تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
1

آناهیتا گیتی طراح ایرانی جواهرات سریال تاج و تخت + عکس

آناهیتا گیتی طراح ایرانی جواهرات سریال تاج و تخت + عکس

شاید باورتان نشود طراح جواهرات زیبای سریال پرطرفدار تاج و تخت یک بانوی ایرانی به نام آناهیتا گیتی است.

آناهیتا گیتی طراح ایرانی جواهرات سریال تاج و تخت + عکس

طراح ایرانی جواهرات سریال تاج و تخت

سریال تاج و تخت یکی از سریال پرطرفداران است که مخاطبان خاص خودش را دارد. یکی از نکات قوت این سریال، جواهرات خاص و زیبایی است که در آن استفاده شده است. بهتر است بدانید که طراح تمامی این جواهرات یک خانم ایرانی است.

آناهیتا گیتی استاین معمار و جواهرساز ایرانی متولد ایران و پرورش یافته آلمان، انگلستان و در نهایت ایالات متحده آمریکاست. او که سال ها در نیویورک به حرفه معماری مشغول بوده، چند سالی است که مهارت، تجربیات شخصی متنوع و میراث کهن زادگاه خود در طراحی و ساخت جواهرات مجسمه گون به کار گرفته است.

سریال تاج و تخت

جواهرات سریال تاج و تخت

او در رابطه با طراحی های خود می گوید:«زیبایی شناسی کارهای من مطالعه تضاد میان زوایای ظریف و نرم و منحنی های دارای زوایای تند و ساخت یافته است». خطوط، منحنی ها، زوایا، سایه و رنگ و نور در طراحی جواهرات برند آناهیتا نقش بسیار مهمی ایفا می کند. نقوش و موتیف های هنر و معماری ایران باستان و بسیاری از مکان هایی که او در آنها زندگی کرده نیز بسیار طراحی های او را تحت تاثیر قرار داده است.

سریال تاج و تخت

جواهرات سریال تاج و تخت

او می گوید:«سعی می کنم در محدوده زبانی قرار بگیرم که الهام بخش من است، فرم های مجسمه گون نرم و تندیس وار هنر نو «Art Nouveau» و همچنین شمال آفریقا بسیار مورد علاقه و الهام بخش من بوده است.»

گوشواره های مشهور یشم بریولیت زرد او نمونه ای از این منابع الهام است. او در رابطه با استفاده از یشم و عقیق می گوید:«من اولین بار عاشق و شیفته کشیدگی عقیق بریولیت شدم و پس از آن سایه های رنگی و متنوع این سنگ بود که بسیار مرا شیفته کرد، درخشش طلایی و زنانگی محض رنگ این سنگ به آن جلوه بی نظیری بخشیده است، در یک کلام جواهرات من برای لمس کردن ساخته شده اند. »

سریال تاج و تخت

جواهرات سریال تاج و تخت

استودیو طراحی او در شیکاگو و خودش بیست سالی است که ساکن نیویورک است، او که سال ها به حرفه معماری مشغول بوده پس از تولد اولین فرزندش تصمیم گرفت حرفه خود را کمی تغییر دهد. او در این رابطه می گوید:«من عاشق ایده فرایند خلاقانه حرکت قلم بر روی کاغذ و تولید و خلق محصول در کمتر از یک ماه هستم، من به مقیاس در طراحی بسیار علاقه مند هستم و معتقدم که جواهرات هنر پوشیدنی است.» پشت سر گذاشتن برنامه ریزی و تاخیرهای سیاستی معمول و خسته کننده در معماری باعث شده است که این هنرمند تمامی زمان و خلاقیت خود را صرف طراحی و ساخت جواهرات کند.

سریال تاج و تخت

جواهرات سریال تاج و تخت

یکی از زیباترین و خلاقانه ترین جواهر مجموعه جدید او، گردنبند با شیشه کریستال است که با الماس و یاقوت پر شده است. ایده طراحی این گردنبند از جنگجویان باستان الهام گرفته شده که در هنگام رفتن به میدان جنگ ظرف کوچکی به عنوان «اشک دان» به همسر خود هدیه می کردند که اگر در هنگام بازگشت از پیکار با اشک پر شده بود نشانی از عشق و علاقه بوده است. آناهیتا در مجموعه خود هر قطعه را به عنوان یک کل طراحی کرده و کمتر از مونتاژ و سر هم کردن قطعات مختلف بهره گرفته شده است.

دستبند طلای زرد، الماس و پرنیت «prehnite» او با الهام از موتیف کاشی ایرانی با بافت هایی متشکل از خطوط سیال الماس های چیده شده در کنار هم بر روی طلای زرد ساده یک جواهر لوکس سه بعدی بسیار زیباست که با این تکنیک واقعا جان گرفته گرفت.

انتخاب پرنیت «prehnite» در این دستبند از علاقه ویژه او به سنگ های دارای رنگ های خنثی و ملایم و دارای حس و حال عرفانی ناشی می شود. سنگ ماه و لابرادوریت از دیگر سنگ های مورد علاقه این طراح خلاق ایرانی است. الهام از عرفان و فضاهای اینچنین در گردنبند مارگون او با الهام از باغ عدن در هنگام غروب نیز از دیگر جواهرات زیبای این مجموعه است.

چهره های مشهوری چون کریستین بل، سارا درو گریز و البته بسیاری از بازیگران سریال محبوب «بازی تاج و تخت» نظیر لینا هیدی یا همان «سرسی لنیستر» مکار، سوفی ترنر و شخصیت «سانسا استارک» و البته امیلیا کلارک یا همان «دنریس تارگرین» محبوب و در کل طراحان لباس این مجموعه از طرفداران این طراح ایرانی هستند، پس بهتر است با مرور دوباره این مجموعه تلویزیونی از استفاده جواهرات این هنرمند ایرانی کمی بیشتر به استعداد ایرانی افتخار کنیم.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=1816

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0