تاریخ : شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 2 March , 2024
1

با معانی خاص این هفت گل رمانتیک آشنا شوید!

با معانی خاص این هفت گل رمانتیک آشنا شوید!

گل علاوه بر سمبل زیبایی، یکی از هدایایی است که نشان دهنده احساس شما در شرایط مختلف است.هرگز با خود فکر کرده اید گلی که به دیگران هدیه می دهید می تواند چه معنی ای داشته باشد؟

با معانی خاص این هفت گل رمانتیک آشنا شوید!

هفت گل رمانتیک که هر کدام حاوی پیغام خاصی هستند

انسان ها، سال های زیادی است که جذب گل ها٬ زیبایی آن ها و رنگ و بوی آن ها شده اند.اگر می خواهید به کسانی که دوستشان دارید شاخه گلی زیبا هدیه کنید باید به معانی خاص گل های مختلف آشنایی داشته باشید . در این مطلب شما را با معانی خاص هفت گل رمانتیک آشنا می کنیم.

هفت گل رمانتیک که معنای خاص دارد.

استفاده از زبان گل ها، پیشینه ای به قدمت تاریخ دارد منظور از زبان گل ها معنی است که هر گل دارد و پیغامی ست که به ما می دهد. جالب می شود که این زبان را بیاموزید و با هدیه دادن هر گل، با معشوق تان حرف بزنید!
معمولا برای هدیه دادن گل به شریک تان اول به سلیقه او و گلی که دوست دارد توجه می کنیم. اما اگر می خواهید او را غافلگیر کنید، و او هم گل خاصی را به بقیه ترجیح نمی دهد، بهتر است گلی را انتخاب کنید که احساس قلبی شما را نسبت به یار تان بهتر بیان کند! این کار او را هم شگفت زده و خوشحال می کند!
برای انتخاب راحت تر، نام چند عدد از گل ها و معانی هر کدام را برای تان شرح می دهیم.

۱- گل پرنده بهشتی
یارتان باشکوه و مجلل است؟ هدیه دادن گل “پرنده بهشتی”، هدیه دادن گل “پرنده بهشتی”، می گوید که او تماشایی است این گیاه چند ساله بومی جنوب آفریقا است و همانطور که می توانید حدسش را بزنید، گل های گیاه به پرنده می مانند. پرنده بهشتی در انگلیسی به نام “گل درنا” هم خوانده می شود. می توانید نوع شاخه بریده و یا نوع ریشه دار و گلدانی گیاه را به شریک تان هدیه دهید. پرنده بهشتی را به او هدیه دهید و شاهد گل دهی مکرر آن باشید!

اگر گل پرنده بهشتی را در هوای گرم و شرایطی مانند گلخانه پرورش دهید، سال بعد هم زنده می ماند و برای تان گل می دهد.

گل
باهدیه دادن گل “پرنده بهشتی” به او می گویید که او تماشاییست

 ۲- کاملیا
این گل بومی قاره خودمان است و از اندونزیا تا هیمالیا، و حتی فراتر از آن هم یافت می شود. کاملیا در دو رنگ خیره کننده موجود است، که هر کدام معنی متفاوتی دارند. بسته به چیزی که می خواهید به عشق تان بگویید، از یکی از آن ها استفاده کنید.
کاملیای قرمز به شریک تان می گوید که مانند شعله ای در قلب شما است.
کاملیای سفید می گوید که او دوست داشتنی و دلپذیر است. اگر می خواهید هر دو این معانی را به شریک تان برسانید، از ترکیب رنگ قرمز و سفید استفاده کنید.

۳- میخک
این گل سال ها است جای خود را در میان دسته گل ها باز کرده. ظاهر زیبا و ارزان بودنش، آن را به انتخابی همیشگی بدل کرده است. گل میخک دارای ۵ نوع مختلف از لحاظ شکل گلبرگ، و تعداد بی شماری رنگ است. میخک سفید سمبل پاکی، وفاداری و عشق خالص است.
حواستان باشد که از گل میخک زرد دوری کنید، این گل تحقیر کردن و پس زدن را به دریافت کننده می رساند. به این معنی هم به کار می رود که “تو مرا ناامید کردی! ”.

۴- نرگس زرد
با فرا رسیدن زمستان، کم کم سر و کله نرگس ها هم در گلفروشی ها پیدا می شود. این گل در دشت ها هم به زیبایی رشد می کند و در دسته گل یا سبد گل هم به همان زیبایی ظاهر می شود.
نرگس زرد بیان کننده آغاز جدید است و به معشوق تان این پیام را می رساند که تنها کسی است که در قلب تان است. این گل، گل رسمی دهمین سالگرد ازدواج است. نرگس زرد سمبل ملی سرزمین ویلز در غرب انگلیس است.
هیچ وقت به شریک تان یک شاخه نرگس هدیه ندهید، چرا که نشانه بدشانسی است. اما اگر چند شاخه نرگس به او بدهید، نشانه شادی و خوشحالی است!

گل
هدیه چند شاخه نرگس به شریک زندگی نشانه شادی و خوشحالی است!

 ۵- یاس
یاس به خاطر بوی شگفت انگیزش بسیار شناخته شده است. یاس سفید بیانگر دلپذیری و تمایل است. یاس زرد بیانگر دلربایی و زیبایی است. گونه اسپانیایی این گیاه نشان دهنده هوس است.

۶- ارکیده
هدیه دادن ارکیده به معشوق تان این پیام را می رساند که زیبا و کاملا بی همتاست! همانطور که می دانید ارکیده را می توان به صورت شاخه بریده و یا ریشه دار و گلدانی، تهیه کرد. این گیاه همچنین نشان دهنده جاودانگی و همیشه جوان بودن است. به این معنی که با هدیه دادن ارکیده به شریک تان می گویید، حتی تا ۳۰ سال بعد هم، به اندازه امروز، او را گرامی می دارید.
۷- رز
رز محبوب ترین گل عشاق است! هیچ لیستی بدون داشتن معنی آن کامل نیست! رز گلی رمانتیک، عاشقانه، هوس آلود و بی کم و کاست است. جالب است بدانید که رز نام خود را از واژه لاتین “رزا” به معنی قرمز گرفته است. در ادامه معنی چند رنگ از گل های رز را برای شما شرح می دهیم:
– قرمز:عشق، کمال، زیبایی، موفقیت، دوستت دارم
– سفید:پاکی، نهانکاری، سکوت، دوستی، جذابیت
– صورتی:شادی، قدردانی، تحسین، همدردی
– نارنجی:شیدایی، اشتیاق

معنی تعداد شاخه گلها

۱ شاخه گل نشانه توجه یک فرد به طرف

۳ شاخه گل نشانه احترام به طرف مقابل

۵ شاخه گل نشانه علاقه و محبت به طرف

۷ شاخه گل نشانه عشق

۱شاخه رز :یک احساس عاشقانه فقط برای تو

۳ شاخه رز:دوستت دارم

۵ شاخه رز:بی نهایت دوستت دارم

۱۲ شاخه رز :عشق ما به یک عشق دو طرفه تبدیل شده است

۳۶ شاخه رز :احساس وابستگی رمانتیک

۹۹ شاخه رز :عشق من برای تو جاودانه و تا ابد می باشد.

۳۶۵ شاخه رز :هر روز سال به تو می اندیشم و دوستت دارم.

همچنین ۱۰ شاخه گل لاله عمومآ به نشانه یک عشق بی نظیر است بکار برده می شود.

منبع : namnak.com
حتما بخوانید :
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=66974

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0