تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
1

دوستی قبل از ازدواج با خواستگار خوب یا ید؟

دوستی قبل از ازدواج با خواستگار خوب یا ید؟

تعدادی از افراد قبل از ازدواج برای آشنایی اقدام به دوستی با جنس مخالف میکنند, اگر خواستگارمان پیشنهاد دوستی قبل از ازدواج داد قبول کنیم؟

دوستی قبل از ازدواج با خواستگار خوب یا ید؟

دوستی قبل از ازدواج با خواستگار

به طور کلی روابط باز و آزاد دوجنس مخالف پیش از ازدواج، دارای آفت‏ ها و آسیب‏ های روانی و اجتماعی جبران ناپذیری است.

دختری هستم ۴۴ ساله، پدر و مادرم فوت کردند و من همراه خواهر و برادرانم زندگی می کنم. در مرکز شهر بزرگ شده ایم و به رعایت رسوم و مذهب مقید هستیم، ۱۵ سال پیش نامزدی ناموفقی داشتم، الان شاغل هستم و بیشتر خواستگارانم از خودم کوچک تر هستند، قریب به اتفاق خواستگارانم به برقراری رابطه دوستانه قبل از ازدواج تمایل دارند که من نمی پسندم همین موضوع باعث شده که خواستگارانم یکی پس از دیگری بروند. لطفا من را راهنمایی کنید.

دوستی قبل ازدواج

دوران آشنایی و دوستی قبل ازدواج

با توجه به این که در گذشته نامزدی ناموفقی داشته اید پس هم اکنون در امر ازدواج پخته تر شده اید و می دانید که ازدواج نوعی مشارکت در یک اجتماع کوچک (خانواده) است که در آن هر انسانی باید از جهات گوناگون با همسرش تناسب عملی داشته باشد. پس آن چه تعیین کننده است همتایی و هم کفو بودن زن و مرد است.

شناخت الزاما با دوستی به دست نمی آید
در صورتی که در انتخاب همسر، همگونی مراعات شود به برقراری روابط صمیمانه پیش از ازدواج نیاز نخواهد بود. البته قبول داریم که شناخت صحیح در ازدواج بسیار مهم است اما یادآور شویم که شناخت لزوما به این معنا نیست که روابط دوستانه خیابانی برقرار شود چون در این حالت شناخت کاذبی به وجود می آید. در بسیاری مواقع، شناخت شخصیت واقعی و رفتارها و ویژگی های طرف مقابل از طریق دوستان، فامیل، خانواده و محیط کار به دست می آید.

عقاید همسرتان باید به شما نزدیک باشد
اگر به قصد ازدواج با خواستگاری وارد صحبت می شوید، سعی کنید واقع بین باشید و آشنایی و شناخت خود را با فردی ادامه دهید که به اصول و عقاید شما نزدیک باشد. فردی که به دنبال دوستی است با عقاید شما سنخیتی ندارد و فرد مناسبی برای ازدواج نیست. متاسفانه اشتباه شایع بعضی خانم ها قبل از ازدواج، این است که معتقدند شخصیت خواستگارشان قابل تغییر است ولی باید بدانید که شخصیت فقط قابل تعدیل است.

اطلاعات گذشته تان را پلکانی بیان کنید
هرگز تمام اطلاعات درباره حال و گذشته تان را برای طرف مقابل بیان نکنید. این که در ۱۵ سال قبل نامزدی ناموفقی داشته اید نیازی نیست در جلسه اول خواستگاری تان بازگو شود. فردی که به قصد ازدواج وارد شناخت با شما شده باید به این حد از بلوغ رسیده باشد که بداند قرار است با آنچه در حال حاضر هستید، زندگی کند نه آن چه قبلا بوده اید. پس اطلاعاتی که قصد دارید به طرف مقابل بدهید باید به تدریج و پلکانی باشد.

تا حد امکان با مرد کوچک تر ازدواج نکنید
تناسب سنی دختر و پسر با یکدیگر یکی از عوامل ایجاد تفاهم و تناسب بیشتر میان آن دو است. زمانی که زن از همسرش خیلی بزرگ تر باشد به جای نقش همسری نقش مادری را در زندگی ایفا می کند البته ناگفته نماند این مسئله قابل تعمیم به همه افراد نیست.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=67393

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0