تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
1

بیخودی از افراد عذرخواهی نکنید!

بیخودی از افراد عذرخواهی نکنید!

عذرخواهی کردن خوب است اما نه همیشه, شما فقط زمانی باید عذرخواهی کنید که واقعا مرتکب اشتباهی شده باشید .

بیخودی از افراد عذرخواهی نکنید!

برای این موارد عذرخواهی لازم نیست

همه آدمها گاهی اوقات مرتکب اشتباه می شوند اما همه نمی دانند چطور باید به درستی اشتباهشان را جبران کنند.
همه مان می دانیم عذرخواهی یعنی چه:عذرخواهی ابراز پشیمانی و گناه درمورد حرفی که زده ایم یا کاری که کرده ایم و باعث ناراحتی شده و تقاضای بخشش است.

عذرخواهی کردن زمانی که کار خطایی انجام نداده اید می تواند از شما شخصیتی ضعیف بسازد‎ .

عذرخواهی کردن در زمانی که کار ناشایستی از ما سرزده باشد، جزو ضروریات زندگی در کنار سایر انسان هاست اما عذرخواهی کردن زمانی که کار خطایی انجام نداده اید، می تواند از شما شخصیتی ضعیف و قابل نادیده گرفته شدن بسازد.

عذرخواهی

برای این موارد عذرخواهی نکنید

یکی ازدلایلی که از افراد عذرخواهی می کنیم این است که برای تصمیمات، گفتار و رفتار خود نیازبه توجیه وتوضیح بیش از اندازه داریم وفکرمی کنیم که باید طبق توقعات دیگران تصمیم بگیریم و اگراین کار را انجام ندهیم، باید به نوعی آنها را ازخودراضی نگه داریم. این بار که خواستید عذرخواهی کنید، حواستان به ۱۰ مورد زیر باشد و هرگز بابت آن ها عذرخواهی نکنید:

۱٫ هرگز به خاطر فضایی که در تصرف خود دارید، عذرخواهی نکنید. شما یک موجود سه بعدی هستید و این حق شماست که فضایی به خود اختصاص دهید.

۲٫ هرگز به خاطر اینکه دانای کل نیستید، عذرخواهی نکنید. اگر شما صاحب دانش نامتناهی بودید، به جای کار کردن وقتتان را صرف بردن در قرعه کشی ها می کردید.

۳٫ هرگز به خاطر نیازهای انسانی تان عذرخواهی نکنید. شما به خواب، خوراک و کارکردهای زیستی متداول نیاز دارید و این ها همان چیزهایی است که شما را زنده نگه می دارد.

۴٫ هرگز به خاطر بااستعداد بودن خود عذرخوهی نکنید. اگر از احساسات دیگران بوی حسادت به مشامتان می خورد، نگران نباشید. خودتان را باور کنید و بدانید که بهتر از چیزی که باید عمل می کنید.

۵٫ برای محدودیت هایی که قوانین زمان و فضا برما اعمال می کنند، عذرخواهی نکنید. آیا لازم است که همزمان در سه مکان حضور داشته باشید؟ اگر خوب فکر کنید، متوجه می شوید که لازم نیست، پس راحت تر تصمیم بگیرید.

۶٫ از اینکه بیش از حد توانایی خود مشارکت نمی کنید، عذرخواهی نکنید. به خودتان سخت نگیرید. چایتان را بنوشید.

۷٫ از اینکه تحت تاثیر افراد یا امور میان مایه قرار نمی گیرید، عذرخواهی نکنید. کارهایی که تشویق شوند، تکرار می شوند؛ بنابراین برای چیزهایی که دوست ندارید دوباره با آن ها مواجه شوید، کف نزنید.

۸٫ برای اعتماد کردن به شم درونی خود عذرخواهی نکنید. از اینکه حس خوبی برای قدم زدن در یک کوچه تاریک یا یک جلسه ناشناس پشت درهای بسته ندارید، از خودتان ناراضی نباشید. به حس هایتان اعتماد کنید.

۹٫ به خاطر حمایت از افرادی که دوستشان دارید، عذرخواه نباشید. سخت گیر بودن درباره خود و مودب بودن در برابر دیگران شما را وادار می کند درباره هر کار درستی که انجام می دهید، عذرخواهی کنید.

۱۰٫ از اینکه جذب مدهای روز نمی شوید، عذرخواه نباشید. هر روز چیزهای جدیدی در بازار مد روز می شود. اگر به فلان ایده یا بهمان گروه موسیقی علاقه ای ندارید، متاسف نباشید بلکه معنایش این است که شما آگاه تر و هشیارتر از چیزی هستید که به نظر می آید و سلیقه شما با تغییر فصل، تغییر نمی کند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=58975

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0