تاریخ : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 12 July , 2024
4

فیلم های ترسناکی که بر اساس واقعیت ساخته شده اند

فیلم های ترسناکی که بر اساس واقعیت ساخته شده اند

بسیاری از فیلم های ترسناک تخیلی می باشند و در دنیای واقعی وجود ندارد اما برخی از آن ها بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده اند که این حقیقت موجب ترس بیشتر مخاطب می شود.

فیلم های ترسناکی که بر اساس واقعیت ساخته شده اند

۱۰ فیلم ترسناک واقعی برتر تاریخ

این فیلم بر اساس یک داستان واقعی است! جمله ای که در آغاز بعضی فیلم های سینمایی می بینید و قطعا با دیدی دیگر به این فیلم ها نگاه می کنید. چیزی که بدتر از یک فیلم ترسناک است، این است که بر اساس داستان واقعی باشد ؛

دیدن فیلم هایی مثل خون آشام و سایر فیلم ها ساده است، چون در واقع دلیلی برای ترسیدن در دنیای واقعی وجود ندارد اما چیزی که سبب ترس واقعی انسان پس از دیدن فیلم می شود ، فیلم های ساخته شده بر اساس داستان واقعی است، مثل شکار و شکارچی.

گرچه خیلی ها ممکن است که با دیدن فیلم به حوادث واقعی پشت صحنه ها شک کنند، اما حقیقت در درون فیلم ها نهفته است. فیلم های دیگری نیز هستند که بر اساس زندگی واقعی اند ، اما فیلمسازان ترجیح می دهند آن را به گونه ای بسازند که متوجه این قضیه نشوید.

فیلم هایی ترسناک با داستان واقعی

۱۰-جن گیر:

ویلیام پیتیر بلیتی در سال ۱۹۷۱ داستان فیلم جن گیر را نوشت که در مورد یک دختر ۱۲ ساله به نام مرگان و دو کشیشی بود که سعی می کردند جن را از بدن دختر خارج کنند.این فیلم بعدا در سال ۱۹۷۳ در سینما و تئاتر به نمایش درآمد و نامزد اسکار بهترین فیلم ترسناک و جلوه های بصری در طول تاریخ شد.

این تنها فیلم ترسناک بر اساس داستان واقعی بود یا حداقل نسخه ای از یک داستان واقعی. فیلم مشابه دیگری در سال ۱۹۴۹ ساخته شد، که در مورد پسر جوانی در مریلند به همراه سه مرد بود ، دو کشیش و یک عضو کلیسای دانشگاه که آنها سعی کردند تا جن را از بدن پسر خارج کنند تا به زندگی عادی خود بازگردد.

فیلم ترسناک واقعی

فیلم ترسناک واقعی سینمایی جن گیر

فیلم های ترسناکی که واقعی هستند

۹-آبهای آزاد :

این فیلم در سال ۲۰۰۳ منتشر شد، این فیلم داستان زوجی را بازگو می کند که وقتی تصادفا قایقشان آنان را در وسط اقیانوس جا گذاشت مجبور شدند در آب های آزاد دریای کارائیب که پر از کوسه بود، برای نجات جان خود شنا کنند.

این فیلم بر اساس داستان واقعی بود که در سال ۱۹۹۸ برای تام و الین اتفاق افتاد طوریکه این فیلم باعث شد تا مردم سالها پای خود را به اقیانوس نگذارند. این داستان تقدیر زوج جوان را نشان می دهد که جسدشان هرگز پیدا نشد.

۸-وحشت در آمیتی ویل:

این فیلم در سال ۱۹۷۹ منتشر شد و داستان جیمز برولین و مارگارت کیدر زوج جوانی است که خانه ای را می خرند و آن خانه هدف شکار قرار می گیرد .یکی از فیلم های مستقل در زمان خودش بود، اما این روزها اینطور به نظر نمی رسد ، رایان رینالد نیز در سال ۲۰۰۵ قابل توجه است.

