تاریخ : شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 2 March , 2024
1

جشنواره فیلم داکا با حضور پررنگ سینماگران ایرانی

جشنواره فیلم داکا با حضور پررنگ سینماگران ایرانی

جشنواره فیلم داکا از ٢٢ تا ٣٠ دی ماه با حضور پررنگ فیلم های ایرانی چون تابستان داغ ، خفه گی و ملی و راههای نرفته اش برگزار میشود.

جشنواره فیلم داکا با حضور پررنگ سینماگران ایرانی

حضور پررنگ ایرانی ها در جشنواره فیلم داکا

جشنواره فیلم داکا امسال با حضور پررنگ فیلم های ایرانی تا چند روز دیگر رقابت های خود را آغاز میکند . در این دوره از جشنواره فیلم داکا فیلم ها و سینماگران زیادی در ایران در این رقابت حضور دارند.

شانزدهمین جشنواره فیلم داکا از ٢٢ تا ٣٠ دی برابر با ١٢ تا ٢٠ ژانویه در بنگلادش برگزار خواهد شد و در این دوره ٢١٦ فیلم در بخش های مختلف به نمایش درخواهد آمد.
سی فیلم محصول ایران و چهار فیلم سینماگران ایرانی و محصول کشورهای دیگر در جشنواره داکا حضور دارند.

جشنواره فیلم داکا

فیلم های راه یافته به بخش مسابقه جشنواره فیلم داکا

محسن امیر یوسفی از اعضای هیات داوران بخش مسابقه سینمای آسیا است که شانزده فیلم را مورد قضاوت قرار می دهند و فیلم های «خفگی» (فریدون جیرانی)، «تیک آف» (احسان عبدی پور)، «تابستان داغ» (ابراهیم ایرج زاد) و «تنها مردها به گور می روند» ساخته عبدالله ال کعبی سینماگر اهل امارات متحده عربی با حضور شماری بازیگران و عوامل ایرانی، در این بخش حضور دارند.
طبق اعلام سینه ایران در بخش سینمای جهان، فیلم های «راه رفتن روی سیم» (احمد رضا معتمدی)، «کوپال» (کاظم مولایی)، «رگ خواب» (حمید نعمت الله) و «مهاجران» ساخته آرش ریاحی و محصول اتریش به نمایش در می آیند.
در بخش زنان فیلمساز «اسرافیل» (آیدا پناهنده)، «ملی و راه های نرفته اش» (تهمینه میلانی)، «ویلایی ها» (منیر قیدی)، «سوزنگرد» (معصومه نور محمدی)، «حفره مشترک» (اسما ابراهیم زادگان)، «هفت پرده» ساخته ساخته سپیده فارسی و محصول فرانسه و افغانستان و «ماکی» ساخته نغمه شیرخان و محصول ژاپن و آمریکا انتخاب شده اند.
در بخش سینمای معنا گرا فیلمهای نیمرخ ها (مرحوم ایرج کریمی)، پایان رویاها (محمد علی طالبی)، قشنگ و فرنگ (وحید موساییان)، باد هر کجا بخواهد می وزد (علی عامری)، کماکان بودن (آرش یزدانی)، یک روز طولانی (بابک بهرام بیگی)، دوره ای (علی خوشدونی فراهانی) و A157 (بهروز نورانی پور)، در بخش کودکان پل سفید (علی قوی تن)، سویوق (بهرام و بهمن ارک) و ویولونیست (محمد علی طالبی) و در بخش فیلم های کوتاه و مستند پیله (مسعود میرزایی)، آلفا (احسان همتی)، داخل آینه (مهدی یوسفی)، باران آهسته می بارد ساخته سعید نجاتی و محصول ایران و ترکیه، آلان (مصطفی گندم کار)، آگهی فروش (قصیده گلمکانی)، رتوش (کاوه مظاهری) و آخر پاییز ساخته آرمین ابراهیمی و محصول ایران و بنگلادش حضور دارند.

جشنواره فیلم داکا

شانزدهمین دوره رقابت های جشنواره فیلم داکا

زهره زمانی سینماگر اهل بندر انزلی نیز به عنوان مدیر برنامه ریزان جشنواره داکا با این رویداد همکاری دارد.

جشنواره ی بین المللی فیلم داکا (DIFF) نیز که معتبرترین رویداد سینمایی کشور بنگلادش به حساب می آید که در بخش های سینمای آسیا، سینمای جهان، کودکان، فیلمسازان زن، فیلم های مستند و کوتاه برگزار می شود.این جشنواره در سال ۱۹۹۲ با همکاری انجمن فیلم رنگین کمان و با شعار ‘فیلم برتر، تماشاچی برتر و جامعه برتر’ آغاز به کارکرد و از سال ۱۹۹۵ به صورت دوسالانه فعالیت خود را ادامه داد. این جشنواره که از ۱۲ تا ۲۲ ژانویه در شهر داکا برگزار می شود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=26387

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0