است که برای یک دست نشان دادن پوست صورت به کار می رودولی برخی از مردم تصور می کنند روشن تر به نظر رسیدن پوست موجب دستیابی به پوستی بی نقصاست و این کاملا اشتباه است. بسیاری از خانم ها ممکن است چهره سبزه ای داشته باشند ولی کرمپودری انتخاب کنند که از پوست طبیعی آنها روشن تر باشد ولی این کار موجب خاکستری و دودینشان دادن چهره می شود. بهترین کار این است که رنگ مناسب را با هماهنگ کردن با استخوان آروارهانتتخاب کنید. اگر کرم پودر به سادگی با پوست شما ترکیب شد، یعنی بهترین رنگ را انتخاب کرده ایدولی اگر دچار مشکل شدید و نتیجه آن به خاکستری شباهت پیدا کرد، بنابراین باید رنگ آن را تعویض کنید. 

در مورد آرایش

باروهای نادرست و غلط در مورد آرایش 

افسانه شماره ۸:کانسیلر همیشه باید روشن تر از کرم پودر باشد.

حقیقت:این مورد یکی از بزرگترین افسانه هایی است که بسیاری از مردم آن را باور دارند ولیحقیقت این است که الزامی در آن نیست. شما می توانید رنگ کانسیلر را نیز همرنگ با کرمپودرتان انتخاب کنید. 

افسانه شماره ۹:آرایش موجب بروز جوش می شود.

مطلقا هیچ نوع آزمایشی وجود ندارد که این مورد را تایید کند. بهداشت ضعیف، استفاده از محصولاتکم کیفیت و یا تاریخ مصرف گذشته می تواند موجب بروز آکنه و دیگر مشکلات پوستی شود. دلیلدیگر بروز جوش ها پس از یک جشن و یا عروسی این است که پیش از خواب به خوبی پوست راتمیز نکرده اید. خوابیدن با آرایش، عدم شستشوی قلموهای آرایشی و … از مواردی است که می تواندجوش و آکنه ایجاد کند. همچنین جوش زدن صورت می تواند در نتیجه استفاده از محصول اشتباه باشد،برای مثال نمی توانید برای پوست بسیار چرب از محصولات آرایشی که نتیجه نهایی آنها داشتن چهرهبراق است ، استفاده کنید. 

افسانه شماره ۱۰:محصولات آرایشی می تواند موجب مورمور شدن پوست شود.

مور مور شدن و یا احساس سرما روی پوست پس از استفاده از محصولات آرایشی هرگز درستنیست. این احساس در نتیجه محتویات یک محصول است که موجب آزردن پوست شما شده است.بنابراین اگر شما دچار این مشکل شدید، باید محصول را پیش از استفاده تست کرده و از ادامهمصرف بپرهیزید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=4341

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0