تاریخ : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024
0

صورت وچشمهای پف آلود رو چطور آرایش کنیم؟

صورت وچشمهای پف آلود رو چطور آرایش کنیم؟

علت پف صورت چیست؟ آرایش چشمهای پف آلود و صورت ورم کرده که گاهی ابتدای صبح شما در مقابل آینه با آن روبرو می شوید قلق ها و روش هایی دارد که به طور کامل برایتان خواهیم گفت.

صورت وچشمهای پف آلود رو چطور آرایش کنیم؟

آرایش چشمهای پف آلود و ورم کرده

 برخی از خانم ها به طور طبیعی چشم های پف آلود و پلک افتاده دارند و دسته ای دیگر از خانم ها اغلب ابتدای صبح بعد از بیدار شدن تا ساعتی چشمانشان پف آلود و صورتی ورم کرده دارند. برای این خانم ها نکات آرایش چشم و صورت کمی متفاوت است که با دانستن و اجرای آنها می توانند پف و ورم صورت و چشمهایشان را بپوشانند.

آرایش چشمهای پف آلود و پلک های افتاده

زمانی که پشت پلک کمی پف دارد باید به نوعی آن را پوشاند، با استفاده از سایه تیره پشت پلک بالا را کامل تیره کنید تا پف کمتر به چشم بیاید و در نهایت گوشه های خارجی چشم را به سمت بیرون محو کنید.

خط چشم کشیدن

روش خط چشم کشیدن و آرایش چشمهای پف آلود

خط چشم مناسب بکشید . یک خط چشم پهن سراسری روی پلک بالا بکشید، یعنی خط چشم را از گوشه داخلی به سمت انتهای چشم بکشید و گوشه های خارجی را کمی پهن تر کنید. همچنین برای اینکه چشم ها بیشتر خود را نشان دهند داخل چشم را هم خط چشم بکشید.

خط چشم پایین را می توانید به ۲گونه بکشید:

 یکی اینکه کامل خط چشم بکشید و بعد با انگشت کمی رنگ مشکی را پخش کنید. روش دیگر این است که خط چشم پایین را با فاصله بکشید، یعنی از گوشه داخلی تا انتها با فاصله کمی از خط مژه بکشید و بعد از گوشه داخلی کمی به سمت بیرون بروید، با این کار چشم بزرگ تر و درشت تر جلوه می کند.

سایه آرایش چشمهای پف آلود:

از سایه هایی استفاده کنید که قرمزی چشم را کمتر نشان دهد مثلا از سایه های مایل به قرمز استفاده نکنید چون نه تنها صورت را متورم تر نشان خواهند داد بلکه وقتی ته رنگ قرمز درآنها وجود داشته باشد کاری می کنند که سرخی چشم ها بیشتر جلوه کند بنابراین بهتر است سراغ سایه هایی با رنگ سرد بروید. علاوه بر اینها یک سایه پررنگ در گوشه چشم یعنی قسمتی که به طور طبیعی تیره است، باعث می شود تورم ها کمتر خود را نشان دهند و چشم ها براق تر به نظر برسند. 

آرایش صورت پف آلود و ورم کرده 

۱- راه ساده برای محو کردن پف صورت این است که زیر رژگونه تان را کمی تیره کنید؛ برای این کار می توانید پودری برنزه که دو یا سه درجه تیره تر از پنکیک مورد استفاده تان است، مصرف کنید یا حتی برای این قسمت کرم پودری تیره به کار ببرید. برای این کار باید استخوان زیر گونه را تیره کنید. بعد از این مرحله، سراغ خط فک و شقیقه ها بروید، آن بخش ها را هم تیره کنید و در نهایت با یک برس یا اسفنج آرایشی بزرگ رنگ پوست را یکنواخت کنید. یادتان باشد مرز بین رنگ ها نباید مشخص باشد در غیر این صورت چهره ای مصنوعی پیدا می کنید. 

آرایش لب

آرایش لب و صورت پف دار و چشم های پف آلود

 ۲- اگر صورت تان ورم کرده است نباید سراغ رژلب های پررنگ بروید و اگر می خواهید برای یک مهمانی آرایش نسبتا بیشتری داشته باشید برای بیشتر جلوه دادن آرایش فقط روی چشم ها کار کنید و برای لب ها تنها به یک برق لب یا براق کننده قناعت کنید؛ چرا که هرچه رنگ لب پررنگ تر و تندتر باشد، ورم و بزرگی صورت خود را بیشتر نشان می دهد؛ بهتر است از خط لب هم استفاده نکنید چون آن هم لب ها را حجیم می کند و بر تورم صورت شما می افزاید، اما در مورد چشم ها این گونه نیست اگر بتوانید با آرایش کاری کنید درشت تر به نظر برسند، جلب توجه بیشتری خواهند کرد. 

۳- وقتی صورت پف می کند، بهترین کار استفاده از ترکیب رنگ های روشن و تیره برای پوشاندن ورم هاست. به طور کلی رنگ ها و سایه های تیره صورت را کوچک تر نشان می دهد و رنگ ها و سایه های روشن، برجسته تر؛ یعنی اگر می خواهید قسمتی از صورت مانند بینی را کوچک نشان دهید، باید از سایه تیره استفاده کنید و اگر می خواهید مثلا پیشانی را برجسته تر نشان دهید، سراغ سایه ها و رنگ هایی روشن بروید. برای این کار شما به چند رنگ پودر یا سایه نیاز دارید؛ برای رنگ تیره می توانید ازکرم یاپودرهای برنزه استفاده کنید که یک یا دو درجه از رنگ طبیعی پوست شما تیره تر هستند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=2583

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0