تاریخ : سه شنبه, ۸ فروردین , ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
2

جشن تولد ۶۳ سالگی امین تارخ + تصاویر

جشن تولد ۶۳ سالگی امین تارخ + تصاویر

امین تارخ در مراسم جشن تولدش گفت: توقع نداشتم که امروز این میزان محبت را ببینم. امیدوارم که شایستگی و لیاقت آن را داشته باشم.

جشن تولد ۶۳ سالگی امین تارخ + تصاویر

امین تارخ کیک تولد ٦٣ سالگی اش را برید

مراسم تجلیل از امین تاریخ بازیگر و هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون به مناسبت زادروز این هنرمند پیشکسوت (تولد ماه) عصر امروز به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار شد.

در این مراسم هنرمندانی نظیر محمدمهدی عسگرپور، پرویز پورحسینی، عنایت بخشی، علی دهکردی، اکرم محمدی، شهرام قائدی، الهام پاوه نژاد و… حضور داشتند.

علی دهکردی در ابتدای این مراسم با قرار گرفتن بر روی سن گفت:حضور من در این فضا تنها یک دلیل دارد و آن هم تولد امین تارخ عزیزم است و دوست دارم از همین جا زادروزشان را به همه هنرمندان تبریک بگویم و امیدوارم سال های سال سلامت باشند تا بتوانیم در سایه ایشان زندگی کنیم.

وی ادامه داد:حرف زدن درباره ایشان لزومی ندارد چرا که جزو مشخص ترین و خاص ترین آدم های این حرفه هستند و فرد کامل و جامعی برای همه ما بازیگران بوده است. علاوه بر محبوبیت ایشان در بخش فنی بازیگری نیز دارای ویژگی های شخصی هستند که از سایر متمایز شان می کند و لطافت و آرامش باطنی خاصی در کلام شان موج می زند. مطمئن هستم اگر روزی نقش قاتل را هم بازی کنند لطافتی در آن موج خواهد زد.

این بازیگر ادامه داد:امین تارخ از بنیان گذاران و مؤسسان آموزشگاه بازیگری است و فردی دلسوز برای همه هنرجوهای بازیگری است و در این راه از آبرو و موقعیت خود برای تأمین هنرجوها استفاده کرده است. او جز معدود افرادی است که اگر کلمه استاد را در وصفش به کار ببریم به جز معنی توانمندی مفهوم آموزگار بودن را نیز در خود دارد.

بازیگر سریال «معمای شاه» در انتهای صحبت های خود گفت:به عقیده من ستاره به فردی می گویند که سال های سال در حرفه خود درخشیده باشد این درخشندگی برایش جاودانه ادامه خواهد داشت و امین تارخ یکی از همین ستاره ها است.

در ادامه مراسم محمدمهدی عسگرپور کارگردان سریال «نفس گرم» درباره حضورش در این مراسم گفت:چنین مراسم هایی نور امید را در دل هنرمندان روشن می کند و من معتقدم باید درباره فعالیت های امین تارخ فیلم مستندی ساخته شود.

وی ضمن تبریک به مناسبت تولد تارخ ادامه داد:در این سال ها توفیق داشته ام که در چندین عرصه با ایشان همکاری کنم در خانه سینما و سریال «جراحت» . هر فردی که با ایشان همکاری کرده گواهی داده که نکات زیادی را در خلال کار از ایشان یاد گرفته است.

عسگرپور افزود:امین تارخ عنصر مدیریت در پیشنهاد دادن به کارگردان را دارد و من در سریال «جراحت» از این ویژگی ایشان بسیار استفاده کردم.

شهرام قائدی دیگر بازیگر حاضر در این مراسم به روی سن آمد و از خاطرات مشترک خود با امین تارخ برای حضار گفت. او در ابتدای صحبت های خود خاطره ای از اولین برخورد خود با امین تارخ تعریف کرد که به دلایلی آن را نیمه تمام گذاشت.

 
امین تارخ 63 ساله شد

وی درباره اولین مواجهه اش با تارخ ادامه داد:دفعه اول که به دفتر ایشان رفتم و گفتم دوست دارم بازیگر شوم امین تارخ با دیدن من توصیه هایی را برای مقدمات بازیگر شدن مطرح کرد که یکی از آنها وزن بالای من و دیگری بیان لهجه ام بود. من تا پایان عمر بازیگری و زندگی ام مدیون ایشان خواهم بود و همیشه قبل از شروع هر پلان نام ایشان را آورده و تشکر می کنم که الفبای بازیگری را یادم

 
دادند.

