تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
1

اشتباهات بزرگ و اصلی خانم ها در ازدواج

اشتباهات بزرگ و اصلی خانم ها در ازدواج

در این مطلب به اشتباه های رایج خانم ها در ازدواج اشاره میکنیم که بسیار مهم هستند و باعث سست شدن پایه های زندگی میشوند.

اشتباهات بزرگ و اصلی خانم ها در ازدواج

اشتباه خانم ها در ازدواج

خانم های متاهل توجه کنید:چیزهایی که درمورد ازدواج نمی دانید ممکن است ایجاد مشکل کند. بعنوان مثال، اگر برای موضوعاتی که می خواهید با شوهرتان حرف نزنید، او متوجه آن نخواهد شد. و طریقه حرف زدن شما درمورد مسائلتان هم ممکن است کارها را خراب تر کند. ازدواج کردن کار ساده ای است. اما متاهل ماندن سخت است. در زیر به توصیه های متخصصین درمورد اشتباه اکثر خانم ها در ازدواج که باعث سست شدن پایه های زندگی شان می شود، اشاره می کنیم.

بیشتر زوج ها اگر بخواهند رابطه ای موفق داشته باشند به حرف زدن اهمیت زیادی می دهند، اما با این همه حرف زدن باز هم مردها می گویند که فکر می کنند زنان یک راز بزرگ هستند و نمی توان از کار آنها سر درآورد و همین عدم شناخت باعث می شود که اختلاف عقیده ای کوچک مثل جارو کردن خانه یا چیدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی منجر به دعوایی اساسی شود و به جاهایی برسد که طرفین شروع کنند از همه چیز و حتی خانواده های هم ایراد گرفتن.

 
اشتباه در ازدواج

نکات مهم از اشتباه خانم ها در در ازدواج

۱٫ همیشه سعی در راضی نگه داشتن شوهرتان دارید.
بعضی از خانم ها برای چیزهایی که می خواهند سریع عقب می کشند. در چنین روابطی زن صرفاً یک وسیله برای شوهر است نه یک شریک کامل و برابر در ازدواج. این خانمها همه زندگی شان را وقف شوهرشان می کنند و چیزی برای خودشان باقی نمی گذارند.

بیشتر وقت ها دلیل این کارشان این است که از شروع دعوا و ناراحتی می ترسند و یا به طریقی ناخودآگاه تصور می کنند که برای حفظ یک رابطه، باید خواسته های خودشان را کنار بگذارند. این رفتار موجب خشمی می شود که بالاخره طغیان خواهد کرد.

راه حل چیست؟ دغدغه هایتان را، چه درمورد کار خانه باشد، چه تربیت بچه ها یا نگذراندن وقت کافی با شوهرتان یا برای خودتان، به طریقی منطقی مطرح کنید. مثلاً ممکن است شوهرتان دوست داشته باشد آخر هفته ها با دوستانش بیرون برود اما شما بخواهید که او وقتش را با خانواده اش بگذراند. می توانید این را با او مطرح کنید و به طریقی مسالمت آمیز راه حلی برای موضوع پیدا کنید.

۲٫ توقعاتتان را روشن بیان نمی کنید.

زوج هایی که زندگی زناشویی موفقی دارند، از همان ابتدای ازدواج توقعات و انتظارات خودشان را چه درمورد تقسیم کار، چه نگهداری بچه ها و چه درمورد مسایل مالی، برای هم روشن کرده اند. اما خیلی ها این بحث ها را در ابتدای ازدواج نداشته اند و طبق چیزی که در ذهنشان می گذرد عمل می کنند چون اینطور بزرگ شده اند و تصور می کنند که چیزی که برای آنها خوب است برای همسرشان هم قطعاً مفید خواهد بود. اگر انتظارات دو طرف متفاوت باشد و دو طرف دچار سوءتفاهم در این زمینه باشند، خشم و عصبانیتی در آنها ایجاد خواهد شد.


۳٫ لحن حرف زدن را دست کم می گیرید.

هر کسی که حرف بزند، چه زن و چه مرد، لحن صحبت اگر آمیخته با کمی منفی گرایی باشد، مطمئناً ایجاد مشکل خواهد کرد.

اگر نگرانی دارید، آنها را به طریقی احترام آمیز به زبان آورید، نه به طریقی آزرده خاطر و کلافه.

به هر ترتیبی که شده، چیزی که اذیتتان می کند را در میان بگذارید. اما این کار را به طریقی انجام دهید که بتوانید به راه حل برسید نه اینکه راه حل را از شما دورتر کند.

۴٫ سبک گفتگویتان تطابق ندارد.
اگر تصور می کنید شوهرتان حرف های شما را نمی شنود یا نمی فهمد، بد نیست راه هایی را برای وارد شدن به فکر او پیدا کنید.

بعضی از خانم ها سعی می کنند با تکرار کردن یک مشکل یا شکایت، شوهرشان را متوجه حرفشان کنند. این به نظر مردها غر زدن می آید اما دلیل آن فقط داشتن روش های متفاوت برای گفتگو است.

در این شرایط یک طرف می خواهد حرف بزند اما طرف مقابل نمی داند چطور باید پاسخ دهد و به همین دلیل به نظر خاموش می آید و به همین علت گوینده بیشتر و بیشتر تکرار می کند.

اگر این اتفاق در زندگی شما هم زیاد می افتد، یادتان باشد که مکث کنید تا همسرتان چیزی که گفته اید را هضم کند و برای فکر کردن به آنچه شنیده است وقت داشته باشد.

۵٫ یادتان می رود نشان دهید که قدر او را می دانید.

بعضی از خانم ها آنقدر درگیر بچه، کار و خانه داری می شوند که یادشان می رود رفتارهای کوچکی که بطور قابل توجهی به محکم کردن پایه های ازدواجشان کمک می کند، از خود نشان دهند.

در روابط سالم، رفتارها و حرکات مثبت بسیار زیادی است که مکرراً از دو طرف دیده می شود. رفتارهایی مثل لبخند زدن، ارتباط چشمی، در آغوش گرفتن و نوازش کردن. نظرات کلامی مثل، «من با این حرفت موافقم»، «آره این خیلی خوبه» و یا حتی یک «بله» معمولی. گوش دادن، تایید کردن، تحسین کردن، و ابراز محبت – همه اینها انرژی مثبت را در رابطه پراکنده خواهد کرد.
 
چنین رفتارها و حرکاتی، به هر دو طرف یادآور می شود که همدیگر را دوست دارند. قلب هر ازدواج موفقی، دوستی است. این باور که یک ازدواج اگر خوب باشد خودش پابرجا خواهد ماند کاملاً اشتباه است. یک ازدواج خوب در نتیجه یاد گرفتن خودتان و یاد دادن به طرف مقابلتان ایجاد خواهد شد. مطمئناً در ۳۴ سالگی دیگر مثل ۲۴ سالگی رفتار نخواهید کرد.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=58776

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0