تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
1

چگونه با شوهر چشم چران برخورد کنیم؟

چگونه با شوهر چشم چران برخورد کنیم؟

اکثر خانم ها که شوهر چشم چران دارند و از این موضوع ناراحت هستند دنبال راهی برای برخورد با این مردها هستند.

چگونه با شوهر چشم چران برخورد کنیم؟

نحوه برخورد با شوهر چشم چران

یک مطالعه در انگلستان نشان داده مردها به طور میانگین روزانه ۴۳ دقیقه را صرف خیره شدن به جنس مخالف می کنند که این میزان برابر با ۲۵۹ ساعت یا تقریبا ۱۱ روز در سال است. جمع این زمان در فاصله بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی یک مرد می شود بیش از ۱۱ ماه و ۱۱ روز. یعنی یک مرد انگلیسی در این فاصله، قریب یک سال از عمرش را صرف کاری کرده که در فرهنگ ما اسمش «چشم چرانی» است.

اگر با هر رفتار همسرتان برانگیخته می شوید، بهتر است پیش از هر اقدامی، خودتان را زیر ذره بین قرار دهید؛ چه بسا ممکن است شما چون خودتان به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه به این رفتار تمایل دارید، آن را به همسرتان نسبت می دهید، یا ممکن است به دلیل گذشته همسرتان، روی رفتار های امروزش حساسیت به خرج دهید.

یکی از خوانندگان ویژه نامه نوشته است:نسبت به شوهرم بسیارحساس هستم، همسرم به قول خودش بسیار معاشرتی است و خیلی راحت می تواند با دیگران حتی زنان ارتباط بگیرید، در خیابان همیشه به زنان دیگر نگاه می کند و در مورد آنها نیز اظهار نظر می کند، اگر چه هرگز به رویش نیاورده ام اما این موضوع مرا بسیار رنج می دهد، لطفاً راهنمایی ام کنید:

 

شوهر چشم چران

چگونگی برخورد با همسر چشم چران

 

پاسخ:

اول صحبت، بعد قضاوت

اگر پیش از ازدواج در مورد محدوده روابط زن و مرد از جمله نگاه، صحبت کردن و… با همسرتان گفت و گو کرده و به نگاه مشترکی رسیده اید و در مورد پایبند بودن به این مرزها نیز، توافق کرده اید، حال با توجه به آن قرار دادها رفتارهای همسرتان را بررسی کنید و در موردش قضاوت کنید، بسنجید تا دریابید آیا فلان رفتار همسرتان در چارچوبی که قبلاً در موردش توافق کرده بودید، معنادار هست یا طبق آن چارچوب، رفتار امروز همسرتان نادرست و سزاوار مجازات است. اگر صحبتی در این زمینه نداشته اید، نخستین فرصت را مغتنم بدانید و در این زمینه به طور مفصل با همسرتان صحبت کنید و خط قرمزها و محدوده های ارتباطی با جنس مخالف را مشخص کنید.

اگر با هر رفتار همسرتان برانگیخته می شوید، بهتر است پیش از هر اقدامی، خودتان را زیر ذره بین قرار دهید؛ چه بسا ممکن است شما چون خودتان به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه به این رفتار تمایل دارید، آن را به همسرتان نسبت می دهید، یا ممکن است به دلیل گذشته همسرتان، روی رفتار های امروزش حساسیت به خرج دهید. برای مواجهه صحیح با این مشکل بهتر است فکر تان را الک کنید و مدیریت ذهن فرا بگیرید. یادتان باشد یک رفتار زمانی قابل بررسی و مجازات است که تکرار شود، اگر تنها یک بار احساس کردید همسرتان با نگاه ناپسندی به فرد دیگری چشم دوخته است، سریع او را مورد قضاوت قرار ندهید و با حساسیت های افراطی خویش هر بار نگاه و رفتار همسرتان را زیر ذره بین نگذارید، این وضعیت نه تنها به رفع مشکل شما کمکی نخواهد کرد بلکه باعث اضطراب بیشتر یا بیماری وسواس و بدبینی تان می شود.

 

شوهر چشم چران

چگونگی برخورد با همسر چشم چران

 

قانون های تازه وضع کنید

اگر واقعاً یقین پیدا کردید که همسرتان به شکلی متفاوت به زنان دیگر نگاه می کند، دچار خشم زیاد یا احساس ناتوانی می شوید، پیش از نشان دادن هر واکنشی به خود فرصت دهید تا بتوانید بر خشم تان غلبه کنید، سپس مجدداً رفتار را بازبینی کنید، اگر در بررسی دوباره به این نتیجه رسیدید رفتار همسرتان صحیح نیست، صریحاً موضوع را با او درمیان بگذارید و نگرانی هایتان را به همسرتان بگویید، شایسته است انتظارات تان را در محدوده شرع و عرف بیان کنید و با کمک همسرتان چارچوب جدیدی را برای حدود روابط تان تعیین کنید و در مورد آن به توافق برسید، از همسرتان بخواهید برای سلامت زندگی مشترک تان بر حسب این تفاهمنامه رفتار کند و نادیده گرفتن این اصول مشترک باعث خواهد شد شما برخورد جدی تری را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید هرگز برای انتقام دست به عمل متقابل نزنید یا خشم خود را به صورت یک رفتار منفعلانه مانند قهر کردن بدون دلیل، وارد عمل نشوید، این عمل در نهایت زندگی تان را در جهت یک سیکل معیوب عمل و عکس العمل پیش خواهد راند که نه تنها پایانی برای آن نیست بلکه بسیار آسیب رسان هم است.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=58933

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0