تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
0

چگونه بفهمیم که که یک رابطه مهم را ترک کنیم یا نه؟!

چگونه بفهمیم که که یک رابطه مهم را ترک کنیم یا نه؟!

گاهی اوقات اینکه بدانید کی باید در رابطه تان بمانید و کی بیرون بیایید، پیچیده است.

چگونه بفهمیم که که یک رابطه مهم را ترک کنیم یا نه؟!

چطور باید تصمیم بگیرید که رابطه تان را تمام کنید یا نه؟

چه یک رابطه خانوادگی باشد، چه یک دوستی، چه یک رابطه عاشقانه و چه یک رابطه کاری، آدم هایی که در زندگی شما هستند یا خوشبختی تان را بیشتر می کنند و یا بدبختی تان را. روابط یا کمکتان می کنند بهترین استفاده را از زندگی تان ببرید و یا جلو پیشرفتتان را می گیرند.

در همه رابطه ها مشکلاتی وجود دارد. لحظات احساسی ای هست که مطمئنید می خواهید به آن رابطه پایان دهید و دیگر هیچوقت آن فرد را نبینید تا آن احساساتتان زودتر از بین بروند. این لحظه ها در بعضی روابط بیشتر از بقیه روابطتان اتفاق می افتند. وقتی احساساتتان بالا و پایین می شوند و سردرگم می شوید که در رابطه بمانید یا از آن بیرون بیایید، مسئله پیچیده می شود.

اینکه تصمیم بگیرید یک رابطه مهم را تمام کنید، تصمیم بسیار سختی است، حتی وقتی به نظر می رسد که آن رابطه از مشکل و دردهای احساسی است و هیچ لذتی برایتان ندارد. روزهایی را به خاطر می آورید که همه چیز طور دیگری بود و امیدوار بودید که بتوانید رابطه خوبی بسازید. گاهی اوقات یک رابطه طولانی مدت بعد از یک دوره مشکل و کشمکش قوی تر می شود. احتمالاً چنین داستان هایی را از دوستانتان شنیده اید.

 

روشهای تصمیم گیری برای ترک رابطه

ولی وقتی وسط این فشارها هستید، نمی دانید که رابطه تان بهتر خواهد شد یا نه. چطور باید تصمیم بگیرید که رابطه تان را تمام کنید یا نه؟ شاید این ایده ها به دردتان بخورد.

۱٫ تصمیمتان را زمانی که از نظر احساسی ناراحت نیستید بگیرید، طوری که بتوانید درست فکر کنید. این یعنی بتوانید از عقلتان درست استفاده کنید و این تصمیم را احساسی نگیرید. وقتی در وضعیت شدید احساسی هستید، احتمال اینکه تصمیمتان براساس احساس همان لحظه تان گرفته شود زیاد است و دیگر به کیفیت کلی رابطه تان فکر نخواهید کرد.

 
مثل تمام کردن یک دوستی بخاطر اینکه دوستتان روز تولدتان را فراموش کرده می ماند. ممکن است روز بعد فکر کنید که نقاط مثبت رابطه تان بسیار بیشتر از نقاط منفی آن است.

وقتی احساسی هستید، حل مشکل برایتان سخت تر می شود و نخواهید توانست راه حلی برای مسائل و مشکلاتتان پیدا کنید. همه روابط مشکلاتی دارند که باید حل شود. در آن لحظه ممکن است آن مشکل به نظرتان حل نشدنی و غیرقابل قبول بیاید درصورتیکه ممکن است اصلاً اینطور نباشد.

 
ترک رابطه

تصمیم به ترک یک رابطه

۲٫ به دلایلی که می خواهید به خاطر آن رابطه را بر هم بزنید فکر کنید. نقاط مثبت و همچنین نقاط منفی رابطه تان را لیست کنید تا بتوانید تصویر کلی از رابطه را ببینید. مراقب تمام کردن رابطه ها براساس «به نظر میرسه این بهترین راه ممکنه» باشید.
 
ممکن است تصمیم درست را بدانید ولی باز هم لازم است به چیزی که شما را به آن تصمیم رسانده است فکر کنید. گاهی اوقات این حس درونی براساس واقعیت هایی است که ممکن است همان موقع برایتان مشخص نباشد. درک آن واقعیت ها به شما کمک می کند بهترین تصمیم را بگیرید.

سوءاستفاده های جسمی، جنسی و احساسی دلایلی کاملاً مشخص برای تمام کردن یک رابطه هستند. اگر در رابطه ای نامطمئن هستید، تصمیم این است که از آن بیرون بیاید.

۳٫ به این فکر کنید که این رابطه کلیت زندگی شما را بهتر کرده یا اینکه آن را تخریب یا محدود کرده است. گاهی اوقات فقط عشق کافی نیست. افراد مهم زندگی شما باید شما را در زندگی که می خواهید داشته باشید، تشویق و حمایت کنند.

ممکن است بدانید که در رابطه سالمی نیستید و عشق این رابطه آنقدر قوی است که نمی توانید تصور کنید از آن بیرون بیایید. هرج ومرجی که چنین رابطه ای معمولاً ایجاد می کند به مرور زمان خسته تان کرده و تاثیری منفی بر زندگی تان خواهد داشت.

 
در چنین موقعیتی بد نیست پیش مشاور بروید یا راهکارهای دیگر را برای تقویت رابطه تان امتحان کنید. اگر حل مسائل و مشکلاتتان کافی نباشد و نتوانید برای محافظت از خودتان مرزهایی برای خودتان و او تعیین کنید، چطور می توانید به آن رابطه پایان دهید؟ برای ترک آن رابطه به چه چیزی نیاز دارید؟

۴٫ آیا انتظارات واقعبینانه ای برای یک رابطه طولانی مدت و بادوام دارید؟ آیا استرس های زندگی آن فرد رفتارهایی که باعث ناراحتی شما می شود را توجیه نمی کند؟ اگر انتظار دارید آن فرد، کاملاً ایدآل و کامل باشد یا انتظار دارید که احساسات عاشقانه ماه های اول تا آخر رابطه باقی بماند، شاید بد نباشد انتظارات خودتتان را کمی مرور کنید.

روابط عاشقانه طولانی نوع ارتباط خاص تری دارند، ارتباطی که بر پایه تقسیم ارزش ها، حمایت و تجربیات است. شاید نخواهید چنین نوع رابطه ای را در زندگی تان داشته باشید یا اینکه نمی خواهید این نوع رابطه را با آن فرد خاص داشته باشید. گاهی اوقات عاشقانه ترین رابطه رابطه مناسب برای طولانی شدن نیست.

۵٫ به این فکر کنید که اگر رابطه را تمام کردید دلتان برای چه چیزهای آن فرد تنگ خواهد شد. چیزی که از دست خواهید داد تا چه اندازه اهمیت دارد؟

تصمیم به ترک یک رابطه می تواند گاهی خیلی پیچیده شود. اینها فقط چند ایده در این زمینه بود که بد نیست قبل از تصمیم آخر به آنها فکر کنید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=58557

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0