تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
2

ماه عسل دوم را حتما در زندگیتان تجربه کنید !

ماه عسل دوم را حتما در زندگیتان تجربه کنید !

اگر زندگی زناشویی تان دچار چالش شده است، رفتن به ماه عسل دوم شاید مناسب ترین راه چاره باشد تا عشق را به زندگیتان برگردانید .

ماه عسل دوم را حتما در زندگیتان تجربه کنید !

تاثیر ماه عسل دوم در ایجاد عشق در زندگی

یکی از بهترین قسمت های مراسم عروسی، ماه عسل آن است که می توان با کمترین هزینه بهترین و رویایی ترین آن را در کنار عشقتان تجربه کنید. ماه عسل از دوره قاجار وارد فرهنگ ایرانی ها شد. از همان دوران بود که کم کم هانی مون میان درباری های قجر راه افتاد و بعد از ده بیست سال بین مردم طبقه بالا رایج شد.

بعد هم میان مردم مرسوم شد و امروز هم که دیگر شده یکی از اصلیترین جزییات مراسم ازدواج آن قدر که همپای بله برون و پاتختی و… اهمیت پیدا کرده است. البته هنوز ایرانی ها با خارجی ها در برگزاری مراسم ماه عسلشان یک فرقی دارند و آن اینکه مثل فیلم های هالیوودی همان ساعت آخر مراسم عروسیشان راهی سفر ماه عسل نمی شوند چرا که فردای روز عروسی مراسم پاتختی دارند.
خیلی از زوج های ایرانی یکی دو روز بعد از برگزاری مراسم عروسی برای ماه عسل آماده می شوند. بیشتر اوقات عروس و داماد خودشان برای ماه عسلشان نقشه می کشند. نزدیک ترین تعطیلی یا مناسبت بعد از عروسی می تواند برای زوج های جوان فرصت خوبی برای برنامه ریزی سفر ماه عسل باشد. در هر حال بهتر است عروس و داماد با همه مشغله هایشان رفتن به ماه عسل را بیشتر از یک ماه عقب نیندازند. اگر هم که خیال سفر ندارند، دیگر حرفی باقی نمی ماند.

اینکه عروس و داماد فردای روز عروسی بی خیال عالم و آدم دست همدیگر را بگیرند و بروند یک گوشه دنج و خلوت برای خودشان و مدتی را دور از خانواده و هیاهویی که برای ماجرای عروسیشان داشتند سر کنند یکی از لذت بخش ترین کارها بعد از ازدواج است .

ممکن است به نظرتان برسد در این نقطه از زندگی تان رفتن دوباره به ماه عسل ایده ی مسخره ای باشد. هر دو شما کار می کنید، بچه و مسئولیت های زیادی دارید که اینکار را برایتان غیرممکن می کند. اما فقط به این دلیل که ماه عسل دوم به نظرتان دور از دسترس می رسد به این معنی نیست که ارزش سرمایه گذاری و تلاش کردن را ندارد.

در زیر به ۱۲ دلیلی اشاره می کنیم که نشان می دهند رفتن به ماه عسل دوم تفاوت شگرفی در ازدواجتان ایجاد خواهد کرد.

۱٫ عشق را در زندگی تان تقویت کنید.

اگر زندگی زناشویی تان دچار چالش شده است، رفتن به ماه عسل دوم شاید مناسب ترین راه چاره باشد. وقتی نیروهای بیرونی را از زندگی تان جدا کنید، خواهید توانست فقط روی رابطه تان تمرکز کنید. این یک فرصت برای بازسازی صمیمیت هم احساسی و هم فیزیکی در ازدواجتان است.

ماه عسل دوم

یک ماه عسل دوم نه تنها برای شما و همسرتان فایده دارد بلکه دیگران هم از آن سود خواهندبرد

۲٫ بزرگسال باشید.

وقتی فقط به همراه همسرتان به مسافرت می روید، خواهید توانست بدون در نظر گرفتن نیازهای مربوط به بچه ها دقیقاً کارها و تفریحاتی را انجام دهید که خودتان می خواهید و مجبور نباشید بخاطر حضور بچه ها از خیلی از آنها صرفنظر کنید.

۳٫ به همسرتان اولویت بدهید.

