تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
0

آشنایی با نیازهای دخترانه به مهر پدری

آشنایی با نیازهای دخترانه به مهر پدری

حتما شنیده اید میگویند دخترها بیشتر بابایی هستند, زیرا پدر نقش بسیار مهمی در تامین نیازهای دخترانه دارد.

آشنایی با نیازهای دخترانه به مهر پدری

نیازهای دخترانه به پدر

پدر نقش مهمی در شناسایی هویت جنسی کودک داشته و در عین حال که مادر سعی می کند با نقش حفاظتی خود فرزند را حفظ کند، پدر او را به سمت بیرون گرایش می دهد و در کنار دادن حس اعتماد و امنیت به او اجازه شکستن محدودیت ها را برایش امکان پذیر می سازد.

وقتی موهایم را مرتب می بافم و پشت سرم می بندم و هنگام آمدن بابا دم در به استقبالش می روم و می گویم:باباجون امروز من از شما پذیرایی می کنم، بابا گل از گلش می شکفد و می گوید:این یعنی که دختر کوچولوی من بزرگ شده. خوش به حال آن مرد خوشبختی که تو همسرش خواهی شد».

نیازهای دخترانه

نیازهای دخترانه به پدر

نتایج پژوهش ها برخلاف دوران جامعه سنتی بر ارتباط تربیتی پدر و دختر صحه می گذارد ، چنان که مرور پژوهش های ۲۰ سال گذشته (حدفاصل سال های ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۷ در سوئد) نشان می دهد، هر چه رابطه پدر با دختر بهتر و صمیمانه تر باشد، دختران به هنجارشکنی گرایش کمتری دارند و موفقیت های تحصیلی و اجتماعی بیشتری کسب می کنند.
زن هایی که روابط بهتری با همسرانشان دارند و در دهه سوم زندگی خود، از نظر روانی و جسمی از سلامت بهتری برخوردارند، در ۱۶ سالگی روابط بهتری با پدرانشان داشته اند. همچنین تحقیقات نشان می دهد که روابط صحیح تربیتی پدر و دختر، مانع بلوغ زودرس دختران و تبعات منفی آن می شود. اما پدران برای این که بخواهند رابطه خوب و موثری با دخترانشان داشته باشند، باید به چه نکاتی توجه کنند؟

مردشناسی در سایه پدر
وقتی مرد به عنوان جنس مخالف و شریک زندگی زناشویی در ذهن دختران شکل می گیرد، نیاز به الگوی عملی و راهنمای خوب برای برخورد مناسب با جنس مخالف دارند.

شیما ـ الف دختر ۳۷ ساله ای است که هنوز شانس ازدواج پیدا نکرده است. او می گوید:اگر تاکنون چنین شانسی نداشته ام از نظر من مقصر پدرم است. او بسیار مرا محدود و هر مساله ای را در خانواده با خشونت حل می کرد. دائم با مادرم در حال مشاجره بود و کسی جرأت نمی کرد مسائل خانواده را با پدرم در میان بگذارد چه برسد به این که ما بخواهیم با پدرمان در مورد جنس مخالف صحبت کنیم. از نظر من نیازی به گفت وگو نبود، همه مردها مثل هم بودند و پدرم نیز نماینده همه آنها. تا مدت ها از پدرم و همه مردهای بیزار بودم. در جامعه، دانشگاه، محل کار و… با آنها خشن برخورد می کردم و هیچ گونه همدلی با آنان به خرج نمی دادم. به همین دلیل هیچ وقت از میان مردانی که مرا دیده بودند و می شناختند خواستگاری نیافتم. کسانی که به خانواده معرفی می شدند را نیز می تاراندم چون اصلا سلیقه خانواده ام را قبول نداشتم. حالا دارم به مشاور مراجعه می کنم و دو سال اخیر حس می کنم، طبیعی تر رفتار می کنم، اما دیگر شاید خیلی دیر باشد.

