تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
1

آشنایی با عوارض انواع آرایش مو + تصاویر

آشنایی با عوارض انواع آرایش مو + تصاویر

انواع آرایش مو تاثیر مخربی روی موها میگذارد و باعث ایجاد مشکلاتی از قبیل خشکی و شکنندگی مو و موخوره میشود.

آشنایی با عوارض انواع آرایش مو + تصاویر

شکنندگی مو و موخوره از عوارض آرایش مو

موی زیبا یکی از رازهای زیبایی های هر فرد است. راههای مختلفی برای آرایش مو وجود دارد که اغلب خانم ها آن را تجربه کرده اند . مدل های آرایش مو و رنگ موهای جدیدی که به بازار می آید هر خانمی را وسوسه میکند که حداقل یکبار این مدل آرایش مو را امتحان کند . اما آیا از عوارض انواع آرایش مو اطلاع دارید ؟ حتما باری شما هم پیش آمده که برای یک کار ساده مثل رنگ کردن مو یا مرتب کردن ابرو به آرایشگاه رفته باشید و در آنجا با انواع و اقسام پیشنهادات آرایشگران مواجه شوید که تحت اصطلاحات عجیب و غریب و نامانوسی از ارائه می شوند. اصطلاحاتی که ممکن است اغلب آنها را نشنیده باشید یا اینکه به گوشتان خورده باشد، ممکن است در پایان کار با چهره ای از خود روبرو شوند که دلخواهشان نیست یا مجبور به پرداختن رقمی شوند که فکرش را نمی کردند.

 واقعیت این است که وقتی قرار است کاری روی پوست، مو یا هر عضوی از بدن ما انجام گیرد، این حق ماست که بدانیم دقیقا چه اتفاقی قرار است بیفتد؟ چقدر زمان می برد؟ چه عوارضی ممکن است داشته باشد؟ و چه هزینه ای خواهدداشت؟

 آرایش مو

خشکی و موخوره و شکنندگی از عوارض آرایش مو است

عوارض انواع آرایش مو را بشناسید:
 

 آرایش مو
آشنایی با عوارض آرایش مو 

دکلره

تعریف:خارج کردن پیگمنت ها یا رنگدانه های طبیعی مو از ساختمان آن و بیرنگ شدن تدریجی مو در پایه های مختلف (از ۲ تا ۱۱) را دکلره می گویند. اگر بخواهیم موی طبیعی را بیش از ۴ درجه روشن کنیم، ابتدا باید موها را دکلره و سپس از رنگ انتخابی، استفاده کنیم.

زمان انتظار برای پراکنده شدن و خارج کردن رنگدانه های طبیعی مو از ساختمان مو به جنس و مقاومت مو بستگی دارد (معمولا ۳۰-۲۰ دقیقه).

عارضه:این کار آسیب های شدیدی به مو وارد می کند، مخصوصا در افرادی که دارای پوست حساسی هستند، دکلره کردن منجر به آسیب به پوست سر می شود و در مواردی حتی فرد دچار ریزش مو خواهدشد.

خشکی و شکنندگی مو و موخوره نیز از عوارض دکلره کردن هستند. پودرهای دکلره تنوع زیادی دارند ولی به ۲ نوع عمده تقسیم می شوند؛ ۱- پودر دکلره سفید که ضعیف تر است و برای موهای حساس، نازک و رنگ شده استفاده می شود. ۲- پودر دکلره آبی که قوی تر است و برای موهای طبیعی و سالم کاربرد دارد. معمولا اگر مو به طور طبیعی مشکی باشد، از پودر آبی و اگر رنگ طبیعی مو، روشن باشد، از دکلره ضعیف استفاده می کنند.

آرایش مو

خشکی و شکنندگی مو و موخوره نیز از عوارض دکلره کردن هستند


دکاپاژ

تعریف:پاک کردن رنگ موی قبلی از روی مو که نوعی دکلره ضعیف است را دکاپاژ می گویند. اگر دکلره روی موی رنگ شده انجام شود به آن دکاپاژ می گویند.

عارضه: میزان آسیبی که دکاپاژ به مو وارد می کند کمتر از دکلره است اما هزینه آن بسیار بالاست.
 

