تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
0

تغییر جنسیت دختران یک روستا در سن بلوغ! + تصاویر

تغییر جنسیت دختران یک روستا در سن بلوغ! + تصاویر

روستای لاس سالیناس روستایی عجیب است که در آن دختران در ۱۲ سالگی مذکر می شوند،این وضعیت مبهم Guevedoces نوعی اختلال نادر ژنتیکی شناخته می شود.

تغییر جنسیت دختران یک روستا در سن بلوغ! + تصاویر

روستایی عجیب که در آن دختران در ۱۲ سالگی مذکر می شوند

بیماری های وراثتی در بسیاری از مواقع در یک پدیدۀ عجیب وراثتی، دختران روستایی در جمهوری دومنیکن در دوران بلوغ بدون مداخله پزشکی پسر می شوند!در نتیجه یک وضعیت عجیب وراثتی، دختران روستای “لاس سالیناس” در منطقه راهونا در جمهوری دومنیکن، بدون دخالت پزشکی در دوره بلوغ پسر می شوند.

این وضعیت مبهم که به نام ” Guevedoces” نوعی اختلال نادر شناخته می شود، در مستندی از شبکه “بی بی سی” با نام “شمارش معکوس زندگی” نمایش داده شد.

در این زمینه پزشکان به این نتیجه رسیده اند که این وضعیت در نتیجه فقدان آنزیم های مسئول توقف تولید هرمون دی هیدروتستوسترون، هورمون مردانه اصلی در خون در رحم به وجود می آید که به تولد نوزاد پسر با ظاهر دخترانه در بدو تولد منجر می شود.

اما زمانی که ترشح هرمون تستوسترون در سن بلوغ شروع می شود، صدای افراد مبتلا به این پدیده تغییر می کند و تغییراتی در سایر اعضای آنها بوجود می آید و این امری است که در اصل باید در داخل رحم صورت بگیرد اما برای این کودکان بعد از ۱۲ سالگی صورت می گیرد.

یکی از افراد مبتلا به این پدیده می گوید:به عنوان یک دختر متولد و بزرگ شده است و حتی به یاد دارد که با لباس دخترانه مدرسه می رفته است و در عین حال هیچ علاقه ای به بازی های دخترانه نداشته و برعکس همواره دوست داشته با پسربچه ها بازی کند.

 

دختران

دختران

دختران

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=49027

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0