این فیلم بر اساس داستان واقعی جرج و کتی لوتز بود و خانه ای که نزدیک جزیره ای در نیویورک خریدند.تراژدی اصلی فیلم در سال ۱۹۷۴ اتفاق افتاد، وقتی یک مرد جوان جان ۶ نفر از اعضای خانواده اش را گرفت ؛ یک سال بعد خانواده لوتز از آن خانه نقل مکان کردند.

۷-ساحره ( عروسک ترسناک آنابل):

ساحره داستان زندگی اد و اورین وارن است ،که بدنبال شکار می گردند.در اوایل فیلم آنها به کمک خانواده ای می روند که حوادث تلخی را در زندگی شان تجربه کردند.در بخش دوم فیلم آنها به خانواده ای در بریتانیا کمک کردند.اد و لورین وارن تنها جست و جو گران در دنیای واقعی هستند ، که این امر از داستان واقعی در گذشته آنان نشات می گیرد.

این فیلم درباره خانواده ای است که تجربیات دراماتیکی را در خانه جدیدشان تجربه می کنند، داستان از اینجا شروع می شود که کارولین و همسرش راگر به همراه ۵ دختر خود به خانه ای قدیمی در سال ۱۹۷۰ نقل مکان می کنند.بلافاصله پس از وارد شدنشان آنان متوجه جابه جایی اثاث منزل، باز و بسته شدن درها و صداهای عجیب و غریب می شوند و توسط ارواح نامشهود آسیب می بینند .

در این فیلم اد و لورین وارن کشف می کنند که این خانه توسط چندین ارواح احاطه شده است آنان پی به این ماجرا می برند که زنی که در سال ۱۸۰۰ میلادی در آن خانه می زیسته و قاتل اولین فرزندش بوده و روح آن فرزند در آن خانه است.

فیلم ساحره ۲ درباره دختر خانواده هاگسون در لندن است خانواده اش شهادت دادند که او در منزلش در اگوست ۱۹۷۷ پدیده های غیرمعمول را مشاهده میکرد.مشهورترین آنها جانت بود یکی از ۳ دختر خانواده هاگسون که مدعی بود روح مردی به نام بیل ویکنز را دیده که در آن خانه زندگی می کرده است و در اثر تومور مغزی مرده است.جانت در ذهنش با صدای بلند داستان انابلا را تصویر سازی می کند. شیطانی که روحش را تسخیر کرد آنابلا عروسکی بود که روح شیطان در آن دمیده بود که سرانجام باعث مرگ صاحبش شد.

داستان این عروسک چنانچه قبلا هم در نمناک خواندید در سال ۱۹۷۰اغاز شد ، زمانیکه یک پرستار آن را بعنوان هدیه تولد از مادرش دریافت کرد. او بعدا متوجه شد که عروسک مدام جایش را عوض می کند و تغییر می دهد.

اول یادداشت کمکم کن را روی عروسک می بیند ، سپس عروسک را غرق خون می بیند دوباره درخواست کمک می کند عروسک توسط یک روح هدایت میشد. آنها عروسک را به موزه شان بردند، جائیکه در آن باقی بماند ، همان زمان در روزنامه ها، کتاب ها و تلویزیون بریتانیا گزارشی از این شکار ارائه شد.

عروسک ترسناک آنابل

فیلم ترسناک واقعی عروسک آنابل

ترسناک ترین فیلم واقعی کدام است؟

۶-روانی :

روانی یکی از فیلم های ترسناک کلاسیک است، که تا بحال ساخته شده و توسط آلفرد هیچکاک کارگردانی شد. داستانی که بینندگان را با حوادث غیرمترقبه اش شوکه می کند . نورمن بیتس در فیلم بر اساس همان داستان واقعی قاتل سریالی است.

گرچه این فیلم تخیلی است، اما برای من گفته های مردی بازگو شده که خودش را مقصر مرگ دو زن می داند. اما در عین حال خود را بیگناه حس می کند، چون دچار شیزوفرنی است. مشکل روانی او از آنجایی بیشتر شد که با مادرش احساس نزدیکی بیشتری کرد.

