تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
1

حس و حال کوروش سلیمانی بعد از دیدن فیلم تختی

حس و حال کوروش سلیمانی بعد از دیدن فیلم تختی

کوروش سلیمانی بازیگر کشورمان بعد از دیدن فیلم تختی تحت تاثیر این فیلم قرار گرفت و از محل اقامت مرحوم تختی در هتل آتلانتیک دیدن کرد.

حس و حال کوروش سلیمانی بعد از دیدن فیلم تختی

وقتی دیدن فیلم تختی حال کوروش سلیمانی را دگرگون کرد

بهرام توکلی کارگردان نام آشنای کشورمان با فیلم غلامرضا تختی نوروز امسال مهمان سینماهای کشور شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. زندگی جهان پهلوان تختی در فیلم غلامرضا تختی به تصویر کشیده شد و با حضور چهره های جوان و نام آشنای دنیای هنر به اکران درآمد.

کوروش سلیمانی بازیگر کشورمان به تماشای فیلم تختی نشست و تحت تاثیر این فیلم سینمایی قرار گرفت.

تاثیر فیلم تختی بر کوروش سلیمانی

کوروش سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان با دیدن فیلم تختی تحت تاثیر این فیلم قرار گرفت و علاقه مندان به سینما را به دیدن این فیلم سینمایی دعوت کرد.

کوروش سلیمانی

کوروش سلیمانی در مقابل اتاق مرحوم تختی در هتل آتلانتیک

کوروش سلیمانی با انتشار این عکس درباره فیلم تختی نوشت : امشب بعد از دیدن فیلم اثرگذارِ “تختی” گذارم به خیابان طالقانی (تخت جمشید) افتاد. جلوی هتل آتلانتیک متوقف شدم، نمی توانستم از آنجا عبور کنم، امشب دیگر نمی شد از آنجا به این سادگی ها رد شد … تا امشب، همیشه از داخل شدن به هتل واهمه داشتم و این دلایل مختلفی داشت. امشب اما دل را به دربا زدم و رفتم … ابتدا بهانه ای بهتر از رفتن به رستوران به ذهنم نرسید، از مرد مسّن و جاافتاده ای که در پذیرش بود پرسیدم رستوران هتل باز است و او به داخل حیاط راهنمایی ام کرد. به حیاط رفتم، قصدم شام خوردن نبود اصلا، چرخی زدم و بازگشتم. این بار دل را به دریا زدم و با همان مرد مهربان سر صحبت را باز کردم. از گذشته و حالِ هتل حرف ها زدیم … در نهایت درخواست کردم که به سمت اتاق ها بروم و البته بعد از اصرار بسیارِ من موافقت و راهنمایی کردند … از همان راه پله ها بالا رفتم که روزگاری تختی با کوله بار غم بالا رفته بود _ و در همان حین بالا رفتن فکر کردم آن هیکل تنومند را چطور از این راه پله عبور داده اند _ و بعد در مقابل دو اتاق ایستادم که یکی از آنها همان اتاق ٢٣ یا ١٢٣ معروف بود،اتاقی که روزی جهان پهلوان به آن داخل شده بود و تمام … هیچکس نبود و در تنهاییِ غریب آنجا حالی بر من غالب شد که گفتنی نیست آخر دیدن این مکان از آرزوهای دیرین من بود، حالی داشتم شبیه حالی که هربار که به حمام فین کاشان می روم، به من دست می دهد… حالی که به من در کنار ده ها حس متفاوت، این نکته را باز هم یادآوری کرد که در مواجهه با قهرمانان و بزرگان مان که بی منّت، بی ریا و عاشقانه به این سرزمین خدمت کردند ” چه ناسپاس مردمانی هستیم” …

پ.ن:به دیدن فیلم “تختی” برویم و از اثری که به زیبایی، صادقانه و عاشقانه سعی دارد یاد یکی از بزرگان این سرزمین را زنده نگاه دارد حمایت کنیم … باشد که رسم جوانمردی، مروّت، بخشندگی … و یاد و رسم “تختیِ” نازنین _ که این روزگار بیشتر از هر زمانی به آن نیاز داریم _ فراموش مان نشود، الیته اگر دیر نشده باشد …!

فیلم تختی

اکران فیلم تختی در سینماهای کشور

فیلم سینمایی غلامرضا تختی روایتی از زندگی جهان پهلوان تختی است که در چهار دوره زمانی به تصویر کشیده شد.

ماهور الوند

نقش آفرینی ماهور الوند در فیلم تختی

ماهور الوند، آتیلا پسیانی، سیاوش طهمورث، فرهاد آییش، حمیدرضا آذرنگ، ستاره پسیانی، شیرین یزدان بخش، پریوش نظریه، مجتبی پیرزاد، معصومه قاسمی پور، فریدون امیرعبدالهیان، مسعود میرطاهری، بانیپال شومون، محمد ولیزادگان، آرش فلاحت پیشه، مهدی قربانی، میلاد یزدانی، سینا شفیعی، یدالله شادمانی، محمدرضا مالکی، امیررضا فرامرزی، با حضور بهنوش طباطبایی و با معرفی:محسن تختی، علیرضا گودرزی، شاهرخ شهبازی بازیگران فیلم غلامرضا تختی را تشکیل میدهند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=32250

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0