تاریخ : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 20 February , 2024
2

الماسی ۲ برابر بزرگتر از کوه نور رونمایی شد + عکس

الماسی ۲ برابر بزرگتر از کوه نور رونمایی شد + عکس

بزرگترین الماس جهان که دوبرابر بزرگتر از کوه نور است در هند رونمایی شد، این سنگ گرانقیمت ۱۰۰ میلیون پوند ارزش دارد.

الماسی ۲ برابر بزرگتر از کوه نور رونمایی شد + عکس

بزرگترین الماس جهان در هند

الماس جیکوب نادری با سایز بزرگتر از کوه نور به ارزش ۱۰۰ میلیون پوند در معرض نمایش قرار گرفت که در این بخش از دنیای مد نمناک بیشتر با این سنگ حیرت انگیز آشنا میشوید.

گفته می شود که این الماس ۱۸۴٫۷۵ قیراتی (۳۷ گرم) بزرگ ترین سنگ در جهان است. یک الماس بزرگ به ارزش ۹۴ میلیون پوند در هند به نمایش گذاشته شده است.سنگ ۱۸۴٫۷۵ نادر (۳۷ گرم) بخشی از نمایشگاهی در موزه ملی دهلی نو است.

الماس کوه نور

بزرگترین الماس دنیا 

این گوهر که به عنوان بزرگ ترین الماس جهان شناخته می شود، قبلاً به عنوان الماس معروف به عنوان “الماس بزرگ سفید” شناخته می شد و فقط دو بار در دست چرخیده است.

این سنگ آنقدر بزرگ و گران است که نظام حیدرآباد آن را در کفش هایش پوشید تا کسی نتواند آن را از او بگیرد.اعتقاد بر این است که این الماس قبل از اینکه ارزش واقعی اش معلوم شود، به عنوان وزنه کاغذ در هند مورد استفاده قرار می گرفته است .

این سنگ گران بها اکنون متعلق به دولت هند است و سایز آن تقریباً دو برابر کوه نور است که بخشی از جواهرات ملی بریتانیا را تشکیل می دهد.

 بزرگترین سنگ دنیا

الماسی دو برابر بزرگتر از کوه نور

گفته می شود کوه نور در نوشته های سانسکریت باستان ظاهر شده است و متعلق به خدای هندی کریشنا است.این سنگ ۱۰۰ میلیون پوندی که بزرگ ترین الماس جهان بوده است و باعث خونریزی ۸۰۰ ساله ای شده بود، در قرن سیزدهم از هند استخراج شد.

در سال ۱۸۴۹ توسط یک امپراتور مغول، شاه ایران و اولین پادشاه افغانستان، توسط شرکت هند شرقی در سال ۱۸۴۹ توسط شرکت ملکه ویکتوریا کشف شد.

این الماس بزرگ ۱۰۵ عیاری که نام آن به معنای “کوهی از نور” به زبان اردو است، به جواهرات ملی اضافه شد و آخرین بار توسط ملکه مادر به تن شد.یک متن قدیمی هندو نشان می دهد که نفرین شده است و افزود:” تنها خدا یا یک زن می تواند آن را با معافیت از مجازات بپوشد.”

الماس

الماس ۱۰۰ میلیون پوندی 

هنگامی که هند در سال ۲۰۱۰ از سنگ خواست تا “کفاره گذشته استعمار بریتانیا” را بدهد، دیوید کامرون نپذیرفت.در سال ۲۰۱۶، یک قاضی در پاکستان با شنیدن یک طرح دعوی که ادعا می کند متعلق به این کشور است، موافقت کرد.

 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=2280

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0