تاریخ : دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024
2

اکستنشن ابرو به روش های جدید و مد روز

اکستنشن ابرو به روش های جدید و مد روز

یکی از بهترین روش ها برای داشتن ابروهای پرپشت و بلند، اکستنشن ابرو می باشد که با چسب مخصوص یا ژل فیبری انجام می شود.

اکستنشن ابرو به روش های جدید و مد روز

هر آنچه لازم است در مورد اکستنشن ابرو بدانید

اکستنشن ابرو یکی از راه حل های مناسب برای افرادی است که از کم پشتی ابروهای خود گله مند هستند و یا به دلیل بیماری ابروهای خود را ازدست داده اند و همیشه دوست دارند که ابروهای پر پشت داشته باشند.

اکستنشن ابرو از طریق کاشتن موهای طبیعی بر روی موهای ضعیف ابرو یا ابروهای تاتو شده به زیبایی و جلوه بیشتر ابروها کمک می کند. با کاشت موهای طبیعی بر روی موهای ضعیف ابرو و یا ابروی های تاتو شده کمک می کند تا ابروها جلوه زیباتری داشته باشند.

تا کنون روش هایی مانند هاشور ابرو و تاتو برای رفع کم پشتی ابرو و خوش حالت نشان دادن آن وجود داشت اما امروزه بیشتر خانمها به داشتن ابرو با موهای طبیعی بیشتر علاقه دارند و ابروهای طبیعی را به ابروهای نقاشی شده ترجیح می دهند .در این بخش از دنیای مد نمناک با روش اکستنشن ابرو بیشتر آشنا می شویم.

روش اکستنشن ابرو

در اکستنشن ابرو الیاف های کوچک از موهای ترکیبی را به مو و یا پوست ابرو توسط چسب پزشکی شفاف متصل می کنند تا ابروها ظاهری پر و کلفت تری داشته باشند .تعداد موهای کاشته شده با این روش متفاوت است و برای هر ابرو حداکثر از ۲۰۰ تار مو استفاده می شود.

الیاف مورد استفاده در اکستنشن ابرو بسیار نازک تر و ظریفتر از الیاف به کار رفته در اکستنشن مژه ها است . زیرا باید حالت طبیعی تری داشته باشند .به همین دلیل اکستنشن ابرو زحمت بیشتری نسبت به کاشت مژه دارد.

اکستنشن ابرو مناسب چه افرادی است ؟

اکستنشن ابروها روشی بسیار ظریف است و معمولا افرادی که به دلایل گوناگون دچار ریزش ابرو شده اند و یا ابروهای نازک و پراکنده دارند انتخاب بسیار مناسبی است . برخی از خانمها به دلایل بیماری و یا شیر دهی دچار ریزش ابرو می شوند و قسمت خیلی زیادی از ابروهای خود را از دست می دهند . بنابراین اکستنشن ابرو روشی عالی و مناسب برای آنها می باشد که بدون درد نیز است.

اکستنشن ابرو

بافت و حجم بیشتر ابروها با اکستنشن ابرو

در روش میکروبلیدینگ (microblading) یا هاشور ابرو، که روشی نیمه دائمی هستند با ایجاد خطوطی شبیه موهای ابرو ، به ابروها شکل و نظم داده و آن را پرپشت نشان می دهند اما این روش هیچ حجم و بعدی در ابروها ایجاد نمی کند.

بسیاری از خانمها اطلاعاتی در مورد اکستنشن ابرو ندارند اما میکروبیلدینگ روشی محبوب در میان آنها شناخته شده است و تبلیغات و آگاهی در مورد میکروبیلدینگ روز به روز در حال افزایش است.

اما به طور کلی بسیاری از مردم به دنبال این هستند که به ابروهای خود حجم و قوسی مشخص دهند و این افراد طرفدار ابروهای متفاوت اما نه دائمی هستند . بنابراین اکستنشن ابرو روشی فوق العاده برای آنها است.

خطر اکستنشن ابرو نسبت به میکروبلیدینگ

در اکستنشن ابرو از چسب برای متصل کردن الیاف بر روی ابرو یا پوست استفاده می شود اما در میکروبلیدینگ توسط سوزن بر روی پوست استفاده میکنند که از نظر ایجاد عفونت یا نداشتن رضایت از نتیجه کار خطر بیشتری نسبت به اکستنشن ابرو دارد.

در روش میکروبیلدینگ اگر فرد از نتیجه کار رضایت نداشته باشد نمی توان با هیچ روشی آن را اصلاح کرد اما اکستنشن ابرو به مرور زمان از پوست جدامی شود بنابراین گزینه امن تر و کم خطری است.

