تاریخ : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 22 May , 2024
0

نکات مهم خرید کاغذ دیواری که باید بدانید !

نکات مهم خرید کاغذ دیواری که باید بدانید !

کاغذ دیواری میتواند انتخاب مناسبی برای طراحی دکور فضاهای مسکونی و اداری باشد، هم به دلیل نصب راحت و سریع و بدون ریخت و پاش و هم به دلیل تنوع بسیار زیاد در رنگ و طرح .

نکات مهم خرید کاغذ دیواری که باید بدانید !

برای انتخاب کاغذ دیواری باید به کاربری اتاق مورد نظر و رنگ و نوع چیدمان مورد استفاده در آن اتاق توجه شود. انتخاب کاغذ دیواری جدید برای اتاقهای مختلف با اهداف مربوط به هر اتاق باید هماهنگ باشد. در ادامه به به برسی قیمت کاغذ دیواری و راهنمای خرید آن می پردازیم.

کاغذ دیواری چیست؟

کاغذ دیواری پوششی در طرح‌ها و شکل‌‌های متنوع است که جهت تزیین سطوح دیوارهای داخلی بناهای مختلف کاربرد دارد؛ به عبارت دیگر، یک پوشش تزیینی و از مهم‌‌ترین عناصر طراحی داخلی محسوب می‌‌شود. چاپ کاغذدیواری‌ به شیوه‌‌های مختلفی صورت می‌گیرد و فروش آن‌‌ها نیز معمولاً به شکل رول یا متری است. قیمت کاغذ دیواری با توجه به ارتفاع، مدل و طرح و متریال استفاده شده برای تهیه آن متفاوت است. انواع کاغذ های دیواری در شکل‌ها و طرح‌های مختلف وجود دارد که با توجه به نیازهای بازار ساخته و به فروش می‌رسد.

با توجه به اینکه چینی‌‌ها کاغذ را اختراع کردند و دو قرن پیش از میلاد مسیح آن را بر دیوارهای محل زندگی خود می‌‌چسباندند، می‌‌توان اذعان داشت که تاریخچه کاغذ دیواری از چین نشأت می‌‌گیرد؛ اما با گذشت زمان، تولید و استفاده از این کالا در سایر نقاط جهان نیز گسترش یافت. در زمان قرون وسطی، افرادی که از طبقه تراز اول جامعه بودند، فرشینه‌‌های زینتی را بر دیوار خانه خود می‌‌آویختند. در همین دوران، قشر نیمه مرفه و اشخاصی که از توان مالی لازم جهت خریداری این فرشینه‌‌ها برخوردار نبودند، برای جلوه بخشیدن به محیط زندگی خود از کاغذ های دیواری استفاده می‌‌کردند.

در قرن نوزدهم با گسترش صنعت چاپ به وسیله نیروی بخار، کاغذ دیواری در انگلستان به تولید انبوه رسید و منجر به کاهش قیمت آن شد؛ از همین رو، استفاده از آن در بین اقشار مختلف جامعه افزایش یافت. در دوران قاجار، با توجه به علاقه ناصرالدین شاه به هنر و معماری غربی، پای کاغذ دیواری‌‌ها به ایران نیز باز گردید. کاخ گلستان از نخستین بناهایی بود که در نوسازی آن از کاغذ دیواری وارداتی استفاده شد.

قیمت کاغذ دیواری چنده؟

هنگام خرید کاغذ دیواری با تنوع وسیعی از انواع رنگ‌ها و طرح‌ها روبرو می‌شوید. قیمت کاغذ دیواری به صورت رول و گاهی متری محاسبه می‌شود. قیمت همواره فاکتور مهمی در خرید وسایل خانه و لوازم دکوراسیون داخلی است، کاغذ دیواری قیمت مناسب نیز در انواع طرح‌ها و رنگ‌ها موجود است، هنگام خرید کاغذ دیواری به قیمت این کالا توجه کنید ولی قیمت در کنار مرغوب بودن و کیفیت است که اهمیت دارد زیرا رنگ این محصول به مرور زمان از بین خواهد رفت و در نوع بی کیفیت ممکن است عمر آن کوتاه‌تر باشد.

قیمت کاغذ دیواری مورد نیاز شما هر چقدر باشد بهتر است کمی بیشتر هزینه کنید. در خرید کاغذ دیواری مقدار بیشتری نسبت به نیاز سفارش دهید زیرا احتمال آسیب و خرابی و از بین رفتن زیبایی اولیه آن‌ها درگذر زمان وجود دارد. ازاین‌رو با خرید یک رول بیشتر، می‌توانید در صورت نیاز از آن استفاده کنید و در آینده برای پیدا کردن آن نوع از کاغذ دیواری به مشکل برنمی‌خورید زیرا موجودی طرح‌ها و رنگ‌ها در زمان‌های مختلف تغییر کرده و ممکن است نوع مورد نظر را نیابید.