۵-حریص:

حریص فیلم ترسناکی است که به شکل کمدی سیاه ساخته شد، که اشتباه بود . گاهی پرس هدایت فیلم را در ارتش ایالت متحده آمریکا به عهده داشت . در سال ۱۸۰۰ میلادی این فیلم ترسناک بر اساس دو داستان واقعی بود.

اولین آن دانر پارتی و دومین آلفرد پاکر بود، که نویسنده به این صورت این متن را نوشت. هر جفت آنان از زمستانی سخت در نوادا با تغذیه ی همراهانشان جان سالم به در بردند.

۴-جن گیری امیلی رز:

قبل از آنکه او این فیلم را کارگردانی کند، دکتر استرنج و اسکات دریک سون فیلمی بر اساس داستان واقعی به نام جن گیر امیلی رز ساختند. فرمت این فیلم متفاوت از سایر فیلم ها بود.

این فیلم در کلیسا شکل می گیرد که در آن کشیش کاتولیک پس از جن گیری ناموفق امیلی رز تصمیم به قتل آن می گیرد. این فیلم بر اساس داستان انالیس میشل بود. او مرگ امیلی را خودکشی جلوه داد، اما خانواده اش پی به مرگ او توسط کشیش بردند.

۳_هنری:تصویری از یک قاتل سریالی:

اکثر هواداران امروزه میشل راکر را در فیلم مرده متحرک می شناسند. طی سه دهه گذشته او یک قاتل سریالی به نام جان ناتان را در فیلمش به تصویر کشید، که فیلمی اختلالگر از جانب قاتل است و بیش از ۶۰۰ قتل در طی ۸ سال مرتکب شده است.

۲-جهنم:

این فیلم در سال ۲۰۰۱ منتشر شد و بر اساس داستان گرافیکی آلن مور و ادی کمبل شکل گرفت. در فیلم از جهنم، که در آن جانی دپ نقش پلیس را بازی می کرد، وظیفه اش دستگیری جک ریپر قاتل بود.

اما در زندگی واقعی قاتل ناشناخته باقی ماند. ابرلین پلیسی بود که به بازجویی از جک ریپر پرداخت، تمام سکانسهای آن واقعی بودند و در نتیجه بازجویی شخصی خود ابرلین بود.

۱-داهمر (دامر):

جفری داهمر یک قاتل سریالی بود که ۱۷ مرد را از سال ۱۹۷۸ تا ۱۹۹۱ به قتل رساند و سرانجام دستگیر شد. او از اختلال روانی و شیزوفرنی رنج می برد، اما در دادگاه تشخیص داده شد که به هنگام قتل ۱۶ مورد در سلامت کامل عقلی و روانی به سر می برده است. به همین دلیل محاکمه شد و به حبس محکوم شد.

تمامی شبکه های تلویزیونی و فیلم ها بر اساس داهمر ساخته شدند، اما فقط یکی از آنها در سال ۲۰۰۲ داهمر واقعی نامیده شد و داستان مردی را به تصویر می کشد که دنباله رو پدرش است و به دلیل مشکلاتی که در بچگی متحمل شده است، به جنون و دیوانگی کشیده می شود.

جفری داهمر

جفری داهمر فیلم ترسناک بر اساس واقعیت

سایر فیلم های ترسناک:

فیلم دیگر، فیلمی بود که در ۱۳ام نوامبر ۱۹۷۴ در ساعت ۳:۱۵ صبح، مردی کل اعضای خانواده اش را به قتل رساند و دلیلش هم شنیدن صداهایی بود که در خانه می شنید او بعدا به ۲۵ سال زندان محکوم شد. در سال بعد خانواده لوتر زمانیکه به خانه رفتند متوجه پدیده های نامشهود و غیرطبیعی شدند.

