تاریخ : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024
0

چگونه بعد از اپیلاسیون بدن جوش نزنیم؟

چگونه بعد از اپیلاسیون بدن جوش نزنیم؟

بسیاری از خانم ها بعد از انجام اپیلاسیون علت التهاب و ورم پوست و بسته شدن فولیکول ها جوش می زنند که بهتر است نکاتی را قبل از انجام اپیلاسیون برای جلوگیری از جوش بدانند.

چگونه بعد از اپیلاسیون بدن جوش نزنیم؟

 چطور می توانیم از شر جوش های بعد از اپیلاسیون خلاص شویم

بسیاری از خانم ها چند ساعت بعد از اپیلاسیون دچار سوزش و خارش در محل اپیلاسیون می شوند و چند روز بعد هم سروکله جوش هایی چرکی روی پوستشان پیدا می شود. بنابراین طبیعی است که این سوال، سوال خیلی از خانم ها باشد که چطور می توانند از شر جوش های بعد از اپیلاسیون خلاص شوند. با این بخش از دنیای مد نمناک همراه شوید تا پاسخ سوال خود را بگیرید.

علت جوش زدن پس از انجام اپیلاسیون

علت جوش بعد از اپیلاسیون

به چه علتی بعد از انجام اپیلاسیون جوش می زنیم

درون پوست مجراهایی به نام فولیکول وجود دارد که مو و ترشحات چربی از آن خارج می گردند ، اگر داخل این فولیکول ها التهاب ایجاد شود و آن ها مسدود گردند دیگر ترشحات چربی راهی برای بیرون آمدن نمی یابند و در آن نقطه تجمع پیدا می کنند و تبدیل به جوش می شوند.

در اپیلاسیون بدین علت که مو با شدت و شتاب بیرون کشیده می شود التهاب و ورم ایجاد می گردد و فولیکول ها بسته می شوند و جوش ایجاد می شود. همچنین بسته شدن سر فولیکول موجی ایجاد فولیکولیت (عفونت مو) نیز می شود.

راهکارهایی برای درمان جوش های بعد از وکس و اپیلاسیون

خانم هایی که مستعد زدن جوش هستند بعد از اپیلاسیون به علت التهاب و ورم پوستشان و بسته شدن فولیکول ها بیشتر از بقیه جوش می زنند این خانم ها برای جوش نزدن پس از اپیلاسیون باید نکات زیر را رعایت کنند .

جوش بعد از اپیلاسیون

بهترین روش های درمان جوش بعد از اپیلاسیون

۱٫برای اپیلاسیون به فردی مراجعه کنند که تبحر کافی برای انجام این کار را داشته باشد.

۲٫ عمل اپیلاسیون باید به آرامی و با حوصله انجام شود تا بعد از آن، التهاب کمتری به وجود آید و کمتر جوش بزنند.

۳٫ التهاب پوست را با گذاشتن کمپرس سرد کاهش دهند. یخ، سطح پوست را خنک می کند و در نتیجه التهاب و قرمزی پوست کم می شود .

۴٫ بعد از اپیلاسیون از داروهای کاهش دهنده التهاب پوست استفاده کنند.

۵٫ قبل از اپیلاسیون از داروهای ضدجوش استفاده کنند تا بعد از آن، مشکل شان تشدید نشود.

۶٫ هرگز برای از بین بردن موهای زائد خود از اپیلیدی برقی استفاده نکنند زیرا این روش بدترین روش ممکن است و موجب جوش زدن می گردد.

۷٫ برای جوش نزدن پوست خود را با ضدعفونی کننده ها قبل از اپیلاسیون تمیز کنید.

درمان التهاب پوست بعد از اپیلاسیون

راهکارهایی برای درمان التهاب پوست بعد از اپیلاسیون 

۸٫ به محلی که اپیلا سیون شده دست نزنید.

۹٫ بعد از اپیلاسیون منافذ پوست باز هستند و سریع میکروب، جذب می کنند پس تا ۲ ساعت از کِرِم های آرایشی یا مواد معطر استفاده نکنید.

۱۰٫ برای لایه برداری پوست مرده از مواد مورد استفاده در پیلینگ پوست ۸ ساعت بعد از اپیلاسیون استفاده کنید. هر بار بعد از حمام این کار را تکرار کنید تا پوست مرده و سطحی که در مقابل رویش مو مقاومت می کند و تبدیل به جوش می شود پاکسازی شود.

۱۱٫بعد از اپیلاسیون برای جلوگیری از جوش زدن از ژل آلوئه ورا استفاده نمایید. آلوئه ورا علاوه بر درمان این جوش ها، باعث آبرسانی پوست نیز می شود. برای استفاده از این ژل، بهتر است آن را در یخچال بگذارید تا خنک شود .

۱۲٫ برای درمان جوش های بعد از وکس و اپیلاسیون، از پمادهای موضعی حاوی پلی میکسین B سولفات، نظیر bacitracin zinc و Neosporin استفاده کنید. به مدت ۳ روز بعد از اپیلاسیون، پس از شستن دست ها، یک لایه نازک از پماد، روی پوست بمالید .

۱۳٫چند بار در روز، بعد از اپیلاسیون برای جلوگیری از جوش نزدن روغن ویتامین E بر روی پوست بمالید .

درمان جوش بعد از وکس

درمان جوش بعد از وکس صورت 

۱۴٫برای درمان فولیکولیت های شدید از آنتی بیوتیک های معمول استفاده می شود اما برای تشخیص دقیق تر نوع باکتری بهتر است از ترشحات نمونه گیری شود و آزمایش و کشت صورت گیرد.

۱۵٫ اگر با انجام توصیه های بالا باز هم جوش زدید از روش دیگری مانند لیزر و الکترولیز برای خلاص شدن از شر موهای زائد استفاده کنید . توجه داشته باشید این روش ها را زیر نظر متخصص پوست انجام دهید تا عوارض کمتری داشته باشد.

۱۶٫ گاهی با وجود همه اقدام های پیشگیر انه باز هم جوش می زنید ، در این صورت باید به پزشک مراجعه کنید.

جوش کمتر با کدام روش اپیلاسیون؟ !

جلوگیری از جوش بعد از اپیلاسیون

بهترین روش جلوگیری از جوش بعد از اپیلاسیون

نمی توان گفت که کدام روش اپیلاسیون از همه بهتر است و جوش کمتری ایجاد می کند زیرا این موضوع در افراد مختلف متفاوت است. افراد مستعد جوش باید از روش هایی استفاده کنند که تحریک پوستی کمتری دارند . مانند استفاده از کرم اما استفاده از کرم موبر برای افرادی که پوست چرب دارند مناسب نیست زیرا این کرم ها چربند و با مصرف آن ها جوش های شان تشدید می شود .

روش هایی که همراه با کندن مو مثل مومک و بند انداختن هستند موجب افزایش جوش می شوند. لیزر موهای زائد می تواند به کاهش این جوش ها کمک کند زیرا تعداد دفعات اپیلاسیون را کمتر می کند. اما مشکل این روش این است که موهای کرکی و ریز تحت تاثیر لیزر قرار نمی گیرند و خانم ها مجبور می شوند آنها را اصلاح کنند.

 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=4953

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0