تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
2

واقعیت هایی درباره ازدواج که لازم است بدانید

واقعیت هایی درباره ازدواج که لازم است بدانید

در ازدواج واقعیت هایی وجود دارد که اگر با آمادگی قبلی و فقط با تصور اینکه زندگی فقط روزهای رمانتیک آن است پا در آن بگذارید قطعا دلسرد خواهید شد.

واقعیت هایی درباره ازدواج که لازم است بدانید

قبل از ازدواج این واقعیت ها را بدانید

ازدواج شیرین ترین اتفاق در طول عمر یک انسان است البته به شرطی که قبل از انتخاب برای ازدواج همه جوانب امر را در نظر بگیرید و درباره همه مسائل ازدواج به خوبی اطلاعات کسب کنید . زندگی مشترک شاید به تصور برخی از افراد فقط جنبه رمانتیک و احساسی داشته باشد اما اگر با این تصور قدم در زندگی مشترک بگذارید قطعا سرخورده و افسرده خواهید شد . البته منظور ما در این گفته این نیست که زندگی مشترک جنبه های احساسی و روزهای رمانتیک ندارد بلکه روزهایی در زندگی وجود دارد که مجبور هستید با آنها بجنگید، این روزها همان روزهای سخت زندگی است که رنگ و بوی رمانتیک بودن کمتر در آنها هویداست .

هر کسی میتواند پست های ایده آلی درباره ازدواج و یا یک رابطه طولانی مدت در فیسبوک، توییتر یا شبکه های اجتماعی دیگر قرار دهد. اما زندگی مشترک در واقعیت چیز متفاوتی است. با خواندن این مطلب متوجه می شوید که ازدواج تنها عکس ها و گفته های پست شده در شبکه های اجتماعی نیست.

واقعیت ازدواج را اینگونه ببینید

بحث کردن نوعی هنر است

وقتی شما دو نفر با هم زندگی می کنید بحث کردن غیر قابل اجتناب می شود. زمانی که ساعت ها با هم و در کنار هم هستید نمی توان از بحث کردن اجتناب کرد. مهم نیست چقدر با هم زندگی کرده اید و یا این که چقدر هم دیگر را دوست دارید. گاهی اوقات پیش می آید که بنا بر دلایلی عصبانی می شوید و فریاد می زنید یا صدایتان را بلند می کنید. بیشتر بحث ها فقط چند دقیقه طول می کشد و خیلی زود همان روز فراموش می شود و اهمیت آن فقط در همان لحظه است. اگر همیشه فکر می کنید که باید حرف آخر را بزنید و همیشه حق با شماست درگیری ها تمامی نخواهند داشت. حتی بحث کردن درباره این که بیرون بردن زباله ها نوبت چه کسی است هم می تواند تبدیل به یک مشکل بزرگ شود.

 ازدواج

ازدواج فقط روزهای رمانتیک و خوش آن نیست

استراحت کردن در کنار یکدیگر شاید در ظاهر رمانتیک باشد

چه چیزی رمانتیک تر از این است که بعد از یک روز سخت و طولانی در کنار همسرتان بخوابید؟ این مسئله به همان اندازه که آرامش بخش است خروپف ها و سروصداهایش نمی تواند رمانتیک و دوست داشتنی باشد. پشت تمام این تصاویر زیبا و رمانتیکی که در شبکه های اجتماعی می بینید این احتمال وجود دارد که یکی از دو نفر با خروپف و خس خس بخوابد. وقتی تصمیم گرفته اید با فردی زندگی مشترک داشته باشید باید برای همیشه شب ها صدای خروپف او را هم تحمل کنید.

گفتگوهای شبانه به خواب عمیق تبدیل می شود

بعد از کار به خانه آمدن و گذراندن ساعات خوبی از شب در کنار همسر می تواند بسیار رمانتیک و لذت بخش باشد. زن و شوهرهایی هستند که از این لحظات خود عکس های رمانتیکی در شبکه های اجتماعی پست می کنند. در ظاهر تصور می شود که می توان درباره مسائل مهم روزانه و اهداف و رویاهایی که در زندگی تصمیم دارید به آن ها برسید گفتگو کرد اما واقعیت این است که هر دوی شما از سر کار آمده و خسته هستید. بچه داری و کارهای خانه به قدری شما را خسته می کند که ترجیح می دهید به خواب عمیق بروید تا این که بخواهید با هم گفتگو داشته باشید.

به هم ریختگی ها اجتناب ناپذیر می شود

شاید با دیدن پست های بعضی زوج ها که ادعا می کنند تمام کارهای خانه را با همکاری هم انجام می دهند فکر کنید که این مشارکت در خیلی از زندگی های مشترک وجود ندارد. درسته خیلی ها کارهای خانه را با مشارکت همدیگر انجام می دهند اما بیشتر ما دیدگاه کاملا متفاوتی به کارهای خانه داریم. همان زوج هایی که به مشارکت در کارهای خانه معتقدند به قدری خسته از کار به خانه می آیند که ترجیح می دهند در همان به هم ریختگی و آشفتگی به خواب بروند نه این که خستگی خودشان را با جارو کشیدن خانه دو چندان کنند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=58873

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0