تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
0

دلیل تنها و مجرد بودن تان را میدانید؟

دلیل تنها و مجرد بودن تان را میدانید؟

میدانستید شما چرا هنوز مجرد و تنها هستید؟ در این مطلب دلایل اصلی مجرد بودن دخترها را به شما میگوییم.

دلیل تنها و مجرد بودن تان را میدانید؟

علت مجرد بودن من چیست؟

یکی از مشکلات کنونی جامعه امروزی کشورمان ازدواج دیرهنگام پسران و دختران ایرانی است بطوریکه حتی سن ازدواج در خانواده های مذهبی سر به فلک گذاشته شده است .
تا به حال از خودتان پرسیده ای که چرا هنوز مجرد هستید؟ آیا هنوز منتظر شاهزاده تان هستید که خودش با پای خودش بیاید و وارد زندگی تان شود؟ شاید فکر کنید که شما هیچ کنترلی بر این شرایط ندارید اما درواقع این شما هستید که نقش اصلی را در دیدار و رویارویی با مرد یا زن رویایتان بازی می کنید.

مجرد بودن

دلیل مجرد بودن دختران

در ادامه دلایل مجرد بودنتان را به شما معرفی می کنیم:

۱٫شما افراد جدیدی را نمی بینید
هرچه شما در ارتباط با افراد مجرد بیشتری باشید، احتمال اینکه با تعدادی از آنها گفت وگو کرده و سرانجام با یکی از آنها به نتیجه برسید بیشتر می شود. اگر شما با افراد جدیدی به طور اغلب یا گاها ملاقات نمی کنید، پس احتمالا شانس مجرد ماندنتان بیشتر از دیگران است.

این مشکل را با گسترش دایره ی اجتماعی خود حل و فصل کنید؛ مثلا با دوستان و همکلاسی هایتان بیرون بروید. هرچه آدمهای جدیدی را ببینید، شانس قرارگذاشتن تان بیشتر می شود!

۲٫ خیلی وسواسی هستید
حق دارید که وقتی می خواهید متعهد به رابطه ای شوید وسواس به خرج بدهید، اما اگر کسی خواست با شما قراربگذارد- با اینکه شاید خیلی بهم نخورید- بازهم سر قرار بروید.

قرارگذاشتن با افراد مختلف موجب می شود که شما در ارتباط با شخصیت های مختلفی قراربگیرید و همچنین به شما کمک می کند که متوجه شوید بیشتر به دنبال چه خصوصیاتی در شریک احتمالی تان می گردید. بدین طریق شاید دریابید که یک سری خصوصیات برایتان مهم تر از دیگر خصوصیات هستند.

قرارگذاشتن همچنین موجب میشود که در رویایی با جنس مخالف از اعتمادبنفس بیشتری برخوردار بوده و راحت تر باشید. بعد از یک قرار وقتی متوجه شدید که طرف به درد شما نمی خورد، لازم نیست همچنان به قرارگذاشتن با آن شخص ادامه دهید، حداقلش این است که شما امتحان کرده و تجربه بدست آورده اید.

۳٫ فکر می کنید همهٔ آدم خوبا یکی را دارند و دیگر برای شما کسی نمانده
مثلا می بینید که بهترین دوستتان با چه آدم عالی ای است و از داشتن او هیجان زده است یا خودتان کلی خوشحال هستید که بالاخره خواهرتان با یک آدم فوق العاده آشنا شده و این مسئله باعث می شود که شما فکر کنید تمام خانم ها یا آقایان خوب را قبلا یکی انتخاب کرده و دیگر کسی برای شما نمانده است. اما میلیونها آدم تنها در دنیا هستند و خیلی از آنها واقعا عالی هستند، پس به آدمها شانسی برای نشان دادن خودشان بدهید.

۴٫ شما خودخواه هستید
روابط نیازمند بده بستان های دوطرفه اند. انتظار نداشته باشید که یک نفر همه کار برای شما بکند اما خودتان هیچ زحمتی به خودتان نداده و این کارها را برای او جبران نکنید. اگر شما مدام به خواسته ها و نیازهای خودتان فکر می کنید، پس شاید هنوز آمادهٔ در رابطه بودن نیستید. تا زمانی که آماده نشده اید تا مراقب شخص دیگری باشید و نیازهای او را بر خودتان مقدم بشمارید، همان مجرد بمانید بهتر است!

۵٫ خودتان را نشان بدهید
قرارگذاشتن ممکن است کلی ریسک دربر داشته باشد و اینکه خودتان را آسیب پذیر نشان دهید ممکن است دردسرساز باشد، اما همچنان لازم است که یک رابطهٔ سالم و صمیمی داشته باشید.

شریک آیندهٔ شما خود به خود دم درب خانه شما پیدایش نمی شود. شما باید با غریبه ها صحبت کنید و از بعضی ها بخواهید که با شما بیرون بیایند. شما باید دوستانه و مودبانه رفتار کنید تا دیگران بخواهند با شما سر قرار بیایند.

به زبان بدن تان فکر کنید، آیا دوستانه است؟ توجه داشتن به همین چیزهای ساده باعث میشود که شما خواستنی تر باشید.

۶٫ شما بیش از حد منفی هستید
آیا حس می کنید که باید در هر بحث و جدلی پیروز شوید؟ آیا شما اغلب دیگران را ناامید و ناراحت می کنید؟ آیا شما هرجا که می روید راجع به هر چیز کوچکی شکایت میکنید؟

مردم به طور کلی دوست دارند که با کسانی که شخصیتی ثابت دارند باشند و اگر شما فرد منفی گرایی باشید خیلی کم پیش می آید که دیگران عاشق شما شوند. سعی کنید به جنبهٔ مثبت همه چیز نگاه کنید، مخصوصا وقتی سر قرار هستید. لبخند بزنید، از طرف مقابلتان تعریف کنید، ریلکس باشید و سعی کنید لذت ببرید.

۷٫ شما نا امید هستید
حواستان باشد که از سر ناامیدی کار دست خودتان ندهید، چون بعضی ها انقدر ناامید هستند که هنوز قرار اول را نگذاشته به فکر عروسی هستند.

حواستان به تجربیاتی که از روابط قبلی دارید باشد. نگذارید تا یک چیز خوب در کسی دیدید سریع به فکر رابطهٔ بلند مدت با او باشید و فکر کنید که از بقیه خیلی بهتر است. رابطه تان را اول فقط با دوستی شروع کنید و تصمیم جدی ای برایش نگیرید. بعضی ها با چند تغییر کوچک همانی می شوند که شما می خواهید و بعضی ها به تغییرات سخت تر و عمیق تر احتیاج دارند و هرکاری بکنید هم با شما جور نمی شوند؛ پس بهتر است که نه ناامید باشید و نه از سر ناامیدی تصمیمی بگیرید و همیشه حواستان باشد که اصولتان را برای هیچکس زیرپانگذارید. آنکس که نیمهٔ شما باشد به اصول و عقاید شما احترام خواهد گذاشت.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=67612

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0