تاریخ : پنجشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024
0

چهره حیرت انگیز بازیگران با گریم بیماران سرطانی

چهره حیرت انگیز بازیگران با گریم بیماران سرطانی

در میان فیلم و سریالهای بسیاری که با موضوع بیماری سرطان ساخته شده اند برخی از بازیگران ، گریم های بیماران سرطانی را تجربه کرده اند.

چهره حیرت انگیز بازیگران با گریم بیماران سرطانی

گریم بازیگران سینما در نقش بیماران سرطانی

یکی از موضوعات دراماتیک در برخی از فیلم و سریالهای تلویزیونی، بیماری است. سرطان یکی از بیماری هایی است که برخی از نویسندگان و فیلم نامه نویسان برای جذب بیشتر مخاطب و یا نشان دادن مشکلات انسانهای مبتلا، به آن می پردازند.

در تاریخ سینمای ایران برخی از هنرمندان گریم های متفاوتی را تجربه می کنند و یکی از این گریم های سخت، داشتن چهره و حالت بیماری سرطان است.

در این بخش از فغرهنگ و هنر نمناک، گریم بازیگران در نقش بیمار سرطانی را مرور می کنیم.

بابک حمیدیان

فیلم سینمایی نیم رخ ها به کارگردانی ایرج کریمی در سال ۱۳۹۴ ساخته شد. بابک حمیدیان در نقش یک بیمار سرطانی بود که در روزهای پایانی عمر خود شاهد رقابت همسر و مادرش بود.

بابک حمیدیان

نیوشا ضیغمی

فیللم قرنطینه به کارگردانی منوچهر هادی در سال ۱۳۸۶ یکی دیگر از فیلم هایی با مضمون بیماری سرطان بود که نیوشا ضیغمی، رضا عطاران و خاطره حاتمی با گریم بیماران سرطانی در آن نقش آفرینی کردند.

این فیلم درباره دختری به نام سمیه بود که طی یک تصادف عاشق پسری می شود اما با آگاهی از بیماری سرطان خود راهی بیمارستان شده و اتفاقات متفاوتی را تجربه می کند. 

خاطره حاتمی، رضا عطاران و نیوشا ضیغمی

ساره بیات

فیلم بیست و یک روز بعد به کارگردانی سیدمحمدرضا خردمندان در سال ۱۳۹۶ ساخته شد. این فیلم یک ملودرام اجتماعی درباره پسری به نام مرتضی بود که برای تهیه داروهای سرطانی مادرش با بازی ساره بیات با چالش های مختلفی مواجه شد.

ساره بیات

ماه چهره خلیلی

فیلم هدیه به کارگردانی امیراحمد انصاری با نقش آفرینی ماهچهره خلیلی بود که در سال ۱۳۹۳ ساخته شد. این فیلم درباره زوج خوشبختی بود که زندگی آنها با ابتلای هدیه با بازی ماه چهره خلیلی به بیماری سرطان دستخوش تغییرات بسیاری شد. 

ماه چهره خلیلی

سیما خضرآبادی

فیلم جمعه دو بعد از ظهر به کارگردانی پروانه زاهدی در سال ۱۳۹۷ بود. این فیلم داستان جوانی به نام کسری را روایت می کرد که مهندس و طراح بین المللی بود اما به بیماری تومور مغزی مبتلا شده بود و با ورود شراره با بازی سیما خضرآبادی و شرط او مسیر زندگی کسری تغییر می کند.

سیما خضرآبادی

علی دهکردی

از کرخه تاراین یکی از فیلم های ماندگار با موضوع مشکلات بعد از جنگ بود که ابراهیم حاتمی کیا در سال ۱۳۷۱ آن را ساخت.

این فیلم داستان یکی از مجروحان شیمیایی جنگ به نام سعید با بازی علی دهکردی را روایت می کرد که برای معالجه به آلمان اعزام شده بود و پزشکان در حین مداوای چشمان  او پی به بیماری سرطان خون می برند.

علی دهکردی

هانیه توسلی

فیلم بن بست وثوق به کارگردانی حمید کاویانی در سال ۱۳۹۵ ساخته شد و هرگز به مرحله اکران نرسید.

این فیلم درباره داستان مهر خواهری و برادری است و داستان انسانی را روایت می نمود که سرنوشت او را به بن بست زندگی نزدیک کرده است.

هانیه توسلی

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=116940

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0