تاریخ : دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024
3

نکاتی طلایی درباره خرید عطر خوب و باکیفیت

نکاتی طلایی درباره خرید عطر خوب و باکیفیت

در هنگام خرید یک عطر خوب و با کیفیت باید صبور باشید و عطر مناسب پوست خودتان را انتخاب کنید و درباره روش نگهداری از عطر بیشتر بدانید.

نکاتی طلایی درباره خرید عطر خوب و باکیفیت

در هنگام خرید عطر این نکات را رعایت کنید

اگر قصد خرید یک عطر خوب و با کیفیت را دارید بهتر است قبل از خرید نکات مهمی را در این باره بدانید و بعد برای خرید اقدام کنید. انتخاب و خرید عطر خوب بستگی به عواملی دارد که ما درباره آن با شما صحبت خواهیم کرد.

چگونه یک عطر خوب و با کیفیت انتخاب کنیم

در هنگام خرید عطر دقت کنید و صبور باشید

در صورت عجله کردن، امکان دارد عطری را انتخاب کنید که بعد متوجه شوید رایحه مورد پسندتان را ندارد. از طرفی احتمال دارد در بعضی از روزها عطری را بپسندید و در روز بعد آن را دوست نداشته باشید یا بلعکس. هیچ اشکالی ندارد که چندین بار برای بوییدن رایحه  های مختلف به مغازه عطر فروشی بروید یا قبل از خرید، چند روز از نمونه  های رایگان و تبلیغاتی عطری استفاده کنید. هرگز عجله نکنید. خصوصا اگر عطر که خریداری می  کنید، گرانقیمت نیز باشد.

فرمول مناسب خود را انتخاب کنید
تنوع محصولات خوشبوکننده بدن خیلی زیاد است و در نتیجه انتخاب مناسب را دشوار می  کند:ادکلن، عطر، روغن های معطر ، لوسیون  ها، دئودورانت  ها و… . نوع استفاده خود را بشناسید و براساس آن خرید کنید. به عنوان مثال ادکلن برای استفاده روزمره توصیه می  شود. دئودورانت را به عنوان ضد عرق بعد از استحمام بکار ببرید و برای یک مهمانی شام، بهتر است از عطری با غلظت بیشتر استفاده کنید.

خرید عطر خوب و باکیفیت

آشنایی با روشهای خرید عطر با کیفیت

هر پوستی عطر خاص خود را دارد
هیچ عطر خاصی برای افرادی با موهای طلایی، قهوه ای یا مشکی وجود ندارد؛ این نوع پوست است که تفاوت را ایجاد می  کند و به همین دلیل نیز ماندگاری عطر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. انتخاب عطر همچنین باید براساس نوع شخصیت افراد باشد؛ عطرها در چندین گروه گوناگون دسته بندی می  شوند و هر کدام تصویری متمایز را در ذهن تداعی می  کنند:راهی برای مشخص شدن ماهیت واقعی افراد.

تفاوت بین عطر و دئودورانت
هنگامی که صحبت از تفاوت عطر ودئودورانت می  شود، عده ای هستند که می  گویند تفاوتی بین این دو وجود ندارد؛ چرا که هر دو به منظور خوشبو شدن بدن و جلوگیری از بوی بد آن تولید شده  اند. اما تفاوت  های ظریفی بین عطر و دئودورانت وجود دارد.
اگر به ریشه و معنای دو کلمه دقت کنیم تفاوت و اختلاف آن  ها روشن می  شود.دئودورانت – که در اصل به معنای ضد عرق است – محصولی بهداشتی است که برای اصلاح بوی بدن طراحی شده است و به شکل  های اسپری، رولی، ژل، کرم و… تولید می  شود.

دئودورانت:
دئودورانت می  تواند منشاء مصنوعی یا طبیعی داشته باشد:به عنوان مثال تالک، پتاسیم آلوم (ترکیبی از پتاسیم و آلومینیوم) و گاه بعضی از گیاهان به شکل خشک شده یا اسانس برای تنظیم عرق؛ البته تعداد گیاهانی که در تولید دئودورانت استفاده می  شوند،  اندک است واز میان آن  ها می  توان از روغن اسطوخودوس که ضد باکتری و معطر است، نام برد.معادل واژه عطر در کشور فرانسه – زادگاه بسیاری از عطرهای ناب – به معنای تولید شده با دود است. این واژه ( پرفَم Parfum ) از حدود سال ۱۵۲۸ وارد زبان فرانسه شده است.

 خرید عطر خوب و باکیفیت

درباره روشهای نگهداری از عطر بیشتر بدانید

عطر:
عطر اغلب از ترکیب چند ماده معطر کم و بیش ماندگار که به طور طبیعی از یک گیاه، یک حیوان، یک قارچ یا از یک محیط گرفته شده  اند، تولید می  شود. این مواد معطر گاه برای استفاده روزمره با مواد حلال و ثابت کننده  ها ترکیب می  شوند. امروزه به دلیل کمیاب بودن برخی از مواد طبیعی معطر که عمدتا منشاء حیوانی دارند (تحت محافظت قرار داشتن یا کم بودن تعداد گونه حیوانی مورد نظر) استفاده از مواد مصنوعی در تهیه عطر بسیار باب شده است. پایه عطر الکل – که آن هم می  تواند طبیعی یا مصنوعی باشد – مواد گیاهی و حیوانی است.
از مواد معطر با منشاء حیوانی می  توان از «مشک» نام برد. مواد گیاهی از گل  ها، میوه  ها و هر ماده دیگری با منشاء گیاهی گرفته می  شود.عطر و دئودورانت هر دو برای معطر کردن به کار می  روند با این تفاوت که عطر معمولا برای لباس استفاده می  شود؛
ولی دئودورانت مستقیما به پوست – به ناحیه  های از بدن که بیشتر عرق تولید می  کنند – زده می  شود.میزان روغن به کار رفته در عطر بین پانزده تا بیست و پنج درصد است که در نتیجه آن ماندگاری بوی عطر بیشتر است. این میزان در دئودورانت بین شش تا پانزده درصد است که دلیل از بین رفتن بوی آن را بعد از حمام یا بعد از بیست و چهار ساعت توجیه می  کند. بنابراین عطر و دئودورانت استفاده مشابه ای (خوشبو کردن بدن) با کارایی متفاوت دارند.

علایق خود را بشناسید
رایحه عطرها اغلب برگرفته از یک گل، میوه، چوب و… است. اسانس مورد علاقه خود را بشناسید و براساس نوع پوست، احساسات، خاطرات و شخصیت تان دست به انتخاب بزنید.

عطرتان را در مکان مناسب نگهداری کنید
عطر را نباید در مقابل نور و گرما و یا در مکانی که دائما دمای آن تغییر می  کند، قرار داد. همچنین آن را در جایی تاریک و دور از رطوبت نگه دارید. دمای ایده آل برای نگهداری عطر ده درجه سانتیگراد است. در نتیجه دمای یخچال  های خانگی که بین سه تا چهار درجه است نیز می  تواند به مواد طبیعی بکار رفته در عطر آسیب بزند.

از دو یا چند عطر متفاوت استفاده کنید
با گذشت زمان ما به بوها عادت می  کنیم و مغز دیگر آن  ها را تشخیص نمی دهد؛ هر چه میزان و دوز استفاده از عطر را افزایش دهیم، مغز بیشتر به آن رایحه عادت می  کند؛ در نتیجه استفاده بیشتر از عطر بی فایده است. در عوض دو یا سه عطر متفاوت و مطابق با سلیقه و فعالیت خود انتخاب و به تناوب استفاده کنید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=4005

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0