اهمیت تمیز بودن ابروها قبل از اکستنشن

قبل از انجام اکستنشن ابرو ، هر گونه ژل ، مداد یا سایه ابرو را از روی ابروهای خود پاک کنید . برای اینکه چسب و دوام اکستنشن و نتیجه رضایت بخش بیشتر باشد باید پوست و ابروهای خود را تمیز کنید . قبل از انجام اکستنشن در موزد شکل ابرو ، قسمت هایی که باید پر شود ، طول و قوس آن در جلسه مشاور به توافق برسید.

مدت زمان لازم برای انجام اکستنشن ابرو

برای انجام اکستنشن ابرو مدت زمان ۳۰ تا ۱۲۰ دقیقه لازم است .با استفاده از موچین هر یک از الیاف با دقت و وسواس به طور ک به یک در جای خود قرار می گیرند . برخلاف اکستنشن مژه که الیاف در یک جهت متصل می شوند ، در اکستنشن ابرو ، رشته ها از الگوی رشد موی ابرو و در زوایای مختلف پیروی می کند تا شکل نهایی ابروها طبیعی تر شود.

در این روش جایی برای اشتباه وجود ندارد ، زیرا رشته های مو به طور مسطح بر روی پوست قرار می گیرند و اگر به طور نامنظم و نادرست انجام شود ، بسیار واضح و مشخص خواهد شد .بنابراین باید توسط افراد ماهر و با دقت انجام شود .اکستنشن ابرو نیاز به دقت و صبر زیادی دارد و نوعی هنر محسوب می شود.

نحوه اکستنشن ابرو

نتیجه نهایی اکستنشن ابرو

اگر کار اکستنشن ابرو به درستی انجام شود باید نتجه کار شبیه ابروی طبیعی و حتی بهتر از آن شود . انتهای ابرو بای تراز ، تیز و تمیز باشد و شکل ابروها باید مرتب باشد . در غیر اینصورت نتیجه کار شبیه ابروهای مصنوعی یا تاتو به نظر می رسد یعنی اکستنشن بسیار ضخیم است و تراکم زیادی دارد یعنی تعداد بیش از اندازه از رشته های مو استفاده شده است که می توان با برداشتن رشته های اضافی ، شکل ابرو را اصلاح کرد.

قبل از اکستنشن ، پوست ابرو نباید رنگ شود

نکته ی مهمی که در دنیای مد نمناک اشاره شده است این است که برخی از سالن های زیبایی قبل از انجام اکستنشن ، پوست ابرو را رنگ می کنند که کاملا اشتباه است ، چرا که با رنگ کردن ، ظاهر پوست تیره تر می شود ، بنابراین امکان اتصال اشتباه موها در روی پوست وجود دارد و ممکن است الیاف مو در جهت ها متفاوت و نامنظم کار شود و یا از تعداد کمتر از حد مورد نیاز ، رشته های مو متصل شوند.

مراقبت و ماندگاری اکستنشن ابرو

یکی از نکات مهم برای دوام و ماندگاری اکستنشن ابرو این است که در ۴۸ ساعت اول،از تماس آب با ابروها خودداری شود و از رفتن به استخر، انجام ورزش های سنگین و سونا بپرهیزید. در این مدت نباید چشم ها و اطراف ابروها رو مالش دهید.

در دو روز اول از کرم ها و محصولات روغنی و سنگین در اطراف ابروها استفاده نکنید .همچنین از خوابیدن بر روی آنها ،دست زدن به ابروها،آرایش ابروها ، براش کشیدن آنها و استفاده از محصولات چرب خودداری کنید.

برای تمیز کردن ابروها ، توسط پارچه ای مرطوب روی آنها ضربه بزنید .مکن است در اثر لمس کردن ابروها، تارهای اکستنشن شده از روی پوست جدا شوند. علاوه بر این مراقب باشید تا حین تعویض لباس ،دکمه، زیپ یا لبه لباس با ابروها تماسی نداشته باشد.

اکستنشن به پوست متصل می شود ، بنابراین احتمال ماندن طولانی مدت آن در جای خود بسیار کم است . داشتن پوست چرب یا تماس مداوم دست با ابروها باعث جدا شدن سریع اکستنشن از روی پوست شما خواهد شد.

اگر ابروهای مصنوعی به تارهای ابرو متصل شود به طور معمول ماندگاری آن ۲ تا ۳ هفته است اما اگر رشته های مو به پوست ابرو وصل شده باشند ، ۵ تا ۷ روز دوام و ماندگاری خواهد داشت.البته در صورت تماس زیاد با آنها ، این مدت زمان کمتر می شود . بنابراین لازم است که هر ۲ تا ۳ هفت یک بار برای ترمیم اکستنشن اقدام کنید.

