تاریخ : پنجشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024
4

۵ قانون ساده برای مدیریت دخل و خرجت

۵ قانون ساده برای مدیریت دخل و خرجت

افراد موفق در دنیا با پیروی از چند قانون ساده , دخل و خرج زندگی خود را به بهترین نحو ممکن مدیریت میکنند .دانستن این قوانین برای همه لازم است.

۵ قانون ساده برای مدیریت دخل و خرجت

قانون ساده افراد موفق دنیا برای مدیریت دخل و خرج

بسیاری از ما در مدیریت اموالمان دچار مشکل هستیم و نمی توانیم خیلی راحت پس انداز داشته باشیم، زیرا سبک زندگی ها تغییر کرده و به سرعت مجبور می شویم که هر چه پول داریم را خرج کنیم. در این قسمت از نمناک به شما راهکار هایی را آموزش می دهیم تا بتوانید مدیریت دخل و خرج خود را به بهترین شکل ممکن داشته باشید. باور کنید که حتی موفق ترین افراد دنیا با همین رازها و قوانین به ظاهر ساده، موفق به کنترل مخارج خود شده اند پس باور داشته باشید و عمل کنید.

دخل و خرج

روی تصفیه بدهی ها تمرکز کنید

بسیاری از افراد ترسیدن را کنار نمی گذارند و در نتیجه مدام نگران مشکلات مالی هستند. اگر شما اول از همه قرض ها و بدهی های خود را پرداخت کنید، در نتیجه این ترس و نگرانی کمتر می شود و کاملاً غافلگیر می شوید که چقدر راحت می توانید خرج های خود را مدیریت کنید؛ بدون این که دغدغه ای داشته باشید.

بیشتر از بودجه خود خرج نکنید

یکی از مهم ترین راهکار ها این است که شما بیشتر از بودجه ای که دارید؛ خرج نکنید. پایبند بودن به بودجه مالی یکی دیگر از راه های مدیریت اموال شخصی است، زیرا اگر زیاده روی کرده و آن را تمام کنید، قطعاً نگرانی و ترس دوباره به سراغ شما می آید. پس سعی کنید همیشه بودجه مشخصی داشته باشید و به آن پایبند بمانید.

خرید

با هر امکاناتی که دارید زندگی کنید

شاید این هدر دادن زمانی باشد که بخواهید خیلی مسائل مالی را جدی بگیرید و بیش از حد خودتان را درگیر کنید اما شما می توانید با امکاناتی که هم اکنون در زندگی دارید، وضعیت بهتری را ایجاد کنید و خیلی چیز زیادی نخرید. پس سعی کنید که از تمام داشته های خود به بهترین شکل ممکن کمک بگیرید.

برای مواقع اورژانسی خودتان را آماده کنید

زمان هایی در زندگی هست که از راه های غیر منتظره برای شما خرج ایجاد می شود. شما باید حتماً مبلغی را کنار بگذارید و به این فکر کنید که ممکن است اتفاقات اورژانسی بیفتد و مجبور باشید برای آن ها خرج کنید. پس این پول را برای انجام کار های ضروری کنار بگذارید.

پول جمع کردن

همیشه حواستان به وضعیت مالی تان باشد

شما باید تصویر ذهنی از وضعیت مالی خود داشته باشید و بدانید که در مواقع بحرانی ممکن است که چه خرج هایی برای شما ایجاد شود. زمانی که تصویرسازی کلی داشته باشید، کم تر دچار استرس می شوید و اگر در شرایط اورژانسی و غیر منتظره قرار بگیرید ، قطعاً مدیریت بحران بیشتری خواهید داشت و آرامش خود را بیشتر می توانید حس کنید؛ بدون این که پول زیادی هدر دهید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=117334

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0