تاریخ : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024
0

ناگفته های سیروس مقدم از سختی ساخت پایتخت ۵

ناگفته های سیروس مقدم از سختی ساخت پایتخت ۵

سیروس مقدم کارگردان کشورمان که نوروز امسال فصل پنجم سریال پایتخت را روی آنتن میبرد در یک گفتگو از پایتخت ۵ به عنوان سخت ترین کار در کارنامه هنری اش یاد کرد.

ناگفته های سیروس مقدم از سختی ساخت پایتخت ۵

ساخت سریال پایتخت ۵ سخت ترین کار زندگی سیروس مقدم

در حالی که به روزهای پایانی سال نزدیک میشویم و کم کم با پایان زمستان فصل بهار و عید نوروز از راه میرسد ، شبکه های سیما برای عید سریال هایی را درنظر گرفته اند که یکی از آنها سریال پایتخت ۵ است.

سیروس مقدم کارگردان سریال پیاتخت امسال با فصل پنجم این سریال مهمان خانه های مردم میشود و امیدوار است بتواند به مانند چهار فصل گذشته نظر مخاطبان را به خود جلب کند. این کارگردان کشورمان در یک گفتگو از سختی های ساخت پایتخت ۵ گفت.

ناگفته های سیروس مقدم از ساخت پایتخت ۵

سیروس مقدم کارگردان سریالهای چهارگانه «پایتخت» درخصوص سری پنجم این سریال گفت:سری پنجم سریال تلویزیونی پایتخت در ادامه چهارگانه سری های گذشته است، البته با موضوع و موقعیت های جدید و شیرین تر با همان خانواده همیشگی. «پایتخت» یک محوریت عمده داشته که در همه سری ها بنیان سریال بوده که آن هم موضوع خانواده و کنار هم بودن در لحظات خوش و ناخوشی است.

وی در ادامه افزود:در واقع می خواهیم بگوییم یک خانواده باید طوری در کنار هم باشند که احترام ها حفظ بشود و در آن لحظات سخت همه در کنار هم به حل آن موضوع بپردازند که در این قسمت از سریال هم به شکلی متفاوت تر بیان شده است.

سیروس مقدم درخصوص سختی های این قسمت از پایتخت بیان کرد:«پایتخت ۵» سخت ترین سریالی بود که تا به حال در پرونده کاری ام تجربه کردم، چون لحظاتی و موقعیت های آن چه در سطح داخلی و چه در سطح بین المللی کار نشده بود وما باید به این موقعیت های تجربه نشده جامه عمل می پوشاندیم که این خود کاری بسیار دشوار بود.

محسن تنابنده

محسن تنابنده و بهرام افشاری در سریال پایتخت ۵

وی در ادامه به سفر های خارجی این قسمت از سریال اشاره کرد و گفت:در این قسمت سفرهایی به یونان، قبرس، ترکیه داشتیم و بخش آخر را هم در شهرک دفاع مقدس فیلمبرداری کردیم. این قسمت از جلوه های ویژه عظیمی برخوردار است که در حال حاضر درحال بازسازی آنها هستیم.

این کارگردان در خصوص ضرورت سفرهای خارجی اظهار داشت:محوریت داستان ایجاب می کرد که ما این سفرها را انجام دهیم و اصلا ربطی به تصاویر و جاذبه های توریستی ندارد. محوریت قصه خانواده را مجبور به خروج از کشور می کند تا مشکل ایجاد شده حل شود.

مقدم در مورد بازیگران اضافه شده در این قسمت عنوان کرد:در این سری هم خانواده همان خانواده گذشته هستند و تنها پسر بزرگ بهبود در این قسمت اضافه شده که در قسمت چهارم به سربازی رفته بود و مخاطبان مدام سراغش را می گرفتند.

وی در مورد این سوال که آیا پایتخت های دیگری هم تولید خواهد شد، عنوان کرد:ادامه این سریال در یک صورت خواهد بود که اول مردم بخواهند و دوم اینکه تیم نویسنده به یک قصه و داستان جذاب برسند که به ورطه تکرار نیافتیم و سوم اینکه مدیران فرهنگی صداوسیما به این ضرورت برسند که به نیاز مردم جواب بدهند و به لحاظ مالی ما را تامین کنند؛ چون پایتخت در شرایط بد مالی سازمان تولید شد که اگر کمک های مادی و معنوی سازمان اوج نبود، این سریال به ثمر نمی رسید.

علیرضا خمسه

علیرضا خمسه در سریال پایتخت ۵

مقدم در پایان خاطرنشان کرد:تلاش کردیم امید و نگاه به آینده را از طریق نشان دادن مشکلات موجود در این خانواده و نحوه گذر از مشکلات را از طریق این سریال به مخاطبان منتقل کنیم که امیدوارم عیدانه خوبی برای مخاطبان باشد.

سریال پایتخت ۵ به کارگردانی سیروس مقدم سریالی است که با حضور اغلب بازیگران پیشین خود در فصل های قبل به عنوان سریال نوروزی سال ۹۷ساخته شد. ضبط موسیقی مجموعه تلویزیونی پایتخت ۵ به کارگردانی سیروس مقدم توسط آریاعظیمی نژاد در استودیویی در استانبول انجام شد.آریا عظیمی نژاد که پیش از این ضبط موسیقی سریال پایتخت را بر عهده داشت در سری پنجم این سریال به همراه گروهی ترکیه ای به ضبط موسیقی پایتخت ۵ پرداخت.

نسرین نصرتی

نسرین نصرتی و سارا و نیکا در سریال پایتخت ۵

محسن تنابنده، احمد مهران فر، علیرضا خمسه، ریما رامین فر، نسرین نصرتی، هومن حاجی عبداللهی، بهرام افشاری، سارا و نیکا فرقانی اصل، مجتبی و مصطفی بلال حبشی، سلمان خطی و … از بازیگران فصل پنجم سریال پایتخت هستند.

منبع : namnak.com
حتما بخوانید :
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=26910

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0