خیلی مهم است که همسرتان بداند مهمترین فرد در زندگی شما است. اینکه وقتی را فقط با او به تنهایی کنار بگذارید یعنی برای او و ازدواجتان ارزش قائلید.

۴٫ روابطتان با دیگران را ارتقا دهید.

یک ماه عسل دوم نه تنها برای شما و همسرتان فایده دارد، بلکه دیگران هم از آن سود خواهند برد. درست مثل خطوط هوایی که به مسافرات توصیه می کنند اول ماسک اکسیژن خودشان را بگذارند تا بتوانند به اطرافیانشان هم کمک کنند، اگر بخواهید رابطه ای مثبت با بچه ها و سایر اعضای خانواده تان داشته باشید، باید اول اطمینان یابید که رابطه اصلی تان سالم و درست است.

۵٫ به خودتان استراحت بدهید.

خیلی وقت ها لازم است که از کار، بچه ها و برنامه ها و مسئولیت های بلندبالای روزانه تان فرار کنید. ماه عسل دوم موقعیتی عالی برای استراحت و تمدید انرژی است.

۶٫ تنها باشید.

بااینکه فرزندتان یاد گرفته است که در زمان هایی مزاحم شما دو نفر نباشد و اگر بخواهد وارد اتاقتان شود حتماً قبلش در می زند ولی وقتی بچه دار باشید پیدا کردن زمانی که هر دو با هم تنها باشید کمی سخت است. ماه عسل دوم این فرصت را در اختیارتان قرار می دهد که از داشتن این حریم شخصی به شدت لذت ببرید.

۷٫ همدیگر را بشناسید.

شما ازدواج کرده اید، پس حتماً همدیگر را می شناسید. ولی زمان گذشته است و الان آدم های متفاوتی شده اید. یک ماه عسل دوم به هر دو شما کمک می کند خودهای جدیدتان را بشناسید. اصلاً تصور کنید برای اولین بار با هم ملاقات کرده اید و هر سوالی که دوست داشتید از هم بپرسید.

۸٫ درمورد موضوعات مهم حرف بزنید.

مکالمات روزمره شما احتمالاً پر از مسائلی است که فقط اهمیت کوتاه مدت دارند. وقتی خودتان را از فشارهای روزانه زندگی بیرون بکشید، این فرصت را خواهید داشت که مکالماتی ارزشمند و عمیق برای تقویت رابطه تان با هم داشته باشید.

۹٫ جبران ماه عسل اول را بکنید.

شاید اولین ماه عسلتان تمام انتظاراتتان را برآورده نکرده باشد. شاید بعد از هزینه های گزاف مراسم عروسی، پول کافی برای یک مسافرت درست حسابی را نداشته اید یا شاید در طول سفر دچار مسمومیت غذایی شدید و مجبور شدید بقیه زمان مسافرت را فقط استراحت کنید. هر چه که بوده، اگر اولین ماه عسلتان چیزی نبود که آرزویش را داشتید، یک شانس دوباره به آن بدهید.

۱۰٫ خاطرات ماه عسل اول را زنده کنید.

از طرف دیگر، شاید اولین ماه عسلتان همه چیزی بوده که آرزویش را داشته اید. در این صورت دلیل لازم برای اینکه خاطرات آن را دوباره زنده کنید دارید.

۱۱٫ ببینید تا کجا با هم پیش آمده اید.

ماه عسل دوم فرصتی مفرح است تا بفهمید از ماه عسل قبلی تاکنون تا چه اندازه پیش آمده اید. الان پیرتر و عاقل تر شده اید و رابطه تان هم پیرتر و عاقلانه تر شده است.

۱۲٫ دوباره عاشق شوید.

از همه مهمتر اینکه، ماه عسل دوم فرصتی برای دوباره عاشق شدن است. بعد از اینکه همه این دلایل را برای رفتن دوباره به ماه عسل خواندید، احتمالاً خودتان و همسرتان را که با آرامش کنار هم روی ساحل دراز کشیده اید یا مشغول بوسیدن هم در هتل هستید تجسم می کنید. اگر تصور می کنید قادر به پرداخت هزینه های یک ماه عسل دیگر را ندارید، از سایت هایی استفاده کنید که گاهی نرخ های ویژه برای مقاصد تفریحی خاص ارائه می کنند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=58793

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0