تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023
1

راهی برای خوشحال کردن مادر

راهی برای خوشحال کردن مادر

گاهی اوقات ممکن است بنابر برخی دلایل ناگهانی منجر به ناراحت شدن مادرمان شویم که با انجام برخی راهکارها می توانیم اقدام به خوشحال کردن آنها نماییم.

راهی برای خوشحال کردن مادر

ایده هایی ساده ولی موثر برای خوشحال کردن مادر

مادر یگانه همراه پس از خداوند است که  بی منت و بی دریغ نهایت مهرش را تقدیم فرزند می کند و همه عمرش یک لحظه از مراقبت و دل نگرانی برای فرزند دست نمی کشد. مادر فرشته ای است که گل او را با فداکاری سرشته اند، او مهم ترین و تاثیرگذارترین فرد در زندگی هر کسی است. اینکه روز خاصی را به نام مادر اختصاص می دهیم خیلی خوب است اما لازم است هر روز قدر دان محبت های آنها باشیم و یاد بگیریم که چگونه مادر خود را خوشحال کنیم. در ادامه این بخش از سبک زندگی نمناک راهکارهایی را ارائه نموده ایم که با انجام آنها بتوانید مادرتان را خوشحال نمایید.

از مادر خود قدردانی کنید

مادران کارهای زیادی برای فرزندان خود انجام می دهند و در جنبه های مختلف زندگی به آنها کمک می کنند و با گفتن جملاتی می توانید قدردانی خود را نشان دهید.  

گاهی برای مادر خود آواز بخوانید

اگر استعداد موسیقی دارید، می توانید آهنگی برای او بنویسید و بخوانید حتما مادر از آهنگی که با صدای خود برایش می خوانید لذت بیشتری می برد.

به مادر خوب بگویید دوستت دارم

خانم ها موجوداتی حساس اند و مثل همه نوع بشر به محبت نیاز دارند. بهترین هدیه بدون کلام محبت آمیز از ته دل هیچ فایده ای ندارد.اگرچه گفتن کلمه مادر دوستت دارم ساده است، اما اغلب به اندازه کافی آن را نمی شنود، سعی کنید آن را بیان تا به مادر که همه زندگیتان است علاقه خود را نشان دهید.تشکر کردن از مادر

خوشحال کردن مادر

روز شادی را برای مادرتان ایجاد کنید

یک روز هم که شده مشکلات کار،بی کاری، تحصیل، خانواده، همسر و کلا مشکلات زندگی تان را کنار بگذارید و دست از ناله و درد و دل کردن برای مادرتان دست بردارید. یک روز در سال هم که شده شاد باشید و روز شادی را برای مادرتان ایجاد کنید.

به مادر بگویید توصیه هایش چقدر مفید بوده است

مادران به فرزندان خود توصیه های زیادی می کنند حتماً بگویید که تا بحال چقدر راهنمایی هایشان کمک کننده بوده است. همچنین می توانید در مورد توصیه هایی در گذشته که به شما کمک کرده اند از او  تشکر کنید.

آهنگی را به او اختصاص دهید

آهنگی زیبا با موضوع مادر پیدا کرده و آن را به مادر خود اختصاص دهید تا با گوش دادن به آن به علاقه شما پی ببرد.

گوش دادن به آهنگ

وسط روز با مادر تماس بگیرید

در میانه روز با مادر خود تماس بگیرید و با احوال پرسی به او نشان دهید  که چقدر برایتان اهمیت دارد. مادر از اینکه در وسط روز  به فکر او باشید خیلی خوشحال خواهد شد.

تعمیرات منزل مادر را انجام دهید

 هنگامی که والدین به سن پیری می رسند، نمی توانند همه کارهای خود را انجام دهند و به کمک فرزندان نیاز دارند پس زمانی را برای رسیدگی به کارهای والدین اختصاص دهید.

 خواهر و برادر کوچکتر را نگهدارید

 اگر خواهر و برادر کوچک دارید، پیشنهاد دهید یک شب از آنها مراقبت کنید تا مادرتان تنها باشد و با آرامش بیشتری به کارها بپردازد.

کمک کردن به مادر

به آنها بگویید که برایتان مهم هستند

مادرها نقش تعیین کننده ای در زندگی هر فرد دارند اما کمتر پیش می آید که به آنها یاد آور شویم که چقدر مهم و تاثیر گذار هستند. پس هر از گاهی به آنها بگویید که برایتان مهم هستند.

با صبحانه غافلگیرش کنید

یکی از راه های ابراز محبت به مادر این است که قبل از اینکه از خواب بیدار شود صبحانه را آماده و دست جمعی با سایر اعضای خانواده میل کنید.

گاهی شام درست کنید

هرچقدر مهارت آشپزی دارید به نمایش بگذارید و برای مادرتان غذا  بپزید، سعی کنید کمی خاص باشد.

درست کردن شام

برای مادرتان اوقات بیکاری ایجاد کنید

زندگی مادران اغلب شلوغ است پس راهی برای انجام کارهایی که دوست دارد پیدا کنید تا آرام به کارها بپردازید.

برای رفتن به خانه مادر با خواهر و برادرها برنامه ریزی کنید

وقتی فرزندان بزرگ می شوند کارهای زیادی دارند به همین دلیل رساندن همه به یکباره در خانه دشوارتر می شود. برنامه ریزی کنید که همه را برای یک شام خاص یا فقط یک دورهمی خانوادگی دعوت کنید.

