تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024
0

روستایی در اعماق غار با ۱۰۰ نفر جمعیت چینی +تصاویر

روستایی در اعماق غار با ۱۰۰ نفر جمعیت چینی +تصاویر

روستای ژونگ دونگ در استان گوئیژو در چین تنها جاییست که ساکنان آن تمام طول سال داخل یک غار طبیعی زندگی می کنند.

روستایی در اعماق غار با ۱۰۰ نفر جمعیت چینی +تصاویر

روستایی در دل غار در چین

روستای ژونگ دونگ (Zhongdong) یکی از عجیب ترین روستاهایی است که بشر در طول تاریخ کشف کرده است. روستای ژونگ دونگ (Zhongdong) در غاری عظیم و بزرگ بناشده که محل جغرافیایی و عدم دسترسی افراد عادی به این روستا سبب شده تا عنوان یکی از دست نخورده ترین روستاهای جهان را به خود اختصاص دهد.

شهر گوئیژو (Guizhou) مکانی است که روستای ژونگ دونگ در ارتفاعات آن قرار دارد. غاری که این روستا در آن به وجود آمده ۱۸۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و برای رسیدن به آن لازم است تا ۱ ساعت با پای پیاده در ارتفاعات این شهر پیاده روی کنید.

روستایی در غار

روستایی در دل غار با ۱۰۰ نفر جمعیت

همان طور که گفته شد مسیر نه چندان همواره و موقعیت مکانی روستای ژونگ دونگ سبب شده تا دسترسی مردم عادی به این محل بسیار کاهش پیدا کند. این موضوع روستاییان و غارنشینان ژونگ دونگ را مجاب کرده تا جامعه ای کوچک را برای خود پایه ریزی کنند.

دولت چین به دلیل سیاست های شهری و روستایی خود مدرسه روستای ژونگ دونگ را در سال ۲۰۰۸ تعطیل کرد چراکه دولت این کشور معتقد است تمام افرادی که قصد فراگیری آموزش را دارند بایستی طبق برنامه ها و سیستم آموزشی دولت پیش روند. به خاطر تعطیل شدن مدرسه روستای ژونگ دونگ کودکان و دانش آموزان مجبور هستند تا روزانه ۲ ساعت پیاده روی کرده تا به مدرسه جدید خود در مکانی خارج از محیط غار و روستا دسترسی داشته باشند.

روستایی در غار

روستایی در دل غار با ۱۰۰ نفر جمعیت

بزرگان و صاحب نظران روستای ژونگ دونگ به منظور احداث راه های ارتباطی مناسب تر برای سهولت در رفت وآمد روستاییان و ارتباط بیشتر آن ها با دنیای خارج از غار با دولت محلی وارد مذاکراتی شده اند تا شرایط و اوضاع فعلی روستای ژونگ دونگ بهبود یابد. اگرچه هم اکنون روستای ژونگ دونگ به سیگنال های تلویزیونی و رادیویی دسترسی دارد اما تا حد زیادی با دنیای خارج بیگانه است.

توضیحات تکمیلی پیرامون روستای ژونگ دونگ

پس از بحث و گفتگو با یک فرد چینی اطلاعات جدیدی در مورد وضعیت کنونی روستای ژونگ دونگ به دست آمد که نشان از بهبود وضعیت روستاییان داشت. به لطف رسانه ها و گروه های خبری، جاذبه های گردشگری این روستا کشف شد که این موضوع سبب احداث جاده ای ارتباطی از روستا به دامنه کوه و محیط خارج از کوهستان گردید.

روستایی در غار

روستایی در دل غار با ۱۰۰ نفر جمعیت

به مرور زمان مردم محلی این منطقه از روستای خود خارج شده و مناطق دیگر مهاجرت کردند اما با این وجود اکثر روستاییان محل سکونت قدیمی خود را رها نکرده و به ادامه زندگی در غار می پردازند. اگرچه کودکان و دانش آموزان مدرسه روستای ژونگ دونگ برای آموزش بهتر به داخل شهر آورده شدند اما پایان هر هفته برای ملاقات با خانواده هایشان به روستا بازمی گردند.

منبع : namnak.com
حتما بخوانید :
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=45832

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0