هزینه اکستنشن ابرو

داشتن ابروی بزرگ تر و پرپشت تر به کار و مواد بیشتری نیاز دارد ، در نتیجه هزینه آن نیز بر همین اساس تعیین می شود . اما نتیجه کار ارزش هزینه کردن را دارد.

روش اکستنشن ابرو

نکاتی در رابطه با اکستنشن ابرو

به جرات می توان گفت که اکستنشن ابرو ، طبیعی ترین روش ممکن برای پرپشت کردن و حجیم کردن آن است که روشی موقتی و کوتاه مدت می باشد.

برای انجام اکستنشن ابرو حتما به کلینیک های تخصصی پوست و مو که مجوز رسمی وزارت بهداشت را دارند ، مراجعه کنید تا دچار خسارت های احتمالی و پشیمانی از نتیجه کار نشوید.

در اکستشن ، فرد متخصص باید مهارت کافی برای چیدمان موی ابرو داشته باشد تا در نهایت ابروهای شما بی نقص و طبیعی جلوه کند . برای جلوگیری از هر اشتباهی بهتر است قبل از انجام کار ، بر روی پوست مصنوعی یا روی بازو و دست ، چیدمان صحیح انجام شود و بعد از تائید ، اکستنشن ابرو صورت بگیرد.

معایب اکستنشن ابرو

در اکستنشن ابرو تنها افراد متخصص و ماهر می توانند که مشکل زاویه کاشت و هماهنگی دم ابرو تا تاج ابرو و مرتب سازی آن را حل کنند زیرا زاویه کاشت ابرو به حالت خوابیده است و به سختی با حالت طبیعی ابرو منطبق می شود.

مدت زمان ماندگاری اکستشن ابرو بین یک هفته تا یک ماه است که روشی موقتی محسوب می شود که نیاز به ترمیم مجدد دارد.

در صورت داشتن ابروی بدون مو یا از دست دادن بخشی از برو ، روش اکستنشن را انتخاب کنید در غیر اینصورت به خاطر تغییر دادن عجیب به ابروها ، این کار را انجام ندهید زیرا مانند هر روشی دیگر دارای معایبی است.

اکستنشن ابرو نیاز به مراقبت مداوم دارد.

ژل فیبری برای اکستنشن ابرو

این محصول جدید (EYEBROW EXTENSION GEL FIBER) یک ظرف کوچک پر از الیاف های سیاه و مو مانندی است که برای پر کردن ابروهای نازک و کم پشت مورد استفاده قرار می گیرد .این فیبرهای سیاه در یک ژل روشن قرار دارند و با یک اپلیکاتور قلم مویی استفاده مس شوند.

این ژل مانند یک چسب برای اتصال و محکم شدن فیبرهای مویی بر روی ابروها عمل می کند تا تارهای فیبری مانند تارهای معمولی مو ، ظاهری طبیعی به ابروها دهد .این محصول شبیه بافت فیبری ریمل است با این تفاوت که تارهای سیاه رنگ و فیبری آن کمی ضخیم تر و شبیه مو است.

ویژگی های ژل فیبری ابرو :

  1. اکستنشن ابرو با ژل فیبری به ابروها حالت طبیعی و زیبایی می ذهذ که به راحتی می توان برای پر کردن قسمت های خالی ابرو از آن استفاده کرد.
  2. با استفاده از ژل فیبری ، مدل ابروها دوام و ماندگاری بیشتری خواهند داشت.
  3. روش استفاده از آن آسان است و براش مخصوص خود را دارد .این ژل فیبری به سرعت خشک می شوند .ماندگاری این روش به طور متوسط ۸ ساعت است و به راحتی می توان با یک دستمال مرطوب آن را پاک کرد .بنابراین جایگزین مناسبی برای مداد و سایه ابرو می باشد.

روش استفاده از ژل فیبری برای آرایش ابرو

  1. قبل از استفاده از ژل فیبری ، پوست و ابروی خود را تمیز کنید.
  2. با استفاده از قلم مو ی مخصوص ، فیبرهای سیاه رنگ را با ژل خود محصول ترکیب کنید.
  3. به اندازه مناسب با استفاده از براش فیبر ژل را بردارید.
  4. الیاف فیبری را در قسمت های مورد نظر قرار داده و به آنها حالت دهید تا شکل دلخواه بر روی ابروها ایجاد شود.
  5. در هربار استفاده ، بهتر است مقدار کمی از الیاف فیبری را بردارید و در صورت نیاز ، دوباره از آن استفاده کنید.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=5454

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0