تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
1

به حریم خصوصی همسرتان وارد نشوید

به حریم خصوصی همسرتان وارد نشوید

برخی از افراد اعتقاد دارند حریم خصوصی فقط برای قبل از ازدواج است ولی همه افراد نیاز دارند یک حریم خصوصی داشته باشند و شما باید آن را رعایت کنید.

به حریم خصوصی همسرتان وارد نشوید

رعایت حریم خصوصی همسر

بعضی افراد می پندارند که بعد از ازدواج، حریم خصوصی زن و شوهر صفر می شود و آن ها نباید هیچ ناگفته ای بین خود داشته باشند. طبیعی است که هیچ کسی به اندازه همسر به انسان نزدیک نیست. این بدان معناست که شعاع حریم خصوصی بین زن و شوهر در کمترین حد خواهد بود؛ اما هیچ گاه به صفر نخواهد رسید. هر فردی باید بپذیرد که طرف مقابل هم انسان است و هر انسانی به فضا و حریم خصوصی نیاز دارد.

حریم خصوصی باید در زندگی زناشویی از سوی زوجین برای جلوگیری از یکنواختی زندگی حفظ شود. یک روانشناس، با اشاره به لزوم حفظ حریم خصوصی در زندگی زناشویی اظهار کرد:متاسفانه شاهد آن هستیم که برخی پس از ازدواج نسبت به همسرشان احساس مالکیت می کنند و گاهی به خودشان حق می دهند که در مورد مسائل شخصی همسرشان تصمیم بگیرند که این امر گله مندی زوجین را به همراه دارد.

حریم خصوصی

حریم خصوصی زن و شوهر

این روانشناس با اشاره به اهمیت حریم خصوصی در زندگی مشترک بیان کرد:داشتن حریم خصوصی و خلوت زوجین،حس یکنواختی زندگی مشترک را از بین می برد و علاقه زوجین را به یکدیگر بیشتر می کند.

وی با اشاره به تعریف صحیح حریم خصوصی در زندگی مشترک تاکید کرد:زوجین می توانند زمان مشخصی را برای پرداختن به امور شخصی در زندگی مشترک و در چارچوب خانواده اختصاص بدهند.
او تاکید کرد:اگر حریم خصوصی زن و مرد در زندگی زناشویی رعایت شود می توانیم شاهد پبشرفت و تعالی زوجین باشیم.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=69094

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0