تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
0

بارش باران خفاش در استرالیا !! + تصاویر

بارش باران خفاش در استرالیا !! + تصاویر

خانواده های استرالیایی با مشکل بسیار عجیبی مواجه هستند، به طوری که هنگام شب در خانه های آن ها ریزش بسیار فراوان خفاش وجود دارد.

بارش باران خفاش در استرالیا !! + تصاویر

وحشت زدگی خانواده های استرالیایی از ریزش دسته جمعی خفاش ها از آسمان

خانواده های استرالیایی در یک کابوس زندگی می کنند، زیرا در طول شب مثل قرات باران هزاران خفاش مرده در حیاط خانه هایشان می افتد. بسیاری از خانواده ها در اطراف شهر کایرنس در استرالیا مجبور شدند به طور موقت خانه های خود را ترک کنند بعد از اینکه خفاش ها به علت گرمای غیرقابل تحمل شروع به افتادن بر روی خانه هایشان کردند. ماجرای عجیبی که در این بخش از سرگرمی نمناک خواهید خواند.

مربوط به روز دوشنبه است ، هنگامی که درجه حرارت در منطقه کویینزلند استرالیا به بالای ۴۰ درجه سانتیگراد رسید، ساکنین کایرنس شروع به گزارش تعداد زیادی از خفاش هایی که در حال پرواز روی زمین می افتند، کردند. طبق گفته کارشناسان حیوانات، پستانداران شب زی نمی توانند دمای داخلی بیش از ۴۰ درجه را تحمل کنند، و بدون هیچ راهی برای خنک کردن، اندام های آن ها شروع به بسته شدن می کنند و در نهایت می میرند.

بارش باران خفاش در استرالیا

ریزش دسته جمعی خفاش ها از آسمان

امدادرسانان حیات وحش در تمام ساعت کار می کنند و با استفاده از اسپری کردن، شروع به خنک سازی و آب رسانی موجودات درمانده که با زندگی دست و پنجه نرم می کنند را کردند، و این تنها کاری است که می توانند انجام دهند. خفاش های منطقه کایرنس متحمل تلفات سنگینی شده و انتظار می رود که تعداد تلفاتشان تا زمانی که گرما ادامه دارد، افزایش یابد.

اما جدای از مسائل زیست محیطی، تعداد زیاد خفاش های در حال مردن که در نزدیکی خانه های مردم می افتند به یک مساله سلامت عمومی جدی تبدیل شده است.برخی از مردم چندین هزار خفاش مرده را در املاک خود گزارش کرده اند و علی رغم تلاش های مقامات برای تمیز کردن آن ها، بسیاری از آن ها هم اکنون به دلیل گرمای زیاد شروع به فاسد شدن کردند، که بوی غیرقابل تحملی دارند و مردم را در معرض بیماری های مختلف قرار می دهند.

یکی از اهالی شهر می گوید:”در شب گذشته من بچه های خود را وادار کردم تا با دوستانم بمانند در محله گوردونوالا، چون بو از هوا رد می شد و پوست ما را می سوزاند، بنابراین دیوارهای خانه من آغشته به این بو بودند. بعضی جاها لارو و کرم بود و از درخت ها خون می چکید. فردایش لارو و کرم ها همه جا بودند و نمی فهمیدم از کجا آمده اند، اما احتمالا از آن خفاش های مرده بر روی سقف مان بودند. این یک فیلم ترسناک است و از روز دوشنبه اتفاق افتاده است.”

یکی از ساکنان ادمونتون به همراه لیزا ایگلتوت کابوس مشابهی را توصیف کرده بودند، صدها خفاش در کیسه های پلاستیکی و سطل های زباله که تمام روز در آفتاب مانده بودند و در حال پوسیدن بودند. او همچنین از عدم کمک شورای کویینزلند ابراز تاسف کرد و از داوطلبان برای سازماندهی رسانه های اجتماعی و آمدن به کار در این شرایط بحرانی قدردانی کرد.

بارش باران خفاش

ریزش دسته جمعی خفاش ها

ایگلتون به تانیک نو گفت:” همه ما را طرد کردند، پارک های ملی و خدمات حیات وحش، سازمان حفاظت محیط زیست کویینزلند، بهداشت کویینزلند، هیچ کس به ما دست نخواهد زد. این وحشتناک است و هیچ کس اهمیت نمی دهد. ما ماسک می زنیم و مردم فرار می کنند، غرغر می کنند و هیچ کمکی برای ما وجود ندارد، همه ما را طرد می کنند”

یکی از دلایل ممکن برای اینکه چرا بسیاری از مردم ممکن است مایل به رفتن به جایی نزدیک هزاران خفاش مرده و در حال مرگ نباشند، خطر بالای ابتلا به بیماری های مرگبار است. دکتر ریچارد گیر، بیمارستان کارین و بیمارستان هینترلند و رئیس اداره بهداشت عمومی گفتند که خفاش ها ممکن است توسط خفاش های استرالیا به لیساویروس آلوده شده باشند و افزود که هر کسی که خفاش های مرده را تمیز می کند، باید یک دوره کامل از واکسن های هاری را زده باشد و کامل با لباس های مخصوص پوشیده باشد و حفاظت کافی را داشته باشد و از یک بیل به جای دستان خود استفاده کند ؛ اما افرادی مانند لیزا ایگرتون می گویند که هیچ انتخابی جز اتخاذ یک رویکرد دقیق برای حذف خفاش ها با کار دستی برای جمع کردنشان وجود ندارد. لیزا اعتراف می کند که با وجود اقدامات احتیاطی، توسط حیوانات در حال مرگ گاز گرفتگی و خراش برداشته است.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=51284

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0