تاریخ : یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024
0

وکس عالی صورت با آنچه در خانه دارید + روش

وکس عالی صورت با آنچه در خانه دارید + روش

برای رفع همیشگی موهای زائد صورت می توانید با مواد طبیعی و گیاهی که بدون ضرر هستند وکس خانگی صورت تهیه و استفاده کنید.

وکس عالی صورت با آنچه در خانه دارید + روش

رفع موهای زائد صورت و وکس طبیعی آن در خانه

یکی از مشکلات طبیعی پوست صورت دانه های سرسیاه ، آکنه و موهایی است که برای رفع آنها گاهی باید از روش هایی مثل وکس صورت استفاده کنیم که با درد همراه هستند.

محصولات و روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد در بازار موجود است اما در این بخش از نمناک روش هایی را برایتان آورده ایم که با بکارگیری آنها به مرور زمان رشد موهای زائدتان کمتر می شود . بالاترین مزیت این روش ها بدون درد بودن آن هاست.

روش وکس صورت با سفیده تخم مرغ

آنچه شما نیاز دارید

  • ۲ عدد سفیده تخم مرغ
  • دستمال تمیز نازک (دستمال کاغذی) است

سفیده تخم مرغ را خوب به هم بزنید تا به اندازه ای کافی کف کند.لایه های دستمال کاغذی را از یکدیگر جدا کنید . سپس لایه های دستمال کاغذی را با کمک یک قلموی نرم آرایشی به سفیده تخم مرغ زده شده آغشته کنید و بر روی پوست صورت قرار دهید به طوری که به جز چشم ، ابرو و لب ها روی تمام سطح پوست صورت را پوشانده باشد.

در صورتی که احساس کردید دستمال ها به خوبی آغشته به سفیده تخم مرغ نشدند با استفاده از قلمو باقی سفیده تخم مرغ را به آرامی روی صورت بمالید. اجازه دهید دستمال ها کاملاً خشک شوند ، تقریبا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بایستی در همین حالت بمانید.

در مرحله بعد نوبت به جدا کردن دستمال ها می رسد.دقت کنیم مرحله برداشتن دستمال از روی پوست از قسمت انتهای دستمال در پایین صورت و به سمت بالا انجام شود.

وکس صورت

وکس صورت با تخم مرغ و شکر

یک عدد سفیده تخم مرغ، یه قاشق غذاخوری شکر و نصف قاشق غذاخوری آرد ذرت رو مخلوط کرده و این ماسک رو روی صورت و گردن بمالید . وقتی خشک شد، این ماسک را از روی صورت جدا کنید تا موهای زائد نیز کنده شوند.

پودر تاناکا و عصاره گلرنگ

برای برطرف کردن موهای زائد صورت ، پودر تاناکا را با عصاره گلرنگ مخلوط کنید سپس این مخلوط را روی پوست بمالید و اجازه دهید یک شب روی پوست بماند تا پوست آن را کاملا جذب کند.

ژل آلوئه ورا و لیمو

یک قاشق غذاخوری آب لیمو ، یک قاشق چای خوری زردچوبه ، دو قاشق غذاخوری آرد نخودچی و ۲ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با هم مخلوط کرده و این مخلوط را ۲۰ دقیقه روی صورت بگذارید و سپس با آب صورت را بشویید.

آرد جو

یک قاشق غذاخوری آرد جو ، یک قاشق غذاخوری آب لیمو و یک قاشق غذاخوری شیر را با هم مخلوط کرده تا خمیری شود سپس این مخلوط را روی صورت بمالید و بعد از ۳۰ دقیقه صورت را بشویید.

گزنه هندی با زردچوبه

اگر می خواهید رشد موهای صورت کم شده و به تدریج رشدشان متوقف شود ، یک مشت برگ گزنه هندی را پس از شستن ، له کرده تا حالت خمیری پیدا کند سپس ۱ قاشق چای خوری زردچوبه به آن بیافزایید و این مخلوط را چند ساعت روی پوست قرار داده و سپس با آب پوست صورت خود را بشویید.

گلاب با زاج سفید

برای از بین بردن موهای زائد صورت ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری گلاب را با ۲/۱ قاشق چای خوری پودر زاج ترکیب کرده و با پنبه از مواد روی صورت بکشید. هنگامی که این ترکیب روی صورت خشک شد دوباره این مواد روی صورت بمالید و این کار را تکرار کنید تا نتیجه ببینید سپس صورت خود را بشویید و با روغن زیتون و یا کنجد چرب کنید. می توانید ۳ تا ۴ بار در هفته این کار را تکرار کنید.