بخش دیگر این مراسم پخش تصاویری از نقش آفرینی های امین تارخ در فیلم ها و سریال های مختلف بود که در کنار بیوگرافی، تحصیلات، حضور او در آثار مختلف نوشته شده بود.

پرویز پورحسینی دیگر بازیگر حاضر در این مراسم بود که در ابتدای صحبت های خود با اشاره به اینکه امین تارخ آبروی بازیگری ایران است، گفت:افرادی مثل امین تارخ می توانند الگوی نسل بعدی بازیگری باشند. این افراد در دوره ای زندگی کرده اند که زمان زیادی برای تمرین و مطالعه و تحقیق داشته اند. امین تارخ باعث شد بازیگری نوین در سینمای ایران ایجاد شده و توسعه پیدا کند.

مهدی صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه این مراسم با اشاره به هدف از برگزاری چنین تقدیرهایی از هنرمندان گفت:هدف از برگزاری این مراسم ها فرهنگ سازی تجلیل از پیشکسوت های هنر است. نقش هایی که امین تارخ تا به حال بازی کرده همگی همراه با وقار و ابهت خاص خود است مثل نقش شعذب در سریال «معصومیت از دست رفته». ما کمترین کاری که در قبال اهالی هنر می توانیم انجام دهیم برگزاری این مراسم ها است و امیدوارم که آقای تارخ نیز عمر با برکتی داشته باشند.

امین تارخ آخرین هنرمندی بود که به روی سن آمد و ضمن تشکر از برگزاری این مراسم و افرادی که از دور و نزدیک به این سالن آمده اند، گفت:بزرگترین توقعی که اهالی هنر از مردم و مسئولین دارند گفتن یک خسته نباشید است که ممکن است این امر به شکل بزرگداشت یا بیان این جمله باشد. همین اندازه که به فکر اهالی هنر هستید بسیار ارزشمند است و من نیز به سهم خودم از مسئولین و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تشکر می کنم.

وی ادامه داد:امیدوارم لیاقت همه این تعریف و تمجیدها را از زبان دوستانم داشته باشم.

بازیگر سریال «اغما» با تشکر از تک تک هنرمندان حاضر در این مراسم بیان داشت:زمانی که شخصی به میانسالی می رسد اساساً با گذشته خود زیاد زندگی می کند و یا با آینده خود زیاد درگیر می شود و همین ها باعث می شود تا در لحظه زندگی کردن را از یاد ببرد اما برگزاری چنین مراسم می تواند این موضوع را برای ما تداعی کند. زندگی ۲ سؤال و ۲ معما است بین تولد و مرگ باور کنید در شروع میانسالی تنها چیزی که می تواند این موضوع که انسان در لحظه زندگی می کند را به او یادآوری کند برگزاری چنین مراسم هایی است.

 
 
تارخ ادامه داد:بزرگترین هدیه ای که من از این سالن با خود می برم این است که تعداد بسیاری از افراد از جمله هنرمند و غیر هنرمند زحمات بسیاری برای این مراسم کشیدند و باید یاد بگیرم که در لحظه زندگی کنم.
امین تارخ 63 ساله شد
وی همچنین درباره شهرام قائدی و خاطره خنده داری که برای حضار تعریف کرد، گفت:شهرام قائدی بازیگر بسیار خلاقی است و همچنین استندآپ کمدین خوبی است. من نیز بعد از چندبار دیدار با او حس کردم که با یک عاشق بازیگری روبه رو هستم.

اکرم محمدی دیگر بازیگر حاضر در این سالن بود که صحبت های خود را با پیام تبریکی به امین تارخ آغاز کرد و گفت:امشب اولین بار است که به چنین مراسمی دعوت می شوم و از قبل هیچ اطلاعی درباره مراسم هایی که موزه هنرهای امام علی (ع) برگزار می کند، نداشتم.

وی افزود:امین تارخ ردپایی در سینمای ایران برجای گذاشته که به این دلیل از او تقدیر و تحسین ویژه ای دارم. ایشان برادر نازنین من در فیلم «مادر» بودند و باید بگویم غیر از بازیگری انسان فوق العاده ای هستند.

در انتهای این مراسم کیک تولد امین تارخ را به روی سن آوردند و او در حضور خواهر، تعدادی از هنرمندان و هوادارانش شمع ۶۳ سالگی تولد خود را فوت کرد و هدایایی را از حاضرین در سالن و مردم گرفت.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=96982

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0