خانواده اسنیکرز به خانه ای جدید در سال ۱۹۸۰ میلادی رفتندکه به بیمارستانی در نزدیکی دانشگاه نزدیک بود چون پسرشان فیلیپ تحت درمان سرطان بود . آنها سرانجام فهمیدند خانه ای که در آن رفتند، خانه ارواح بوده است.

مادر فیلیپ می گوید او زمانیکه شروع به صحبت با ارواح می کرد ، عصبانی و خشن میشد. او تحت فرمان آن مرد بود و مادرش سرانجام فیلیپ را از خانه دور کرد. اما گزارشات نشان می دهد که هم همراه خانواده بوده و هم از آنان جدا بوده است. بعد از رفتن فیلیپ همه چیز برای خانواده اش بدتر شد.

ورونیکا:

درباره یک نوجوان اسپانیایی است که در ارتباط با شخص مرده ای که دوستش داشته بوده است. این فیلم بر مبنای داستان واقعی نوجوان اسپانیایی است، که معمای مرگش هرگز حل نشد . در سال ۱۹۹۲ دانش آموز دبیرستانی به نام استفانیا گاترز چند ماه بعد در بیمارستان مرد.

این دو با هم دوست بودند . ورونیکا روح دوستش استفانی را می دید و با او حرف می زد. بعد از مرگ استفانی خانواده اش به پلیس گزارش دادند که آنها متوجه اتفاقات فراطبیعی شدند ، همان چیزهایی که دخترشان نیز تجربه کرده بود. پلیس به بررسی موضوع و شنود صدا پرداخت و سرانجام آن خانه را مرموز نامید.

کشتار با اره برقی در تگزاس :

گروهی از آدمخواران را توصیف میکند که خانواده ای را به اشتباه گرفتند تا آن را به قتل برسانند . واین فیلم برمبنای زندگی شخصی اد جین قاتل بود. او در واشنگتن بزرگ شد. در اوایل سال ۱۹۰۰ میلادی توسط مادرش آذارو اذیت میشد .

او کم کم رابطه اش را باهرکسی که کنار مادرش بود قطع کرد و وقتیکه مادرش مرد احساس آزادی کرد. او به قصاب شناخته شد و چندین قربانی را کشت او زنانی را که به تازگی مرده و دفن شده بودند را از قبر در میاورد واز پوست بدنشان لباس زنانه میساخت و وانمود میکرد که مادرش است. او کمربند و سایر اشیای مختلف را از قسمت های بدن آنان میساخت .

شبح :

شبح داستان خانواده ای است که خانه ای را در بالای زمین بومی آمریکا خریداری میکنند. فیلم کلاسیک شبح چنانچه در نمناک اشاره شده است درسال ۱۹۸۲ برمبنای خانواده ی هرمن بود که مدعی بودند اثاثیه آنها جابجا میشود. خانواده هرمن آن خانه را ترک کردند، اما همچنان به همان شکل باقی ماند .

فیلم برمبنای قتل واقعی و مرموز جانت کریسمس ۱۳ساله درسال ۱۹۵۰ بود رومک ۳سال پرستار کریسمس بود وقتی کریسمس به پلیس کلمبیا زنگ زد تا پلیس را باخبر کند گوشی تلفن قبل از ردیابی پلیس قطع شد وقتی رومک به خانه برگشت کریسمس را غرق خون دید سپس مظنون شد که قاتل داخل خانه است چون خانه وراههای ورودی آن را به خوبی میشناخته است اول به او تجاوز شد سپس حلقه آویز شده بود .

کوسه :

داستان یک کوسه سفید است که در نیوجرسی در سال ۱۹۱۶ حمله میکند. و اولین قربانی او چارلز وان سانت ۲۵ساله بود ۵روز بعد ودر ۴۵مایلی شمالی این کوسه در دریاچه شمالی قربانی دیگری گرفت.