وکس صورت با مواد طبیعی

عسل و زردآلو

برای تهیه ماسک عسل و زرد آلو نصف استکان زردآلوی خشک را بکوبید تا پودر شود سپس مقداری عسل به آن بیافزایید . این ترکیب را روی صورت به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید و پس از گذشت این مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با انگشتان صورت را ماساژ دهید و صورت را با آب گرم بشویید.

پوست گردو

برای از بین بردن موهای زائد صورت پوست گردو سوزانده شده را با یک قاشق غذاخوری خاکستر و یک لیتر آب مخلوط کنید و اجازه دهید تا ۱۲ ساعت مخلوط بماند. سپس با یک پنبه این مخلوط را روی صورت خود بمالید.

آرد ذرت با تخم مرغ

دو بار در هفته برای تهیه این ماسک ، یک عدد تخم مرغ را با ۵ قاشق غذاخوری آرد ذرت مخلوط کنید و خمیر به دست آمده را روی موهای زائد صورت بمالید و اجازه دهید تا خشک شود سپس صورت خود را بشویید.

نعنا

نوشیدن روزی یک فنجان دمنوش نعنا ، تولید هورمون آندروژن در بدن را کاهش می دهد و بدین طریق سبب از بین رفتن موهای زائد می شود . برای تهیه دمنوش نعنا ۶برگ نعنا و یک قاشق چای خوری نعنای خشک شده را در قوری بریزید و به آن یک لیوان آب جوش بیافزایید و ۷ دقیقه روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید. سپس آن را از صافی عبور داده و میل کنید.

شکر و لیمو

هفته ای ۲ تا ۳ بار برای از بین بردن موهای زائد صورت ، ۲ قاشق غذاخوری آب لیمو و شکر و ۱۰ قاشق غذاخوری آب را ترکیب کنید و بر خلاف رشد موها به صورت بمالید و بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ماساژ صورت آن را بشویید .

لیمو و زردچوبه

برای از بین بردن موهای زائد به آب یک عدد لیمو ترش مقداری زردچوبه بیافزایید و سپس این ترکیب را به صورت خود بمالید و اجازه دهید تا ۱۵ دقیقه بماند ، سپس صورتتان را با آب شست و شو دهید . می توانید روزی ۲ تا ۳ بار از این ماسک استفاده کنید .

وکس زرد چوبه و لیمو

پوست پرتقال و لیمو

برای از بین بردن موهای زائد صورت ۲ تا ۳ بار در روز ، یک قاشق چای خوری پوست پرتقال و لیمو را با یک قاشق غذاخوری بلغور جوی دو سر و پودر بادام مخلوط کرده و به این ترکیب یک قاشق چای خوری گلاب و روغن زیتون بیافزایید تا خمیری به دست آید سپس این خمیر را به صورت خود بمالید و بگذارید ۵ دقیقه روی صورت بماند بماند سپس به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه نیز صورت را ماساژ دهید و بعد با آب ولرم صورت خود را بشویید.

جوش شیرین

برای رفع موهای زائد می توانید روزی سه بار از ترکیب پودر قهوه با جوش شیرین استفاده کنید . برای تهیه این ماسک ۱ قاشق چای خوری جوش شیرین را با ۲ قاشق غذاخوری پودر قهوه و مقدار کمی آب مخلوط کنید تا خمیری به دست آید سپس این خمیر را روی صورت با حرکات دورانی مالش دهید و پس از خشک شدن خمیر، صورت را با آب بشویید.

بلغور جو دوسر

اگر می خواهید موهای زائد صورتتان از بین برود و پوست شما نرم و لطیف شود ، نصف قاشق چای خوری بلغور جوی دوسر را با ۸ قطره آب لیمو و یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید تا خمیری به دست آید سپس این خمیر را روی پوست خود بمالید و بگذارید ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بماند، سپس ۵ دقیقه بر خلاف رشد موها، صورت را ماساژ داده و در آخر با آب بشوئید. می توانید ۳تا ۴ مرتبه در هفته این روش را انجام دهید تا تاثیر خود را بر جای گذارد.

زردچوبه و پاپایا

ماسک زردچوبه و پاپایا سبب از بین رفتن موهای زائد صورت شما می شود زیرا پاپائین موجود در میوه پاپایا موجب از بین رفتن ساختار فولیکول های مو شده و از رشد آنها جلوگیری می کند. این ماسک سبب نرم شدن پوست و از بین رفتن سلول های مرده پوست می شود .

