تاریخ : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024
0

دانستنی های مهم درباره اپیلاسیون و مشکلات آن!

دانستنی های مهم درباره اپیلاسیون و مشکلات آن!

اگر می خواهید بدنتان را اپیلاسیون کنید به مراکز معتبر مراجعه کنید و مطمئن باشید که از وسایل یکبار مصرف برای انجام کار استفاده می کنند.

دانستنی های مهم درباره اپیلاسیون و مشکلات آن!

نکاتی که هنگام اپیلاسیون باید رعایت کنید

اپیلاسیون روشی برای از بین بردن موهای زائد بدن است که طرفداران بسیاری در بین خانم ها دارد و موجب کاهش رشد موهای زائد می شود. این روش موثر برای زدودن موهای زائد در صورتی که با رعایت نکردن نکات بهداشتی همراه باشد ، می تواند بسیاری از ما را با مشکلات زیادی روبرو کند. در این بخش از نمناک نکات مهمی را برایتان آورده ایم که با رعایت آنها اپیلاسیون بدن بی ضرر خواهد بود.

اپیلاسیون با وسایل یکبار مصرف

در مراکز غیر معتبری که کار اپیلاسیون انجام می شود ، به علت به دست آوردن سود بیشتر اپیلاسیون با وسایل چند بار مصرف هم انجام می شود. شاید پیش خودتان بگویید من که چنین جایی نمی روم، پس اپیلاسیون با موم مشکلی را برایم به وجود نمی آورد. اگر چنین تصوری دارید کافی است ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

وکس بدن

اپیلاسیون برای بار اول

اگر برای اولین بار می خواهید به سالنی برای زدودن موهای زائد خود با موم بروید ، باید به سالن های اپیلاسیون معتبری روید که از پارچه های یک بار مصرف برای این کار استفاده می کنند.

زیرا متاسفانه برخی از سالن های اپیلاسیون از پارچه های چندبار مصرف استفاده می کنند و این کار خود را با گفتن اینکه پارچه ها شسته، ضدعفونی، و با اتو خشک شده اند، توجیه می کنند در حالیکه چنین کاری کاملا اشتباه است.

مجوز معتبر گواهی سلامت برای فردی که کار اپیلاسیون انجام می دهد

قبل از انجام اپیلاسیون ، فردی که می خواهد این کار را برای شما انجام دهد باید از سلامت فردی مناسب برخوردار باشد و گواهی سلامت داشته باشد ، گواهی سلامت هر یک از کارکنان هر چند وقت یکبار تمدید می شود.

برای اپیلاسیون باید به سالن های معتبر دارای مجوز بهداشت بروید. بعد از بررسی این مسئله به دست های شخصی که قرار است اپیلاسیون را برایتان انجام دهد دقت کنید که روی آن زگیل، مشکل پوستی یا زخم عمیق وجود نداشته باشد تا سلامت شما به خطر افتد.

نکات اپیلاسیون

پوست تان در زمان اپیلاسیون نسوزد

از شخصی که برای شما اپیلاسیون انجام می دهد بخواهید تا حرارت موم را بررسی کند و سپس آن را روی پوستتان قرار دهد تا پوست بدن شما نسوزد زیرا در برخی از سالن های اپیلاسیون، شخصی که اپیلاسیون را انجام می دهد بیش از اندازه موم را داغ می کند و صبر نمی کند تا سرد شود، در نتیجه پوست فرد را می سوزاند. 

ظرف یکبار مصرف موم برای اپیلاسیون

برای انجام اپیلاسیون و قرار دادن موم بر روی پوست باید از یک کاردک پلاستیکی یکبار مصرف یا از نوع چوبی (مثل چوب بستنی) استفاده کنید.

استفاده از این نوع کاردک های یکبار مصرف سبب می شود که عامل بیماری زا انتقال پیدا نکند پس هیچگاه به تصور این که حرارت عامل بیماری زا را از بین خواهد برد این مورد را دست کم نگیرید و در ظرفی که موم در آن ریخته می شود باید یکبار مصرف باشد.

ظرف اپیلاسیون 

تو مو می بینی و من موچین مو!

برخی از افرادی که اپیلاسیون انجام می دهند ، از موچین برای کندن موها بعد از اپیلاسیون استفاده می کنند. موچینی که برای این کار استفاده می شود باید حتما استریل شده باشد. برای استریل کردن موچین حتما باید با الکل و پنبه به خوبی موچین را تمیز کنید. 

بیماری های اپیلاسیونی

انجام اپیلاسیون در مراکز غیر بهداشتی به دلیل استفاده از وسایل اپیلاسیون مشترک سبب انتقال بیماری های میکروبی مثل زرده زخم و بیماری های قارچی و ویروسی می شود.

افرادی که دچار زگیل مسطح می شوند، به دلیل عدم رعایت بهداشت ، از مراکز اپیلاسیون این بیماری را گرفته اند. این نوع زگیل حدود چهار تا پنج ماه به صورت نهفته است و ممکن است خود به خود خوب می شود، ولی افراد باید برای درمان به پزشک مراجعه کنند زیرا ممکن است زیگیل به نقاط دیگر پوست بدن هم سرایت کند.

درمان زیگیل افراد بین دو تا هفت جلسه طول خواهد کشید و در برخی از موارد سخت و طولانی مدت خواهد بود، زیرا ایمنی بدن در مقابل این بیماری پایین است. یکی دیگر از مشکلات ایجاد شده در افراد در اپیلاسیون عفونت تبخال است اما اپیلاسیون نمی تواند باعث تحریک غدد لنفاوی یا سرطان پوست شود .

مشکلات اپیلاسیون

الکل، پنبه و روتختی برای انجام اپیلاسیون

اپیلاسیون با موم بر روی تخت هایی انجام می شود که با روتختی پلاستیکی پوشیده شده است اما قیمت روکش پلاستیکی نسبتا گران است و به صرفه نیست.

مسئول اپیلاسیون برای جلوگیری از انتقال بیماری های پوستی روی تخت یک روکش پارچه ای یکبار مصرف می اندازد اما این پارچه آنقدر نازک است که بود و نبودش چندان تفاوتی نمی کند و بدن شما باز هم با آن روکش پلاستیکی در تماس خواهد بود.

برای حل این مساله مسئول انجام اپیلاسیون باید روی تخت را با پنبه و الکل بخوبی تمیز کند و بعد از این که تخت خشک شد روی آن روکش پارچه ای یکبار مصرف را بیندازد.

اپیلاسیون اولین بار

دمپایی و حوله یادت نره!

در حمام سالن اپیلاسیون ، بعد از اپیلاسیون با موم داغ خودتان را بشویید و دمپایی به پا کنید زیرا سالن اپیلاسیون مثل استخر حوضچه کلر ندارد و دمپایی مشترک آنجا می تواند عامل انتقال بیماری هایی مثل قارچ و زگیل باشد.

بعد از انجام اپیلاسیون اگر می خواهید از حوله استفاده کنید حتما حوله با خود ببرید و از حوله هایی که در آنجا قرار دارد استفاده نکنید زیرا موجب انتقال بیماری های پوستی می شود. 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=4806

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0