تاریخ : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 20 February , 2024
2

نکات مهم برای رنگ کردن موهای بلند در خانه

نکات مهم برای رنگ کردن موهای بلند در خانه

اگر موهای بلندی دارید و قصد دارید آن ها را در خانه رنگ شان کنید بهتر است نکات مهمی را برای رنگ کردن موهای بلند بدانید.

نکات مهم برای رنگ کردن موهای بلند در خانه

رنگ کردن موهای بلند

رنگ کردن مو تقریبا بین بیشتر خانم ها رواج دارد خانم ها به ۲ دلیل موهای شان را رنگ می کنند یا می خواهند موهای سفیدشان را بپوشانند یا می خواهند در چهره شان تنوعی به وجود آورند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید میزان هزینه ای که برای خرید رنگ مو می کنید، عامل تعیین کننده ای برای خوب از آب در آمدن رنگ مو نیست! میزان موفقیت شما در رنگ کردن موهایتان، به دانش شما در چگونگی رنگ کردن آنها متناسب با نوع و اندازه ی موها دارد. اگر موهای بلندی دارید، نکاتی که باید در رنگ کردن موهایتان رعایت کنید متفاوت از کسانی است که موهایشان کوتاه است. در اینجا به برخی نکات در خصوص رنگ کردن موهای بلند اشاره می کنیم.

رنگ کردن مو

روش رنگ کردن موهای بلند

استفاده از ابزار مناسب
اگر اولین بار نیست که موهایتان را رنگ می کنید، ممکن است وسوسه شوید که سریعا رنگ را روی موها گذاشته و چند مرحله را حذف کنید. اما وقتی که موهای بلندی دارید، باید زمان بیشتری را صرف کنید و از رنگ کردن تمام نقاط آن مطمئن شوید. قبل از شروع، چند کلیپس پلاستیکی دم دست بگذارید.
در حالت ایده آل باید بتوانید با یک دست این کلیپس ها را باز و بسته کنید. بدین صورت شما به راحتی قادر خواهید بود موهایتان را به بخش های مختلف تقسیم کرده، سپس رنگ بزنید. مخصوصا اگر موهایتان پرپشت باشد. اگر موهایتان خیلی بلند است، باید به این نکته هم توجه کنید که ممکن است به بیش از یک تیوب رنگ مو احتیاج داشته باشید.

همه جای مو یکسان رنگ نمی خورد
کدی لی، متخصص رنگ مو که مشتریان معروفی همچون مولی سیمز و کریستی برینکلی دارد، می گوید:هنگام رنگ کردن موهای بلند، نکته ی کلیدی این است که به یاد داشته باشید باید وقت بیشتری را صرف ریشه های مو کنید تا انتهای مو. به این دلیل که انتهای موها به طور معمول نازک تر است، رنگ مو را سریع تر به خود جذب می کند. اما ریشه های مو اولین بار است که رنگ می خورند. در نتیجه ریشه ها به زمان بیشتری احتیاج دارند تا پوششی یکسان با دیگر نقاط مو پیدا کنند.

لی توصیه می کند برای اینکه مانند یک متخصص حرفه ای موهایتان را رنگ کنید، در طول زمان رنگ کردن، از مرطوب کننده استفاده کنید. وقتی که بعنوان مرحله ی اول، ریشه های مو را رنگ زدید، از یک روغن مو برای ایجاد رطوبت بیشتر در انتهای مو استفاده کنید. وقتی کار رنگ کردن موها به میانه ی راه رسید (برای مثال دقیقه ی ۱۵ از ۳۰ دقیقه ای که برای رنگ کردن نیاز است) رنگ باقیمانده را به انتهای مو بزنید.

به دلیل چرب و مرطوب کردن، انتهای موها الان آماده رنگ پذیری است، و رنگ بطور یکسان به همه جای آن نفوذ خواهد کرد و فرایند رنگ پذیری بطور یکنواخت ادامه پیدا می کند. اگر از استفاده ی روغن مو بیزارید، یک روش قدیمی دیگر هم وجود دارد. قبل از رنگ کردن، پایین موهایتان را به اندازه ی یک تا دو سانتی متر کوتاه کنید. این روش، احتمال اینکه موهای بالای سر روشن تر و انتهای آن تیره تر شود را کم می کند!

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=3603

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0