آرایش مو

پاک کردن رنگ موی قبلی از روی مو دکاپاژ می گویند


هایلایت

تعریف: به رنگ و مش همزمان هایلایت گفته می شود که در این حالت، مو حالتی سایه روشن پیدا می کند. درواقع، اگر تفاوت رنگ موی پایه و تکه های انتخابی تا حدود ۳ درجه باشد (که توسط رنگ مو ایجاد می شود) به آن در اصطلاح هایلایت و اگر این تفاوت رنگ تا ۷ درجه باشد، به آن مش می گویند. (که با استفاده از دکلره ایجاد می شود).

عارضه:استفاده از مواد شیمیایی برای رنگ کردن، دکلره، مش و هیایلایت کردن موها می تواند سبب آسیب رسیدن جدی به پوست سر و مو و شکنندگی تار مو، موخوره، خشک شدن و کاهش درخشندگی طبیعی مو شود.
 

آرایش مو

به رنگ و مش همزمان هایلایت گفته می شود 


لولایت

تعریف: این کار برعکس هایلات است؛ یعنی میان موهای بلوند، کیه هایی را با رنگ (شماره ۳ یا ۴) تیره می کنند. در این روش مو باید ۱ سانتی متر رشد ریشه داشته باشد و معمولا از سری رنگ های گرم مثل طلایی یا شکلاتی استفاده می شود. این کار می تواند با فویل یا کلاه مش انجام شود و بیشتر در مواقعی کاربرد دارد که مو بسیار روشن شده و زردی زیاد آن نوعی زنندگی ایجاد کرده است. در این صورت، آرایشگر می تواند با ایجاد قسمت های تیره، نوعی سایه روشن روی مو ایجاد کند. یکی از کاربردهای لولایت زمانی است که فرد مو را بلوند کرده و حالا رشد ریشه دارد.

عارضه: انواع مختلف لایت نیست به دکلره کردن کل مو آسیب کمتری به مو وارد می کنند زیرا روی قسمت های کوچکی از مو انجام می شوند.
 

 آرایش مو

 لایت نسبت به دکلره کردن کل مو آسیب کمتری به مو وارد می کنند 


لایت ها

سان لایت: این اصطلاح به بلوندکردن (دکلره کردن) به شکل بیضی، در ناحیه بالای سر (از رستنگاه تا تاج سر) گفته می شود که پهنای آن به سلیقه و خواست شخص بستگی دارد.
مون لایت:این کار برعکس سان لایت است و قسمت زیرین مو بلوند شده و بیضی بالای سر تیره می شود.

هاف لایت: روشی است که نوک موها را به شکل های مختلف (مثلا ردیفی یا یکی در میان مثل مش) از ۳ تا ۱۰ سانتی متر به رنگ بلوند یا رنگ های فانتزی در می آورند.

مووی لایت: یک کار بسیار فانتزی است که موها را دکلره می کنید، سپس به ۳ تا ۷ قسمت افقی تقسیم و با رنگ های فانتزی هر تکه را جداگانه رنگ می کنید و می شویید که به شکل رنگین کمانی روی موها قرار می گیرد.

عارضه: مشابه عوارض هایلایت.
 

آرایش مو

به بلوندکردن (دکلره کردن) به شکل بیضی گفته میشود


میزانپلی

تعریف: مرتب کردن پل های گوگردی مو به وسیله بیگودی های مخصوص را میزانپلی گویند. در این روش، پل های شیمیایی و طبیعی مو طوری شکسته می شوند که موی پیچیده شده در بیگودی، فر شود. پس میزانپلی همان پیچیدن و فرم دادن به موهاست.

مدل های میزانپلی متنوع اند اما در کل ۳ مدل دارند؛ مدل جمع، مدل باز و مدل جمع و باز که در آن قسمتی از مو شنیون می شود و قسمتی باز می ماند.

عارضه: میزانپلی با شکستن پیوندهای گوگردی موجود در ساختمان موها باعث می شود موها قدرت خود را از دست بدهند و به راحتی بشکنند. پس از انجام این کار قدرت موها قابل برگشت نیست و آسیب وارد شده به آن قسمت از ساقه مو دایمی خواهدبود.
 

 آرایش مو

 مرتب کردن پل های گوگردی مو به وسیله بیگودی های مخصوص را میزانپلی گویند

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=2904

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0