آگاهی بخشی به موقع
می توان گفت پدر بهترین الگوی عملی و نظری برای مردشناسی است که دختران هنگام بلوغ می توانند رفتارهای او را ببینند و از مرد بیزار شوند یا به او تمایل پیدا کنند. می توانند نحوه رفتار صحیح با مردان را از پدرشان سوال کنند و محبت مورد نیاز و مشروع خود را تا زمانی که هنگام ازدواجشان برسد از او دریافت کنند.
شما نیز اگر دختر نوجوانی دارید، باید خطرات اجتماع را به او توضیح دهید. توضیح دهید که ممکن است در این سن، در اجتماع، کم کم توجه هایی را از جنس مخالف دریافت کند که همیشه نشانه علاقه واقعی شخص نیست و نباید زیاد به این نوع افراد وابسته شود. پدر می تواند دخترش را در مورد عصیان های جنسی زودگذر آگاه کند و به او بفهماند چگونه باید از خود در مقابل مزاحمت ها مراقبت کند.

گریز از خانواده
شیرین یکی از دخترانی است که قربانی بی توجهی خانواده شده و بعد از فرار از خانه از کانون اصلاح و تربیت سر درآورده است.
او می گوید:اول از همه با درد دل شروع شد. می خواستم با کسی درد دل کنم که به من بگوید چگونه می توانم در دل کسی که دوستش دارم اما به من اهمیت نمی دهد جا باز کنم. کسی که مردها را خوب بشناسد. برادر و پدرم به گونه ای با من برخورد می کردند که هرگز جرأت نکردم مشکلاتم را با آنها در میان بگذارم. حتی نمی دانستم حسی که به آن پسر دارم واقعی است یا نه، اما در میان هم کلاسی هایم دختری بود که ادعا می کرد در میان پسرها دوستان زیادی دارد و در مورد جنس مخالف بسیار مجرب است. او با گفتن این که برای فراموشی غم هایت باید دارو مصرف کنی اول از همه مرا به یک مهمانی دخترانه که در آن اکس مصرف می کردند، برد. این قرص لعنتی آدم را دچار سرخوشی کاذب می کند و همه انرژی ای که غصه از تو گرفته به تو بازمی گردد و در زندگی هر کاری می توانی.

با توجه به پایین آمدن سن بلوغ روانی طی سال های اخیر بهتر است این مسائل را در شروع دوره راهنمایی با دخترتان در میان بگذارید یعنی قبل از این که تجارب ناخوشایندی برایش روی داده باشد.
مسائل مربوط به دوستی بین دختر و پسر در این سن و مشکلات و خطرات دوستی های ناسالم و به دور از اطلاع خانواده را برای دخترتان توضیح دهید اما در همه چیز تعادل را رعایت کنید و ذهن فرزندتان را با چیزهایی که تجربه اش برای او خیلی زود است، درگیر نکنید.این توضیحات باعث می شود دخترتان متوجه شود که شما در مورد او و تغییراتی که برایش رخ داده، بی اطلاع نیستید. این کار به او این امکان را می دهد که در زمان لازم با شما یا همسرتان صحبت کند.

هدف؛ ازدواج
بعد از ۱۸ سالگی یعنی زمانی که دخترتان کودکی را پشت سر می گذارد باید به همراه همسرتان به او درس های زندگی بدهید. این که هدف از یک ارتباط محدود، شناخت طرف مقابل و صرفا برای ازدواج است نه وقت گذرانی. به حرف ها و ایده آل های او گوش دهید و درددل هایش را بشنوید. گاهی فقط برای خودتان برنامه ریزی کنید و با او به سینما، پارک یا قدم زدن و خرید بروید. در این سال ها او ارزش یک مرد خوب و روش یک زن کامل بودن را می آموزد، پس در این آموزش، نهایت دقت را به خرج دهید. همیشه دخترتان را به عنوان یک زن تکریم کنید و هرگز او را به خاطر این که پسر نیست شماتت نکنید. بگذارید او خودش را دوست داشته باشد. یک زن تا برای خودش ارزش قائل نشود نمی تواند ارزش خود را در مقابل جنس مخالف حفظ کند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=68131

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0