نکات مهم خرید کاغذ دیواری که باید بدانید !

جدید ترین مدل های کاغذ دیواری

انواع کاغذ دیواری جدید در بازار وجود دارد، کاغذهای دیواری در شکل‌ها و طرح‌های گوناگون قابل خریداری هستند. انواع جدید کاغذ دیواری با زیره کاغذ یا با متریال جدید بافت‌دار عرضه می‌شوند. جدیدترین کاغذ دیواری با توجه به تنوع و تکثر در این کالا هر روز متفاوت از قبل است. برای یافتن جدیدترین مدل ها به آلبوم‌های آنلاین یا دفترهای نمونه فروشگاه‌ اینترنتی منزل مراجعه کنید، نوع کاغذ دیواری پتینه یا کاغذ دیواری راه راه نیز از جدیدترین مدل کاغذ دیواری است که در بازار وجود دارد.

خرید کاغذ دیواری به روش آنلاین

خرید اینترنتی کاغذ دیواری مزایای فراوانی دارد، صرفه جویی در وقت و مقایسه قیمت‌ها از مهم‌ترین مزایای خرید اینترنتی است. در خرید آنلاین کاغذ دیواری می‌توانید انواع مختلفی از کاغذ دیواری که مد نظر دارید را همراه هم سفارش داده و میزان دلخواه و مورد نیاز از هر کدام را تهیه کنید. برای سفارش کاغذ دیواری ها به ارتفاع سقف، متراژ مورد نیاز و ترکیب رنگ و دکوراسیون خانه دقت کنید. در خرید کاغذ دیواری آنلاین به راحتی و بدون اتلاف وقت و هزینه رفت و آمد با بازار متنوعی از مدل های جدید و جدیدترین طرح‌ها روبرو می‌شوید که قدرت انتخاب بالایی به شما می‌دهد.

راهنمای نصب کاغذ دیواری

نصاب کاغذ دیواری بهتر است متخصصی با تجربه باشد و با توجه به زیرلایه و متریال دیوارها بتواند بهترین نصب بدون تاخوردگی و چین خوردگی را انجام دهد. قیمت نصب کاغذ دیواری نیز بر اساس همین موارد تعیین می‌شود، تخصص نصاب، نوع کاغذ دیواری، ‌متراژ و ارتفاع سقف و متریالی که کاغذ دیواری بر روی آن نصب می شود در هزینه نصب تاثیرگذار است. از نکات مثبت استفاده از کاغذ دیواری نسبت به رنگ‌‌آمیزی نصب راحت است. افراد متخصصی هستند که نصب این کاغذ دیواری‌ها را حداکثر ظرف دو یا سه روز انجام می‌‌دهند، در صورتی که رنگ‌‌آمیزی یک خانه به زمان بیشتری نیاز دارد. همچنین چسباندن کاغذ های دیواری دردسرهایی مانند پوشاندن لوازم و اثاثیه منزل را هنگام رنگ‌‌آمیزی به همراه ندارد.

نکات مهم خرید کاغذ دیواری که باید بدانید !

کاغذ دیواری یکی از بهترین روش ها برای تغییر دکوراسیون

اگر به دنبال نوسازی منزل خود هستید یا قصد تغییر دکوراسیون دارید، هرگز از دیوارها غافل نشوید. توجه به دیوارها و ایجاد تغییر در آن‌‌ها می‌‌تواند تأثیر چشم‌‌گیری بر نمای خانه بگذارد. امروزه بسیاری از مردم به استفاده از کاغذ دیواری جدید روی آورده‌‌اند. کاغذ دیواری‌‌ها، نوعی دیوارپوش هستند که در طرح‌‌ها و رنگ‌‌های متنوعی در بازار وجود دارند و با صرف هزینه‌‌ای مناسب می‌‌توان پوششی متناسب با سلیقه خود را تهیه کرد. این کاغذ دیواری‌ها با توجه به مزایایی نظیر نصب آسان، قابلیت شستشو، عمر طولانی و … از محبوبیت فراوانی برخوردار هستند و گزینه مناسبی برای ایجاد تغییرات در خانه به شمار می‌‌روند. آن ‌ها به سبب برخورداری از رنگ و طرح‌های متنوع می‌توانند برای تمامی سلیقه‌ها مورداستفاده قرار گیرند. ازاین‌رو می‌توانید با بهره‌مندی از نکته‌های ذکرشده ، خرید کاغذ دیواری را با بهترین قیمت انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر درمورد خرید و قیمت کاغذ دیواری به لینک زیر مراجعه کنید:

https://www.manzel.ir/%DA%A9%D8%A7%D8%BA%D8%B0-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C/

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=120394

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0