خانه مادر را تمیز کنید

یک روز هفته را به مادر اختصاص دهید تا به او در انجام امور منزل کمک کنید. 

کمک کردن به مادر

کمک کنید

کمک کردن تنها شستن ظرف و انجام کارهای منزل نیست بلکه شنیدن درد دل ها و همدلی با کسی است که تمام سال به درد دلهایتان گوش می دهد.

به احترام مادر یک مهمانی غافلگیرانه ترتیب دهید

 لازم نیست منتظر تولد مادر یا هر روز خاص دیگری باشید  اما اگر مناسبتی در آن  روز خاص وجود داشته باشد، آن را بسیار معنادارتر می کند.

به مادر خود بعد از ازدواج سر بزنید

 پس از ازدواج  کمی وقت بگذارید و به دیدن مادر خود بروید و زمان بیشتری را به او اختصاص دهید.

تشکر کردن از مادرسر زدن به مادر

به صحبت های مادر خود گوش دهید

 همه ما زندگی پرمشغله ای داریم بنابراین کمی وقت بگذارید و به حرف های مادر گوش دهید.

برایش کارت هدیه درست کنید

  می توانید کارتی تهیه و یا آن را درست کنید و داخل آن یک بیت شعر بنویسید و تقدیم مادر خود کنید.

برایش یادداشت بگذارید

 یادداشت کوچکی بنویسید و آن را در اطراف خانه خود پنهان کنید و از زحمات مادر خود سپاسگزاری کنید.

نوشتن یادداشت

برایش پیامک ارسال کنید

 مهرورزی های کوچک بازده بزرگی دارند. ارسال پیامک به مادرتان در طول روز می گوید که به فکر او هستید و باعث احساس قدردانی می شود و هرچه افراد احساس بهتری داشته باشند، شادتر می شوند.

به مادرتان نشان دهید که برایتان مهم است

یکی از راه های ایجاد احساس ارزشمندی در افراد  این است که به او علاقه نشان دهید:چه کسی هستند، چه تجربه ای دارند و درباره آن چه فکر می کنید. پرسش از مادرتان در مورد زندگی  این فرصت را فراهم می کند که با او ارتباط برقرار و از اینکه به گفته های او علاقه مند هستید، احساس خوشبختی در او ایجاد کنید.

از احساس مادرتان بپرسید

 مادران به افرادی نیاز دارند که با آنها صحبت کنند. پرسش از احساس مادرتان نشان می دهد که به او توجه می کنید و به خوشحالی او اهمیت می دهید که احتمالاً او را بسیار خرسند خواهد کرد.

تشکر کردن از مادرخوشحال نمودن مادر

هنگام اشتباه از او عذرخواهی کنید

بعضی اوقات عذرخواهی کردن حتی از مادر هم کار سختی است، مخصوصاً اگر در آن رابطه خیلی ناراحت باشد با این حال، عذرخواهی وقتی اشتباه می کنید و مسئولیت اعمال خود را بر عهده می گیرید، رابطه شما را تقویت می کند و باعث می شود مادرتان شما را بیشتر دوست بدارد پس باید مسئولیت کارهای خود را بپذیرید، بدون اینکه بهانه تراشی کنید.

خودتان را جای او بگذارید

 گاهی اوقات احساس می کنید مادرتان بهترین دوست شماست و گاهی برعکس احساس ناخوشایندی دارید به جای اینکه فقط با خود فکر کنید چرا او چنین رفتاری از خود نشان می دهد؟ سعی کنید موقعیتی که مادر در آن قرار دارد را درک کنید. 

به عنوان مثال، اگر او از شما سوال می پرسد و از پاسح دادن  شانه خالی کنید ، این ممکن است به احساسات او آسیب برساند. اگر در آن لحظه بیش از حد مشغول هستید آن را واضح بیان کنید.

وقتی مشکلی دارید با او صحبت کنید

بسیاری از مادران عاشق این هستند که در زندگی بچه هایشان دخیل باشند ، مخصوصاً وقتی بچه هایشان از آنها می خواهند تا در احساسات و افکارشان سهیم باشند. اگر روز بدی گذرانده اید و یا مشکلی برایتان پیش آمده که نمی دانید چگونه با او برخورد کنید از مادر خود راهنمایی بخواهید این یعنی شما برای عقیده مادر ارزش قائل هستید البته عکس این نیز وجود دارد و اگر مادر از شنیدن و کمک به شما در زمینه مسائل مختلف خوشحال نشود و نخواهید مشکلات را با مادرتان در میان بگذارید خبرهای خوب را برای او بیان کنید.

برای مادرتان جوک تعریف کنید

 احتمالاً با دوستانتان شوخی های خنده دار زیادی دارید، درست است؟ شاید به دیدن یک فیلم رفته و نام شخصیتی را اشتباه تلفظ کرده باشید، بنابراین هر وقت آن اصطلاح اشتباه را مطرح می کنید برایتان خنده دار است. این نوع شوخ طبعی بین شما و مادرتان به تقویت پیوند تان کمک می کند و باعث می شود هر دوی شما در روابط خود احساس امنیت و خوشبختی کنید. 

تشکر کردن از مادرخوشحال کردن مادر

برایش هدیه بخرید

هدایا نشان می دهند که شما وقت و تلاش زیادی برای آنها صرف کرده اید و با علاقه و عشقی که داشته اید آنچه را مادر به آن نیاز داشته تهیه کرده اید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=73576

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0