تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
1

پسری که اگر فوتبال بازی کند می میرد! + تصاویر

پسری که اگر فوتبال بازی کند می میرد! + تصاویر

فوتبال بازی محبوب پسربچه ها می تواند جان شخصیت داستان ما را بگیرد ، مادر او هرلحظه باید مراقب باشد تا فرزند عاشق فوتبالش به سراغ زمین بازی و توپ فوتبال نرود.

پسری که اگر فوتبال بازی کند می میرد! + تصاویر

پسر بچه ای که اگر از فوتبال بازی کند می میرد

در حالیکه تقریبا تمام پسر بچه ها و گاهی حتی بعضی از دختر بچه ها دوست دارند در بازی با توپ به خصوص فوتبال شرکت کنند و توپ به عنوان یکی از محبوب ترین وسیله های بازی برای آنها محسوب می شود گاهی یک بیماری یا مشکل جسمی می تواند مانع از تجربه این ورزش هیجان انگیز شود .

پسربچه ای که نمی تواند فوتبال بازی کند

 “بلیک بروترتون”  پسر بچه ۵ ساله ای که با اختلال نادر مشابه مشکل “فابریس موامبا” فوتبالیستی که ۷۸ دقیقه مرگ را تجربه کرد دست و پنجه نرم می کند و نمی تواند فوتبال بازی کند چرا که این بازی می تواند به قیمت جانش تمام شود.

بیماری قلبی کودک 

او به دلیل ابتلا به “کاردیومیوپاتی” با بازی فوتبال ممکن است جان خود را از دست بدهد.

کاردیومیوپاتی چیست ؟

کاردیومیوپاتی بیماری ماهیچه قلب و گروه متفاوتی از بیماری های عضله قلب است که در اثر آن ها قلب نمی تواند جریان خون کافی را برای اعضای بدن فراهم سازد و فرد دچار نارسایی قلبی می شود که اغلب با آریتمی همراه است.

“کلی بروترتون” ۳۴ ساله مادر “بلیک” از زمانی که بیماری او تشخیص داده شده است تمام ساعات روز مراقب است تا مبادا پسر عاشق فوتبالش به سراغ توپ و زمین بازی برود.

 کاردیومیوپاتی چیست

او می گوید پسرم عاشق فوتبال و بازی با توپ است اما متاسفانه اجازه این کار را ندارد چرا که مشکل قلبی به او روز به روز رو به وخامت پیش میرود.زمانی که دوستانش را در حال بازی فوتبال تماشا می کنند قلبم پر از غصه می شود. پزشک تنها راه درمان را پیوند قلب داند و ما همچنان در صف انتظار دریافت این عضو مهم هستیم.

در حال حاضر هر سه ماه یکبار برای انجام یک سری آزمایشات و هر شش ماه یکبار برای چکاب کامل به بیمارستان می رویم تا وضعیت جسمانی “بلیک” مشخص باشد.

او ادامه داد:پسرم هنگام تولد نوزادی سالم بود و تمامی معاینات پزشکی ما را مطمئن کرد که هیچ مشکل جسمی ندارد اما زمانی که  پنج ماهه بود با تعریق و نفس نفس زدن های شدید به او مشکوک شده و او را نزد پزشک بردم.

پزشک بعد از معاینه فورا ما را با آمبولانس مجهز به بیمارستان فرستاد و در انجا متوجه مشکل قلبی او شدم.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=48346

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0