تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
0

موتورسواری جنجالی یک دختر با حجاب در خیابان ها+عکس

موتورسواری جنجالی یک دختر با حجاب در خیابان ها+عکس

دختری به نام روشنی عاشق موتورسواری است و در کشور هند با حجاب کامل موتورسواری می کند.

موتورسواری جنجالی یک دختر با حجاب در خیابان ها+عکس

موتورسواری دختر هندی جنجال به پا کرد

موتورسواری اتفاقی عادی برای زنان هندی نیست اما روشنی مصباح (Roshni Misbah) با پوششی متفاوت از زنان هندی دست به چالشی بزرگ در این کشور زده است. او از سنین پایین تر شیفته موتورسواری بوده و تلاش می کند تا زنان دیگر را نیز به این کار دعوت کند.

روشنی می گوید:«موتورسواری در فرهنگ هند اتفاق جدیدی محسوب می شود. در جامعه ما، نمی توانم کار تازه ای را به راحتی انجام داد. اما چرا زنان نمی توانند موتورسواری کنند؟ من همیشه عاشق این کار بوده ام و الان هم از آن رضایت کامل دارم.»

 

موتورسواری دختر

موتورسواری دختری در هند

روشنی ۲۲ سال سن داشته و به تازگی نیز لقب “موتورسوار باحجاب” به او نسبت داده شده است. وی در این باره می گوید:«موتورسواری هیچ ربطی به حجاب من ندارد. نباید این دو مورد را با هم قاطی کرد. به من لقب موتورسوار باحجاب را نسبت داده اند زیرا پوششم را حفظ کرده ام. اما نباید فراموش کرد که حجاب بخشی از فرهنگ من است و خودم آن را انتخاب کرده ام. حجاب هرگز برای مشکل ساز نخواهد شد.»

 

موتورسواری دختر

موتورسواری دختری در هند

 

روشنی نخستین بار و به کمک پدرش در ۱۴ سالگی موتورسواری کرد. روشنی می گوید:«پدرم آنقدر عاشق موتورسواری است که این عشق در ژنتیک من هم وجود دارد. از دوران کودکی همیشه با پدرم موتورسواری می کردیم. آنقدر شیفته موتور شدم که همیشه می خواستم خودم یک موتور واقعی داشته باشم.»

 

موتورسواری دختر

موتورسواری دختری در هند

برخلاف پدر روشنی، متقاعد کردن دیگر اعضای خانواده روشنی کار ساده ای نبود. او می گوید:«مادرم خیلی می ترسید و اصلا خوشش از این کار نمی آمد. اما بعد موافقت کرد و من سوار شدم. عمویم ولی از ابتدا با این ایده مشکل داشت. او حتی از پدرم پرسید که چرا اجازه چنین کاری را به من داده است. او گفته بود که موتورسواری کاری مردانه است، اما پدرم همیشه از من حمایت کرد.» دوستان روشنی نیز از او حمایت می کنند.

این زن جوان در رشته فرهنگ و اسلام عرب در دانشگاه جامعه ملیه اسلامی (Jamia Millia Islamia) دهلی تحصیل می کند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=48097

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0