قسمت وحشتناک داستان آنجاست که به فاصله ۳۰مایل و۱۰ مایل در شمال این کوسه یک مردو پسررا که درحال نجات یک پسر دیگر در رودخانه بودند را میکشد. اما پنجمین قربانی که ۳۰دقیقه بعد مورد حمله قرار گرفت، زنده ماند. محقق جارج برگس گفت که این اولین موردی بوده که تابه حال اتفاق افتاده است .

فیلم کوسه

فیلم کوسه از فیلم های ترسناک واقعی

داستان های انواع فیلم ترسناک واقعی

دختر همسایه بغلی :

این فیلم درباره پسری است که سعی میکند همسایه اش را از دست خانواده اش نجات بدهد . قاتل سیلویا لیکنز که همان کارگر خانه بنام بنزیسکی ۳۷ساله به عنوان بدترین مجرم درتاریخ ایالت اینوانا شناخته شده است.

لیکنز تنها ۱۶ساله بود که درخانه اش به قتل رسید . والدینشان سیلویا و خواهرش را درخانه با کارگر منزلشان تنها گذاشتند، که او جسد سیلویا را هفته ها پنهان کرده بود. ۳ماه بعد در۲۶ اکتبر ۱۹۶۵ پلیس جسد سیلویا را با صدها زخم بر روی بدنش پیدا کرد.

بنزیسکی به ۲۰سال حبس محکوم شد اما سرانجام آزاد شد بچه های دیگری که مثل سیلویا به قتل رسیده بودند. آنها ۲ساله و۷ساله بودند .

جعبه دیباک:

ماجرای یک خانواده است که توسط شیطانی درون جعبه دیباک شکنجه میشدند. جیمز هاکسون مدعی است از زمانیکه این جعبه رااز سایت ebay بخاطر تولد مادرش خریداری کرده بود، این مشکل برایش پیش آمد .

این جعبه نه تنها دائما به مادرش آسیب میزد ،بلکه خواهر، برادر وزن برادر جیمز هم همین مشکل را داشتند . او میخواست که از شر این جعبه خلاص شود. شاید بخواهید بدانید که دیباک چیست دیباک همان روح سرگردان است که ازشخص مرده درون جعبه رفته است .

زنده زنده خورده شده :

این فیلم درباره صاحب هتل تگزاس است که از بدن مردم برای تغذیه کروکودیل خانگیش استفاده می کرد. دراوایل سال ۱۹۰۰میلادی او حتی چندین سوسمار را نزدیک سالن هتل نگهداری میکرد.

بال که همان صاحب هتل است، با گارسون های مختلف خانم رابطه داشته است. ۳نفر ازآنها گم میشوند. بال دوتا ازآنها را کشته بود. خیلی ها براین باورند که او برای تغذیه سوسمار های خانگیش ازآنها استفاده کرده است.

اما شواهدی در این باره یافت نشد. همین نگهداری سوسمار وتمساح کاملا نگران کننده بود. زمانیکه پلیس برای بازجویی ازاو درسال ۱۹۳۸ آمده بود او با گلوله به قلبش شلیک کرد .

کابوس درخیابون الم :

فیلمی که درآن یک قاتل سریالی افراد را در خواب میکشت .

این ایده از مقاله ای درلس آنجلس نشأت میگیرد که وس کراون نویسنده وکارگردان درباره پسری فیلم ساخته که پس ازآنکه توسط قاتل درخواب جان سالم به درمیبرد بسیار وحشت زده میشود کراون میگوید او به خانواده اش گفته بود میترسد ازاینکه یک شب بخوابد و کسی درشب قصد جانش را بکند او سعی میکرد که روزها بیداربماند.

زمانیکه به خواب فرو رفت والدینش فکر کردند که بحران تمام شده است.

یکدفعه نصف شب صدای جیغ شنیدند، وقتی سراغش رفتند او مرده بود ، او به هنگام خواب مرده بود و این همان ترسی است که بزرگترها آن را انکار میکنند، این خط مرکزی داستان فیلم کابوس خیابون الم بود و این داستان اززبان پسربچه برای کراون بازگو شده بود و کراون این فیلم را ازروی آن ساخت.

 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=77261

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0