تاریخ : یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024
1

آموزش تعمیر حلقه های خم شده

آموزش تعمیر حلقه های خم شده

فلزات قوی تر و ضخیم تر را برای حلقه انتخاب نمایید وسعی کنید از وقوع خم شدن حلقه جلوگیری کنید.

آموزش تعمیر حلقه های خم شده

راههای تعمیر حلقه های خم شده

بهتر است برای محافظت از حلقه های خود٬ آن ها را به شکل اصلی شان به منظور حفظ ارزش و ثباتشان نگه داریم. یک حلقه خمیده ممکن است در دستمان گیر کند و یا کاملاً بشکند. اگر حلقه شما دیگر کاملاً گرد نیست٬ شاید بتوانید آن را بدون پرداخت هزینه زیادی تعمیر کنید. با ما همراه باشید.

چرا حلقه ها خم می شوند؟

حلقه ها اغلب وقتی فرسوده هستند می توانند کمی خم شوند. تغییر شکل حلقه ها به علت فشار وارد شده بر آن ها بیشتر چشمگیر است. این اتفاق می تواند به روش های متعددی مانند بلند کردن یک جعبه سنگین پیش آید. حلقه هایی که روزانه پوشیده می شوند بیشتر مستعد ابتلا به این نوع آسیب می باشند. بخصوص طلا و جواهر عتیقه به دلیل نازکی و طبیعت شکننده شان٬ بیشتر مستعد ابتلا به خمیدگی هستند .

چگونه یک حلقه خمیده را تعمیر کنیم؟

قبل از اینکه یک حلقه خمیده را تعمیر کنیم٬ اولین چیزی که باید در نظر بگیریم این است که حلقه چگونه ساخته شده است.

زنجیرها و حلقه های بدون سنگ بسیار راحت تر صاف می شوند و در نتیجه هزینه بر نیستند. تعمیر یک حلقه با سنگ ریسک زیادی دارد زیرا سنگ می تواند موقع تنظیم کردن شل شود. این حلقه ها به مراقبت بیشتری نیاز دارند تا با تنظیم کننده های الماس گرفته شوند. تغییر اندازه این حلقه ها سخت است چرا که هرگونه تغییری در شکل آن ها٬ تنظیمات الماس را نیز به خطر خواهد انداخت.

حلقه

تعمیر حلقه ی خم شده

 بسته به پیچیدگی تنظیمات و قدرت حلقه، جواهرساز شما ممکن است گزینه های مختلفی را برای تعمیر حلقه تان پیشنهاد کند:

گاهی اوقات یک حلقه می تواند روی سنبه قرار گیرد و با چکش جواهرات به آرامی روی آن زده شود و یا آن قدر فشار داده شود تا زمانی که به شکل اولیه خود بازگردد. حرارت هم می تواند برای نرم کردن فلز و تغییر شکل آسان حلقه اعمال شود. سنبه ی حلقه برای اندازه دادن به حلقه و تعمیرات مورد استفاده قرار می گیرد .

اگرحلقه شما به شدت بدشکل و نازک است، جواهرسازتان ممکن است آبکاری حلقه را توصیه کند. این فرایند گران است و به این صورت می باشد که پایین حلقه را قطع می کنند و آن را به طور کامل جایگزین می کنند. جواهرساز رنگ فلز و ضخامت آن را با حلقه مطابقت می دهد٬ پس از لحیم کاری قطعه جدید را به حلقه متصل می کند. هزینه های کلی به میزان کار و قیمت فلزات گران بها بستگی دارد .

در روش آبکاری طلا٬ قبل از تصمیم گیری با یک عتیقه فروش حرفه ای مشورت کنید. انجام این کار می تواند ارزش حلقه را به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد .

جلو گیری از خم شدن حلقه ها

در وهله اول بهترین مقاومت در برابر خم شدن حلقه جلوگیری از وقوع آن است. اول، لازم است عادت های پوشیدن جواهراتتان را بررسی کنید. آیا در هنگام پوشیدن حلقه خود احتیاط می کنید؟ اگر شما حلقه تان را با ملایمت نمی پوشید٬ فلزات قوی تر و ضخیم تر را برای حلقه انتخاب نمایید. جواهرات نازک و ظریف نیز باید با ظرافت استفاده شوند .

سعی کنید از اعمالی مانند فشار دادن دست خود زیر اشیاء دیگر بپرهیزید. هنگامی که ورزش یا فعالیت های پرمخاطره دیگر را انجام می دهید حلقه تان را نپوشید. قبل از حمل جعبه های سنگین و یا مبلمان حلقه تان را درآورید.

مهم این است که انتظارات واقع بینانه ای از حلقه خود داشته باشید. همه حلقه ها اقلام پوشیدنی هستند که به ماشین شباهت دارند. آن ها در نهایت نیاز به برخی تعمیرات دارند. فلزات گران بها با پوشیدن افت می کنند٬ پس به احتمال زیاد لازم است آن ها را تغییر شکل دهیم یا آبکاری کنیم. بهترین کاری که می توانید انجام دهید مراقبت از حلقه تان است تا دیرتر مجبور شوید از این روش ها استفاده کنید .

چه فلزاتی بیشتر مستعد خم شدن هستند؟

فلزات نرم بیشتر مستعد خم شدن هستند. عیارهای بالای طلا و نقره در معرض ابتلا به خم شدن هستند. پلاتین و طلای سفید کمتر از طلای زرد خم می شوند چون دوام بیشتری دارند .

اگرچه ممکن است خرید فلزات سخت برای جلوگیری از خمیدگی راه عاقلانه ای به نظر برسد، مهم است به یاد داشته باشید که اگر شکل خود را از دست بدهند٬ تعمیر آن ها نیز گران تر و دشوارتر است. اغلب گفته می شود که پلاتین خم نخواهد شد، بلکه می شکند. به جای آبکاری خمیدگی، باید قسمت شکسته شده را آبکاری کرد. این تعمیر هزینه بیشتری نسبت به تغییر شکل ساده حلقه طلا دارد. امیدواریم این راهنمایی به شما کمک کند در آینده از خم شدن حلقه هایتان جلوگیری کنید. حال شما می دانید اگر حلقه هایتان نیاز به تعمیر داشته باشند چه چیزی در انتظارشان است.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=1671

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0