تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
0

دعوا و قهر بلای جان زندگی مشترک

دعوا و قهر بلای جان زندگی مشترک

دعوا و قهر و در کنار آن آشتی نیز یکی از شیرینی های تلخ زندگی اجتماعی است که گاهی روابط صمیمانه ای چون روابط زناشوئی را مورد تهاجم قرار می دهد.

دعوا و قهر بلای جان زندگی مشترک

تأثیر دعوا و قهر زن و شوهر در زندگی مشترک

در زندگی اجتماعی و زناشویی زن و مرد گاهی در موقعیت هایی قرار می گیرند که شرایط مطابق میل شان نیست و هر حرفی را به مثابه توهین برداشت می کنند و همین امر باعث قهر و دعواهایی بین آنها می شود.

بحثتان شد، بگو و مگو کردید،نقاط ضعف یکدیگر را با صراحت بیان نمودید،بی احتیاطی کردید و شخصیت همسرتان را زیر سوال بردید، پای خانواده هایتان را نیز ،بی هیچ دلیل موجه ، به این معرکه لفظی وا کرده و خصوصیات منفی همسرتان را به دلبستگی های کودکی اش نسبت دادید و آن متهمان بی گناه را دانسته و ندانسته تخطئه کردید ؛ گفتید و گفتید و گفتید و در نهایت با خاطری آشفته و قلبی آکنده از غم و نفرت تصمیم به قهر گرفتید و…

قهر گاهی نوعی تنبیه و گاهی ابزار زور گفتن و کنترل کردن است که با قطع ارتباط یا حرف نزدن بروز می کند. ریشه این گونه برخوردها را باید در زمان کودکی افراد جستجو کرد وقتی این افراد در دوران کودکی قهر می کردند، والدین شان چیزی که آنها می خواستند را فراهم می کردند، از این رو در زمان بزرگسالی هنگام مواجه با ناکامی، متوسل به قهر می شوند.

 

دعوا و قهر

قهر گاهی نوعی تنبیه و گاهی ابزار زور گفتن و کنترل کردن است 

روابطی که اغلب به قهر منتهی می شود:

قهر، در روابطی که افراد انتظارهای بیشتری از هم دارند و به هم نزدیک تر هستند، به مراتب بیشتر رخ می دهد. همچنین در میان مردان نسبت به خانم ها این امر کمتر است چرا که آنها قهر کردن را نشانه ضعف می بینند و عصبانیت خود را همان لحظه بروز می دهند.

اگر با همسر خود درباره موضوعی مشاجره کردید، حواستان باشد خانواده او را مورد توهین های خود قرار ندهید و هویت و شخصیت وی را لکه دار نکنید. مثلا اگر از دست او برای کاری ناراحت شدید هیچگاه نگویید شما خانوادگی نمی توانید از عهده کاری برآیید.

هنگام قهر، برخی از افراد درصدد تلافی برمی آیند و به این عمل خود ادامه می دهند، در حالی که در محیط خانواده پاسخ قهر با قهر کار شایسته ای نیست. هر یک از زوج ها نقطه ضعف هایی دارند که دیگری آن را باید برای داشتن زندگی بهتر تحمل کند، پس هیچ اشکالی ندارد که همسران برای جلب نظر یکدیگر منت کشی کنند و برای آشتی پیش قدم شوند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=58825

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0