تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024
1

دلیل خونریزی زگیل پوستی و تناسلی

دلیل خونریزی زگیل پوستی و تناسلی

زگیل تناسلی نوعی زائده پوستی است که در شکل و اندازه متفاوت دیده می شوند و در برخی موارد ممکن است زگیل ها خونریزی کنند که باعث ایجاد درد می شود.

دلیل خونریزی زگیل پوستی و تناسلی

چرا زگیل خونریزی می کند؟

زگیل ها دارای عصب خاص خود هستند، آن ها ضایعاتی مسری می باشند زیرا که یکی از زیر مجموعه های پاپیلومای انسانی هستند. اغلب بدون علامت هستند و معمولاً فقط باعث ایجاد مشکلات زیبایی می شوند اما با این حال، گاهی اوقات زگیل ها خونریزی می کنند یا باعث ایجاد نوعی درد می شوند.

زگیل

هرچند که نادر هستند اما متخصصان توصیه می کنند برای تسریع روند بهبودی به دنبال درمان باشید. از آن جا که چندین لایه از پوست را تحت تأثیر قرار می دهد، درمانشان دشوار است و علاوه بر این، مسری هستند و می توانند به قسمت های مختلف بدن سرایت کنند.

علائم زگیل

برجستگی هایی با بافت ناصاف از علائم اصلی زگیل می باشد، آن ها معمولاً ناراحتی ایجاد نمی کنند. فقط در موارد خاص، علائم بالینی شامل موارد زیر است :

  •  خارش
  •  احساس سفتی یا احساس فشار و سنگینی
  •  درد، به ویژه آن هایی که در کف پا قرار دارند
  •  خونریزی

خارش زگیل

 خونریزی زگیل

زگیل ها خون رسانی خاص خود را دارند و بنابراین اگر سعی کنید آن ها را با روش های نامناسب از بین ببرید، خونریزی زیادی می کنند. به طور خاص ، آن ها حاوی زائده های پوستی هستند که با حلقه های عروقی در هم آمیخته اند.

با کمک درماتوسکوپ، متخصصان پزشکی می توانند مویرگ های پیچشی را که مشخصه ی ضایعه می باشند را با نقطه چین های قرمز در مایکروسکوپی مشاهده کنند. زگیل ها همچنین انتهای عصبی خاصی دارند، به همین دلیل هنگام دست زدن به آن ها احساس درد می کنید.

خونریزی زگیل تناسلی

زگیل تناسلی نوعی زائده پوستی است که در شکل و اندازه متفاوت است و در قسمت هایی مانند ران ، دهانه رحم ، اندام تناسلی ، واژن یا مقعد دیده می شود. اگر زائده های پوستی ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی در مسیر مجاری ادراری گسترش پیدا کنند و سبب بسته شدن این مجاری شوند موجب بروز خونریزی، ایجاد درد و انسداد مجاری خواهند شد.

زگیل تناسلی

عوامل خطر خونریزی زگیل

برخی از افراد بیشتر از همه مستعد ابتلا به زگیل هستند. در حقیقت به دلیل اینکه این زگیل ها ویروسی هستند، ارزیابی سیستم ایمنی بدن برای اطمینان از به خطر نیفتادن راحت است. عوامل خطر شامل موارد زیر است:

  •  افرادی که با گوشت خام سر و کار دارند ، به عنوان مثال در قصابی ها یا کشتارگاه ها.
  •  کودکان یا نوجوانانی که بعد از ورزش یا استخر شنا از دوش عمومی استفاده می کنند.
  •  افرادی که یکی از اقوامشان دارای زگیل می باشد.
  •  افرادی که دارای نقص سیستم ایمنی می باشند، مثل دریافت کنندگان پیوند اعضا یا بیماری هایی مانند ایدز.
  •  افراد مبتلا به بیماری های آتوپیک.

قصابی

راه های درمانی زگیل

در صورت خونریزی زگیل، باید در اسرع وقت پیگیری کنید تا از بروز عوارض جلوگیری کنید. در حقیقت حتی اگر خونریزی نداشته باشند هم بعضی از افراد ترجیح می دهند که آن ها را بردارند زیرا از ظاهر ناخوشایند آن ها ناراحت هستند. در این جا برخی از روش هایی که می تواند مفید باشند را به شما می گوییم:

سرما درمانی

استفاده از نیتروژن مایع یا دی اکسید کربن جامد (یخ خشک نیز نامیده می شود) برای انجماد بافت ها. اگرچه این روش باعث ایجاد درد خفیف می شود اما یکی از موثرترین موارد برای از بین بردن زگیل است. یک متخصص پوست در چندین جلسه ، هفته ای یک بار باید آن را انجام دهد.

دارو های موضعی

فرمولاسیون های خاص مبتنی بر اسید که به آرامی زگیل را می سوزانند. شما باید هر روز از این محصول استفاده کنید تا باعث تحریک پوستی به صورت جزئی شود.

کرم

انعقاد الکتریکی

البته این روش اغلب جای زخم ایجاد می کند.

**هنگام خونریزی زگیل ، بهتر است برای درمان مناسب به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

تلاش برای رفع آن در خانه می تواند منجر به عوارض و آسیب پوستی شود.

به طور خلاصه بدون پیگیری به موقع، خلاص شدن از شر این مشکل بسیار مسری مشکل است.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=20245

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0