تاریخ : یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024
2

۵ اشتباه که هنگام حمام کردن مرتکب می شوید

۵ اشتباه که هنگام حمام کردن مرتکب می شوید

استحمام کار به نظر ساده ای است که در هفته چندین بار انجام می دهید غافل از اینکه شاید روش حمام کردن شما اشتباهاتی دارد و عوارضی را به دنبال خواهد داشت.

۵ اشتباه که هنگام حمام کردن مرتکب می شوید

اشتباهات رایج هنگام حمام کردن

بسیاری از ما ترجیح میدهیم حداقل روزی یکبار حمام کنیم اگرچه این خود مراقبتی و رعایت بهداشت با اشتباهاتی صورت میگیرد .یادداشتی از اشتباهات رایج بردارید و تا آنجا که می توانید از آن اجتناب کنید 

 ۵ اشتباه و عادت غلط که حین حمام کردن مرتکب می شوید

انتخاب دمای مطلوب :
دمای آب حمام نباید بالاتر از ۹۵ درجه باشد گاهی اوقات باآب داغ دوش میگیریم که اشتباه است باید آگاه باشیم دمای بالای آب باعث خشکی، پوسته پوسته شدن ، کم آبی پوست می شود .به علاوه آب خیلی داغ چربی پوست راازبین میبردوجریان خون رابالا میبردکه موجب قرمزی، التهاب ، آکنه می شود .
اشتباه حمام کردن

عادات غلط و رفتارهای اشتباه هنگام حمام کردن

دوش های طولانی مدت نگیرید :
اصلا خوب نیست که دوش طولانی بگیرید مثل دوش باآب داغ است چون پوست راخشک می کند سعی کنید در ۱۰ دقیقه دوش بگیرید بادوش گرفتن طولانی جوش های صورت برانگیخته می شود .
 
محصولات فومی به آن اندازه که فکر می کنید خوب نیستند :
صابون ها چون حاوی سورفکانت هستند کف آلودند، مولکولهای چربی آن درآب حل می شوداگر دیدید ژل حمامتان خیلی کف می کند یعنی سورفکانت آن زیاد است .هر چه صابون یا ژل شست وشو کف بیشتری تولید کند چربی بیشتری را ازبدن میبرد که باعث خشکی پوست می شود . البته پیشنهاد نمی کنیم که از صابون های انتی باکتریایی استفاده کنیدمگر اینکه پزشک تجویز کرده باشد .همیشه سعی کنید صابون هایی با pH 5,5 بخریدچون خاصیت قلیایی دارد وبرای پوست سالم تراست .
 
استفاده از اسفنج و لیف کهنه :
اسفنج های کهنه نرم تر هستند اما خیلی برای شست وشو پیشنهاد نمی شود زیرا برای پوست وسلامتی خطرناک است چون محل مناسبی برای رشد باکتری ها ،قارچ هاست بنابراین یک اسفنج را بیشتر از ۴ هفته متوالی استفاده نکنید . کارشناسان پیشنهاد می کنند از لیف بجای اسفنج استفاده کنید .
 
درست خشک کردن :
خشک کردن بعداز شست وشو کاردرستی است اما نباید خیلی اینکار را تکرار کنید، بدانید خشک کردن هم به اندازه شست وشو اهمیت دارد .بهترین راه این است که از حوله زبراستفاده نکنید چون بدن را مرطوب نگه میدارد ،فراموش نکنید بعداز شست وشو برای حفظ رطوبت بدن از لوسیون استفاده کنید .عضوهایی از بدن که به توجه بیشتری نیاز دارند :زیر بغل ، لای انگشتان ،کشاله ران ؛ به آرامی بدن را با حوله خشک کنید .

پیشنهادی برای جلوگیری از انجام اشتباه در حمام کردن :

مراقب گوش هایتان باشید :
کودکان نمی توانند بخوبی داخل ،خارج گوش راپاک کنند . داخل گوش را باآب و صابون خوب بشویید طوری که آب وارد گوش نشود .درمورد شست وشوی کودکان باید بیشتر دقت کنید و بخش بیرونی گوش او را بشویید و بالیف نرم داخل گوش را شست و شو دهید .
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=11852

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0