برای تهیه این ماسک ، یک عدد پاپایای خام را با نصف قاشق چایخوری زردچوبه مخلوط کنید تا خمیری به دست آید سپس خمیر را ۱۵ دقیقه روی صورت قرار داده و صورتتان را ماساژ دهید و سپس صورت را آبکشی کنید. این کار را در هفته یکبار انجام دهید.

لیمو و آرد نخود

اگر می خواهید صورتتان را لایه برداری نمایید و سلول ها ی مرده و موهای زائدتان را از بین ببرید ، روزی ۲ تا ۳ بار هنگام شب از ماسک لیمو و آرد نخود استفاده کنید. شما برای تهیه این ماسک می توانید ۵ قاشق غذاخوری آرد نخود را با آب نصف یک عدد لیمو ترکیب کرده و یک قاشق چای خوری ماست به آن اضافه کنید و مخلوط کنید . سپس این مخلوط را ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی صورت بگذارید و پس از خشک شدن در جهت رشد موها با یک حوله تمیز ماسک را از روی صورت پاک کنید.

وکس شکر (شکر و عسل)

از ترکیب شکر و عسل برای برطرف کردن موهای زائد صورت استفاده کنید . برای تهیه این ماسک ، ۲ قاشق چای خوری شکر را با یک قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری آب درون یک کاسه مخلوط کنید و کاسه را درون آب داغ قرار دهید تا آب بجوشد، زمانی که مخلوط غلیظ شد از روی اجاق بردارید و اجازه دهید سرد شود سپس آرا با یک کاردک وکس روی صورت بمالید و در جهت رشد موهای از صورت پاک کنید.

وکس صورت گیاهی

آرد ماش با گلاب

برای پاکسازی پوست و رفع آکنه و موهای زائد از ترکیب آرد ماش و گلاب استفاده کنید. برای تهیه این ماسک مقداری از آرد ماش را با گلاب مخلوط کرده و روی صورت بمالید. بعد از خشک شدن صورت را بشویید.

ماسک با ژلاتین

برای برطرف کردن موهای زائد صورت و رفع جوش های سر سیاه یک قاشق غذاخوری ژلاتین را با چند قطره آب لیمو و ۲ قاشق عصاره اسطوخدوس و ۳ قاشق غذاخوری شیر مخلوط کنید و ۱۵ ثانیه درون مایکروفر بگذارید و سپس قبل از بستن ژلاتین ، این ترکیب را روی صورت بمالید و پس از خشک شدن ماسک آن را بشویید.

عصاره اسطوخدوس با عصاره درخت چای

این مواد فعالیت هورمون آندروژن را کنترل می کنند و از رشد موهای زائد صورت جلوگیری می کنند. پس برای از بین بردن موهای زائد ۲ تا ۳ بار در روز۶ تا ۴ قطره عصاره درخت چای را با ۱ قاشق عصاره اسطوخدوس مخلوط کرده و با مقداری پنبه روی صورت بمالید.

کوهوش سیاه

برای کاهش رشد موهای زائد ۲/۱ قاشق غذاخوری کوهوش سیاه خشک شده را به آب جوش بیافزایید و بگذارید ۳۰ دقیقه بجوشد تا ۳/۱ باقی بماند سپس این محلول را از صافی رد کرده وبه آن ۱ قاشق چای خوری عسل بیافزایید و این دمنوش را میل کنید. در صورت داشتن مشکلات کبدی این دم نوش را مصرف نکنید.

شنبلیله

برای رفع موهای زائد صورت بذر شنبلیله و ماش را آسیاب کنید و به آن آب بیافزایید تا خمیری شود سپس آن را ۲۰ دقیقه روی صورت قرار دهید و بعد برای تمیز کردن صورت از پارچه نرم و خشک استفاده کنید.

سبوس گندم

برطرف کردن موهای زائد صورت و کاهش چین و چروک پوست ،۲ قاشق غذاخوری سبوس گندم را با ۱ قاشق غذاخوری شیر و ۱ قاشق چای خوری گلاب ترکیب کنید و این ترکیب را روی پوست مالیده و به صورت دورانی ماساژ دهید سپس صورت خود را بشویید.

عصاره نخل اره ای

یکی دیگر از گیاهانی که سبب کاهش آندروژن و رشد کمتر موهای زائد می شود ، عصاره نخل اره ای است که به صورت کپسول به فروش می رسد بنابراین ۱۶۰ میلی گرم از این عصاره را ۲ مرتبه در طول روز استفاده کنید.

هنگام خرید عصاره حاوی اسیدهای چرب محلول در آب را انتخاب کنید. خانم های باردار و افرادی که از قرص های رقیق کننده خون استفاده می کنند ،از خوردن این داروی گیاهی خودداری کنند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=5324

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0