تاریخ : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024
1

انتخاب رنگ آرایش برحسب تناژ پوست

انتخاب رنگ آرایش برحسب تناژ پوست

آرایش پوست شما باید متناسب با رنگ اصلی پوست صورت انتخاب شود ، استفاده از متریال و لوازم آرایشی که هیچ تناسبی با این بخش ندارند زیبایی به چهره شما نخواهد بخشید.

انتخاب رنگ آرایش برحسب تناژ پوست

انتخاب لوازم آرایشی بر حسب تن های پوست

دانستن نوع و رنگ پوست بسیار مهم است چون در انتخاب رنگ کرم، سایه ، رژلب ، و… اهمیت فراوان دارد.به نوشته ی نمناک منظور از تن صورت ، یعنی اینکه پوست در نور طبیعی چگونه بنظر می آید که بستگی به رنگدانه ها دارد.

تشخیص رنگ تناژ پوست برای آرایش

برای آنکه بدانید پوست شما چه تناژی دارد یک روش ساده پیشنهاد می کنیم ، جلوی آینه بایستید و یه تیکه کاغذ سفید را کنار صورتتون نگه دارید.

اگر رنگ پوستتون کنار کاغذ سفید به زردی زد، تناژ گرم دارید.

اگر رنگ پوستتون به سرخی و صورتی می زنه تناژتون سرد است.

اگر به خاکستری و طوسی نزدیک بودین احتمالا رنگ پوستتان زیتونی است. 

 آرایش پوست

انتخاب لوازم آرایش بر حسب رنگ پوست

پوست های در گروه های مختلف قرار می گیرند.

 

پوست سفید : این نوع پوست رنگ رفته است که مشکلات کمی مثل جوش و آفتاب سوختگی دارد. افراد با این نوع پوست معمولا ته رنگ سردی دارند.برای این نوع پوست رژلب هایی با رنگ صورتی و قرمز بجز آنهایی که تن پرتقالی دارند مناسب است.

روشن :این نوع پوست نسبت به پوست رنگ ور رفته بیشتر رنگ دارد و به آسانی در معرض لک قرار می گیرد. افرادی که رگ مچشان آبی ، سبز دارند، یعنی گرم هستند اما آبی – نیلی سرد. سایه ی بژ روشن برای این نوع پوست مناسب است.

همیشه بیاد داشته باشید تن های گرم بیشتر از تن های سرد رنگ می برند.

متوسط : افرادی که این نوع پوست را دارند ته رنگ خاکستری و زیتونی دارند و این افراد رگ سبز رنگی روی مچشان دارند و محصولاتی که متمایل به سبز هستند پوست را خاکستری نشان می دهد.

در کل این نوع پوست ها تطبیق پذیر هستند و از برنز کردن این تناژ پوست خود داری کنید.

تیره : این نوع پوست معمولا ته رنگ تیره ای دارد، سعی کنید از سایه ها و رژهای مختلف استفاده کنید و مقایسه کنید که کدام یک بیشتر به رنگ صورت می آید و سعی کنید خیلی از کرم روشن استفاده نکنید.

نکاتی در مورد انتخاب سایه چشم و رژلب برحسب رنگ پوست

سایه چشم که برای زیباتر نشان دادن چشمها استفاده میشود در رنگهای متنوعی ساخته میشود. برای کسانی که چشم کوتاه دارند، رنگ روشن چشم را بزرگتر نشان میدهد. با شناخت کمی درباره رنگها و ترکیب آنها میتوانیم با کمی دقت، رنگ متناسب با چشم را انتخاب نماییم که حتما با مدل و رنگ لباس هماهنگی داشته باشد.

در مورد رژ لب، خانم هایی که پوست روشن دارند، رژ لب تیره را برای آرایش خود کمی زیاد میدانند و رنگهای شفاف و روشن را ترجیح میدهند و خانمهایی که پوست تیره دارند آسانتر طرف رنگهای شاد و تند میروند
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=3504

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0