تاریخ : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 20 February , 2024
2

بینی قوز دار را چگونه با آرایش کوچک نشان دهیم؟

بینی قوز دار را چگونه با آرایش کوچک نشان دهیم؟

یکی از ساده ترین راه های کوچک و زیبا نشان دادن بینی قوز دار و استخوانی آرایش است, با ترفندهای آرایشی بینی تان را زیباتر کنید.

بینی قوز دار را چگونه با آرایش کوچک نشان دهیم؟

آرایش بینی قوزدار و رفع عیوب

در گریم ما فقط و فقط خطای دید ایجاد میکنیم و معجزه نمیکنیم!شاید بگویید چرا بعضی از هنرپیشه ها با اینکه بینیشان را عمل نکردند ولی در فیلمها عملی و زیبا به نظر می آید؟!جواب سوال اینه چون بازیگرها علاوه بر گریم صورت،نورهایی که به صورتشان در حین فیلمبرداری وارد میشود ،باعث میشود تازه گریم خودش را نشان بدهد.

از گذشته تا امروز، آرایش چهره و زیباتر جلوه کردن برای خانم ها اهمیت ویژه ای داشته و دارد و می توان گفت بیشتر افراد امروزه با آگاهی از فنون زیباسازی چهره یا کانتورینگ صورت به دنبال شیوه صحیح آرایش و رفع عیوب احتمالی اجزای چهره خود هستند.

آرایش بینی قوزدار

آرایش بینی قوزدار و استخوانی

ما در گریم حق نداریم سطوح را تیره کنیم پس نباید برای بینی قوز دار وسط بینی رو تیره کنیم پس طبق معمول دو خط بینی رو ایجاد میکنیم و چون بینی های قوزدار دو خط بینیشان به هم نزدیکتر هست ما این دو خط رو کمی دور میکنیم و وسط بینی (مابین دو خط)رو یک درجه روشن تر از پوست صورتمان میکنیم.

یکی از اجزای بسیار مهم چهره که درست در مرکز صورت قرار گرفته، بینی است که در این جا به نحوه صحیح آرایش آن می پردازیم.میتوانیم با رنگهای تیره این اعضا را کوچکتر و با رنگهای روشن آنها را بزرگتر نشان دهیم. اگر در این کار دقت نکنیم، این لکه های تیره وروشن نه تنها زیبا نخواهند بود، بلکه چهره را زشت نیز خواهند کرد.

 بینی استخوانی یا قوز دار
زیر بینی را از پایین به بالا روشن می کنیم و برای روی کل بینی از فونی نسبتاً روشن تر و برای تیغه بینی از فونی روشن، مثل پوست پیازی استفاده می کنیم. اگر قوز بینی زیاد باشد، بالا و پایین قوز را رونگ روشن می زنیم و به اطراف خارج قوز پخش می کنیم اما اگر قوز کم بود، روی آن یک لکه تیره می اندازیم و فقط روی همان قسمت پخش می کنیم. در آخر، نکته ای که باید به آن اشاره شود، این است که هنگام زیباسازی بینی باید مراقب فاصله چشم ها از یکدیگر باشید، زیرا اگر فون ها به صورت نادرست استفاده کنید، نه تنها به چهره شما (که به طور حتم از زیبایی خدادادی بهره هایی دارد) جذابیت خود را از دست می دهد.
اگر بینی بر اساس استاندارد جام چهره کوتاه بود و خواستیم آن را بلند کنیم باید دو پرانتز معکوس ظریف از زیر تاج ابرو و موازی با هم به فاصله ی یکی دو سانت بسته به نوع بینی امتداد میدهیم با این شرایط اگر بینی به سمت راست منحرف بود خط سمت راست را کمی متمایل به چپ میکشیم تا خطای دید ایجاد کند و بالعکس.وسط این دو خط را روشن میکنیم سپس سایه کاری تیره و روشن را در جای خود محو کرده در حد از بین نرفتن فید میکنیم.
 
آرایش بینی قوزدار

نحوه آرایش بینی قوزدار 

 اگر بینی سر پایین بود و خواستیم سر بالا نشان دهیم روی نوک بینی را کمی قرمز میکنیم تا بینی رو به بالا دیده شود.پشت پره و سوراخ پره ها را روشنی و روی پره را تیرگی میزنیم.حال اگر خواستیم بینی را کوتاه کنیم از غدد اشکی دو خط موازی روی تیغه ی بینی می کشیم و این دو خط را در انتهای بینی به هم وصل میکنیم وسط دو خط را روشن کرده و فید میکنیم.حال اگر خواستیم پره ها را درشت تر کنیم پشت پره و سوراخ بینی را تیره و روی پره را روشن میکنیم.برای بینی های پهن نیز کنارهای بینی را با کرم پودر تیره و روی بینی را با کانسیلر روشن میکنیم و با یک براش یا پد نرم کم های روشن را به سمت تیره ها فید میکنیم.
 
چند نکته برای اینکه بینی تان کوچک تر نشان داده شود:
– موهای تان را خیلی توی صورت نریزید تا بینی تان را پنهان کنید زیرا هرقدر صورت کوچک تر نشان داده شود بزرگی بینی بیشتر به چشم می آید. به موهای تان حجم بدهید و با استفاده از کلیپس آن را پشت سر جمع کنید.
– اینکه می گویند برای کمتر جلوه کردن بینی باید آرایش چشم و لب های تان را بیشتر کنید کاملا اشتباه است! این کار باعث می شود شخصیت تان بد جلوه کند. کافی است برای چشم ها از آرایش طبیعی و سبک و برای لب ها از رنگ های دلنشین استفاده کنید. بهتر است خط لب غلیظ نداشته باشید تا توجه به سمت لب و بینی جلب نشود.
– ابروهای تان را بیش از حد نازک یا پهن نکنید. ابروهای خوش فرم هماهنگی بین اجزای صورت از جمله بینی را بیشتر می کنند.
– سعی کنید گونه های تان را با گریم بزرگ تر نشان دهید تا بیشتر از بینی به چشم بیایند. گاهی اوقات نیز برنزه کردن صورت به کوچک تر دیده شدن بینی کمک می کند.
 
برای رفع مشکل بینی های کج ،باید همان کارهایی را که برای بینی پهن انجام دادید را انجام دهید ولی روی پل بینی خود پودر خیلی روشن استفاده نکنید ،یا پودر نزنید یا از پودری که کمی تیره باشد (نه خیلی تیره) استفاده کنید.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=4230

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0