تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
1

بهترین جت های شخصی جهان را بشناسید ! + تصاویر

بهترین جت های شخصی جهان را بشناسید ! + تصاویر

در ادامه به مقایسه و معرفی جت شخصی یا بیزجت ها خواهیم پرداخت .با ما همراه باشید.

بهترین جت های شخصی جهان را بشناسید ! + تصاویر

بهترین جت شخصی های جهان

بیزجت ها یا جت های خصوصی، وسایل حمل و نقل پروازی ای هستند که برای جا به جایی گروه یا افراد خاصی طراحی می شوند. شاید در موارد خاص این وسایل حمل و نقل پروازی برای انتقال بیماران یا مجروحین نیز مورد استفاده قرار گیرند یا واسطه ای برای مبادله وسایل یا تجهیزات گردند.
استفاده از این پروازی های کوچک در مواقع بحرانی توسط مقامات امری بدیهی به شمار می آید. اما بیزجت ها این روزها بیشتر حکم وسایل حمل و نقل تجملاتی را دارند.
HA 420 هوندا جت، یکی از بهترین بیزجت های جهان به شمار می آید. پس از ۳۰ سال ساخت و توسعه، سرانجام گروه صنعتی هوندا این جت پروازی کوچک را به مشتریان ارائه داد. البته برای داشتن این جت شخصی باید ۴٫۵ میلیون پوند خرج کنید. شاید دلیل زمان بر بودن بیش از حد ساخت این وسیله پروازی، وسواس بیش از حد مهندسان هوندا برای پیشگامی در ارائه جدید ساختار موتور و کاهش صدای کابین و توسعه اقتصاد سوخت باشد.

بیزجت ها

جت های تجاری برتر

BBJ 787-8 VVIP

دومین بیزجت دنیا با کد و نام بالا شناخته می شود و ۲۳۰ میلیون پوند ارزش دارد. اگر یک مولتی میلیونر باشید، BBJ با یک تماس تلفنی برایتان مهیا خواهد شد. بخش بیزینس جت بوئینگ که در سال ۱۹۹۶ احداث شد، مجوز ساخت هواپیماهای خصوصی در خطوط هوایی تجاری را صادر کرد.
بهره وری سوخت و ساختار مسافری کربن-کامپوزیتی در بال ها از شاخصه های این بوئینگ محسوب می شود. فضای کابین به گونه ای طراحی شده که خستگی ناشی از یک پرواز طولانی را برای مسافران به حداقل برساند. این جت خصوصی می تواند به صورت بی وقفه مسافت ۱۵۷۷۱ کیلومتری را در ۱۷ ساعت بپیماید.
در طراحی داخلی این جت شاهد سقف قوس دار، کف چوبی از جنس چوب های جنگلی، سرویس بهداشتی و حمام های مرمری، تخت های بزرگ و فرش های دست بافت ابریشمی هستیم.

 

جت شخصی

برترین جت های شخصی

گلف استریم G650ER

یکی از بلندپروازها و سریع ترین های آسمان محسوب می شود. سرعت آن بسیار نزدیک به سرعت صوت است و در ارتفاع ۵۰ هزار پایی حرکت می کند که البته این مقیاس بیشتر از هواپیماهای مسافربری محسوب می شود.
با ۸ مسافر این جت شخصی می تواند بی وقفه از هونک کنگ تا نیویورک یا ملبورن تا لس آنجلس را پرواز کند. این مسافت حدود ۱۲۸۷۴ کیلومتر خواهد بود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=48130

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0