تاریخ : دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 17 June , 2024
1

آیا اکسیدان خالی باعث آسیب رساندن و ریزش مو می شود ؟

آیا اکسیدان خالی باعث آسیب رساندن و ریزش مو می شود ؟

به نظر شما آیا اکسیدان باعث ریزش مو میشود؟ برای یافتن پاسخ این پرسش با ما همراه باشید. آیا اکسیدان خالی برای مو ضرر دارد؟

آیا اکسیدان خالی باعث آسیب رساندن و ریزش مو می شود ؟

عوارض اکسیدان برای مو

برای اینکه بتوانید زلفان خود را خوش رنگ و زیبا کنید، باید از اکسیدان‌های ۳، ۶، ۹ یا ۱۲ درصد کمک بگیرید. این محصولات آرایشی فعال کننده رنگ مو هستند و با افزایش درصد میزان روشن کنندگی‌شان بیشتر می‌شود.
در واقع اکسیدان مانند یک کاتالیزور عمل کرده و در تثبیت رنگ روی تارهای گیس موثر است. به طور کلی به دلیل ضرر زیادی که مواد شیمیایی قوی به موهای انسان وارد می‌سازند، بهتر است که از نمونه‌های ضعیف‌ تر استفاده گردد. آسیب اکسیدان بر روی مو باعث سفتی مو و کاهش قطر آن خواهد شد.

آیا اکسیدان خالی برای مو ضرر دارد؟

در کل هر محصولی که موجب خارج شدن ساختار طبیعی مو از حالت طبیعی شود، برای مو مضر است. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند که تا حد امکان از مواد شیمیایی مخصوص فر کردن، رنگ کردن و غیره کمتر استفاده گردد.

برای مثال تارها در صورت استفاده اشتباه از اکسیدان ۱۲ درصد به سرعت آسیب می‌بینند. این ماده باعث می‌شود که کوتیکول‌های مو به شکل برگشت‌ناپذیری باز شده و ظاهری ضخیم و خشک به تارهای مو ببخشد. از سوی دیگر، محصولات شیمیایی ۱۲ درصد انعطاف مو را به شدت کاهش داده و حالتی اصطلاحا آدامسی به آن‌ها می‌دهند.

عوارض اکسیدان

یکی دیگر از ضررهای ناشی از استفاده از اکسیدان‌های قوی سوختن و ریزش موها است. از آنجایی که کار با این محصولات به مهارت، سرعت عمل و تجهیزات حرفه‌ای نیاز دارد، نباید در خانه از آن‌ها استفاده کرد. برای این منظور بهتر است که کار را به یک آرایشگر متخصص بسپارید. همچنین به هیچ وجه اکسیدان‌های قوی را برای روشن کردن مو خود به کار نبرید.

ریزش مو و 6 روش درمان ریزش مو

ریزش مو و ۶ روش درمان ریزش مو

ریزش مو و ۶ روش درمان ریزش مو ، را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله پارسی قرار داده ایم , با مجله پارسی همراه باشید. ریزش مو و ۶ روش درمان ریزش…

اما اکسیدان‌های ۳ و ۶ درصد برخلاف نمونه‌های ۹ و ۱۲ درصد آسیب کمتری به تارها می‌رسانند و از آن‌ها عمدتا برای رنگ‌های تیره استفاده می‌شود. در این فراورده آرایشی میزان کمتری عامل رنگ‌زدای هیدروژن پراکسید وجود دارد. به همین دلیل مخلوط کردن محصولات مذکور در ترکیب رنگی باعث کاهش میزان آسیب دیدگی تارهای مو شده و ضرر کمتری برای سلامت پوست و مو به همراه دارد.

ضررهای اکسیدان کمتر از آمونیاک نیست. هر چقدر مدت زمان ماندن این ماده روی مو بیشتر باشد، آسیب بیشتری به ساقه تارها وارد می‌شود. در این شرایط پس از رنگ کردن، شاهد ریزش موهایتان خواهید بود.

نقش اکسیدان در تضعیف مو

در رنگ موهای مختلف پراکسید هیدروژن وجود دارد و این ماده عاملی موثر در رنگ‌دهی مو است. در واقع این ماده برای اینکه رنگ به ساقه مو نفوذ کند، روی بافت تارها می‌نشیند. این امر موجب خشک شدن مو و زمینه ساز آسیب دیدن آن می‌شود. هر چقدر آمونیاک و اکسیدان برای مدت زمان بیشتری روی مو شما باقی بماند، آن‌ها ضعیف‌تر خواهند شد. به همین دلیل می‌گویند که رنگ مو و اکسیدان عامل ریزش مو هستند.

رنگ مو و ریزش مو

البته ریزش مو ناشی از مصرف مواد شیمیایی آرایشی و بهداشتی در ابتدا موقتی است. اما اگر این مشکل به درستی و اساسی درمان نشود، می‌تواند به ریزش دائمی تبدیل گردد. بعد از اینکه ترکیب رنگی شسته شد، کوتیکول به بافت مو باز می‌گردد؛ اما در هر صورت آسیب جدی به آن‌ها وارد شده است.

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=120955

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0