تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
0

جسدهایی که بعد از سالها نپوسیدند +تصاویر

جسدهایی که بعد از سالها نپوسیدند +تصاویر

در این مطلب تصاویری از جسدهایی را که بعد از گذشت سالها هنوز نپوسیده اند و سالم مانده اند برایتان گردآوری کرده ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

جسدهایی که بعد از سالها نپوسیدند +تصاویر

جسدهایی که هرگز نپوسیدند را ببینید

پوسیدن جسد یکی از بدیهی ترین اتفاقاتی است که بعد از مرگ رخ میدهد و همه ما درباره آن اطلاعاتی داریم اما مساله ای که باعث حیرت ما میشود این است که چرا برخی از اجساد بعد از گذشت سالهای زیاد هنوز سالم مانده اند و اثری از پوسیدگی در آنها نیست.

مرگ جزئی جدایی ناپذیر از زندگی بشر بوده و پس از مرگ روح از بدن جدا و جسم متلاشی می شود، توضیحات علمی زیادی در مورد نحوه چگونگی پوسیده شدن اجساد وجود دارد اما در این میان برخی جسد ها بعد از مرگ نمی پوسند که نمونه های زیادی از آن را در بین مومنان و مسلمان شنیده اید.

اما این موضوع در بین کشورهای غربی موجب شگفتی زیادی شده و در این کشورهای به برخی از آن ها قدیس گفته می شود همچنین برخی به شکل عجیب و غریبی به دلایلی مانند مومیایی شدن یا در شرایطی طبیعی مانند سرما که جسد آن ها سال ها نمی پوسید موجب بهت و حیرت شده و از این رو داستان های ترسناک و مرموزی از آن ها در فضای مجازی منتشر شده است.

این جسدها بعد از سالها هنوز سالم مانده اند

زیتا مقدس
قدیس حامی و از خدمتکاران مذهب کاتولیک به نام زیتا که تمام زندگی خود را وقف خدمت به مردم کرده بود در سال ۱۲۷۲ درگذشت، بسیاری از مردم ادعا می کردند که هنگام مرگ او، نوری مانند یک ستاره در خانه اش ظاهر شده است.

زیتا در سال ۱۵۸۰ نبش قبر و مشاهده شد که جسد او مانند بقیه افراد نپوسیده است، وی سال ۱۶۹۶ به عنوان یک فرد مقدس یا قدیس شناخته شد و نام او بر سر کلیسای دی سانفردیانو در زادگاهش درلوکا ایتالیا وجود دارد.

جسد

جسد سالم یک قدیس زیتا مقدس

سربازی که لبخند به لب از دنیا رفت

افسر انگلیسی جان تورینگتون درسفربه مناطق شمالغربی درسال ۱۸۴۶ به دلیل عوارض ناشی ازمسمومیت با سرب درسن ۲۲ سالگی درگذشت ودرشمال کانادا به خاک سپرده. شد.

درسال ۱۹۸۴، دانشمندان درحال حفاری تحقیقاتی، قبر تورینگتون را پیدا و با جسد دست نخورده وی روبرو شدند. خبر کشف جسد این سرباز با چشمان نیمه باز و پوزخند بر روی صورتش با تصاویر ترسناک درفضای مجازی به سرعت منتشرشد وحتی یک خواننده مشهورآهنگی برای وی خواند.

جسد

جسد سالم مانده یک افسر انگلیسی

بانوی شین ژویی
یکی از مومیایی های مشهور در جهان شین ژویی است که با نام بانوی دای نیز شناخته می شود وی همسر یک سیاستمدار سلسله هان بوده و در ۱۶۳ سال پیش از میلاد از دنیا رفته است.

وی ۲ هزار سال پس از مرگش شهرت زیادی پیداکرد، زیرا آرامگا ها وی درسال ۱۹۷۲ در حالی کشف شد که بدنش سالم باقیمانده و دانشمندان قادر به انجام کالبد شکافی بر روی جسد وی بودند و در نتیجه کالبدشکافی مشخص شد که او ازبیماری قلبی در گذشته است.

جسد

جسد سالم بانوی شین ژویی

دختر کوچکی که جاودان شد

روزالیا لومباردوی کوچک زندگی کوتاهی داشت، وی در سن ۲ سالگی در سال ۱۹۲۰ درگذشت، پدر وی برای از بین نرفتن جسد لومباردو او را با ترکیب جادویی فرمالین، الکل، اسیدسالیسیلیک، گلیسیرین مومیایی کرد و جسد او در عمق دخمه راهبی در سیسیل نگهداری می شود. وی به “زیبای خفته” نیز مشهور است.

جسد

جسد سالم یک دختربچه

انقلابی روسی قهرمان همیشه زنده

لادیمیر انقلابی معروف روس است که در راه مبارزه جان خود را از دست داد، وی در سال ۱۹۲۴ درگذشت، بدن ولادیمیر لنین در معرض دید عموم مردم روسیه است. پس از مرگ او، مقامات شورویتصمیم گرفتند تا بدن او را برای نسل های آینده حفظ کنند، جسد لنین نیاز به مراقبت های ویژه ای مانند تزریق و حمام شیمیایی دارد تا سالم باقی بماند.

جسد

جسد سالم یک انقلابی روسی

جسد راهب درحال عبادت

داشی دورز وایتیگیلاو، یک راهب بودایی در حال مراقبه در موقعیت نیلوفر آبی درسال ۱۹۲۷ از دنیا رفت و همان گونه به خاک سپرده و چند سال پس از دفن نبش قبر شد.

هنگامی که وی در سال ۱۹۵۵ نبش قبر شد، راهبان جسد وی را در حالت مراقبه و دست نخورده کشف کردند، پس از آن تصویر وی در معبد بودایی ها در اردن قرار داده شده است.

جسد

جسد سالم مانده یک راهب

جسد مرد تولندی در باتلاق

در باتلاق ها جسد سالم باقی می ماند مرد تولوندی در شبه جزیره یولند در دانمارک است، دانشمندان معتقدند که این مرد قرن ۴ پیش از میلاد درگذشت، اما با این حال جسد وی تا حد زیادی سالم باقی مانده است، جسد وی سال ۱۹۵۰ کشف شد.

اوتزی مرد یخی که به احتمال زیاد از ضربه به سر فوت کرد. بدن وی به دلیل طبیعت سرد جنوب تیرول ایتالیا حفظ شده و سالم باقی مانده است، او قدیمی ترین مومیایی طبیعی در اروپا است که لباس های او از جنس چمن و چرم ساخته شده و یک تبر، چاقو، یک تیردان و جیبی پر از انواع توت همراه خود داشته است.

جسد

جسد مرد تولندی در باتلاق

 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=48559

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0